מס' צפיות - 447
דירוג ממוצע -
"טוּר דה-פראנס" לא רק ספורט
אחד הדברים אשר אותי תמיד מתמיהים בהתבוננות על המרוץ, זה הארגון הקפדני, ניקיון ואיכות הכבישים, כן גם בדרכי הרים נידחים.
מאת: zvidoc 14/07/08 (09:30)

אינני חובב ספורט מושבע ואיני אוהד של אף קבוצה, יחיד או נבחרת, אולם יוצא לי מידי פעם לעקוב אחרי תחרות ספורט ברמה גבוהה זו או אחרת, כי גיליתי עם השנים כי זה פורק מעט מתחים ומעשיר בדרכים שונות. כך יוצא כי אני עוקב אחרי משחקי טניס מרולאנד גרוס או ווימבלדון, ממשחקי הסיום של אליפויות גדולות בכדורגל וכדור סל, החלקה על קרח וקרלינג, שרוף על סנוקר אנגלי ובייחוד משתדל לעקוב אחרי מרוץ האופניים הגדול בעולם - "טור דה-פראנס" המתנהל ממש בימים אלו. וכל זאת, כפי ואמרתי קודם, בלי שום עדיפות למתחרה זה או אחר, ממדינה כלשהי או ארגון ספורטיבי. אני מתבונן רק להנאתי כאשר אני סבור כי עצם ההתעסקות בספורט אמור להיות דבר חיובי כשלעצמו.

 

אולם, הסיבה העיקרית שלי לעקוב כמעט בקביעות אחר מרוץ האופניים הייחודי הזה היא דווקא כל הדברים המתחוללים סביבה. אין דבר יותר משעמם מאשר לראות 180 מתחרים אשר מדוושים בממוצע 200 ק"מ ליום בכל מזג אוויר, במישורים ובהרים. נכון יש תופעות ממש מדהימות באשר לעצם היכולת של הרצים, לראות אותם מסיימים ספרינט רצחני בק"מ העשירי לפני סוף מסלול ולענות דקה לאחר מכן לכתבים מבלי להתנשף או להזיע...

 

 

 

אז מה כן יש לי למצוא בטור דה-פראנס? קודם כל הרבה נוף המובא ע"י צלמים המלווים את התחרות אבל אך ורק ע"מ להביא לנו את המסביב, אליהם מצורף אדם אשר מסביר ביסודיות את ההיסטוריה של כל מחוז ומחוז, ארמון וטירה, היסטוריה חקלאית ותעשייתית, אורך חיים של בני המקום, מוסיקה לה הם רוקדים ומאכלים אותם הם מכינים. כל אלו בוודאי יותר מעניינים מאשר מדווש שרוף אשר כל אשר תוציא ממנו בעת שיחה, גם אחרי 20 שנות פרישה, זה ענייני אופניים...כי הרי הוא דווקא לא רואה את הנוף וכל יתר הדברים המתוארים מעלה, תוך כדי תחרות, לא כאשר המהירות הממוצעת שלו היא 55 ק"מ לשעה עם פיקים של 80 קמ"ש!!

 

נכון גם בנושא המרוץ עצמו יש דברים מעניינים, כי אחרי שבוע של מעקב, אי אפשר להתעלם מכך כי מדובר בבני אדם אשר מקדישים לכך חיים שלימים, מבלים את זמנם בקבוצה להם הם שייכים וכמו בכדור רגל, לכל אחד יש תפקיד, זה לעיתים אפילו מעט קשה להבין.

 

אחד הדברים אשר אותי תמיד מתמיהים בהתבוננות על המרוץ , זה הארגון הקפדני, ניקיון ואיכות הכבישים, כן גם בדרכי הרים נידחים. המלחמה העיקשת כנגד שימוש בממריצים אסורים, כבר נישלח אצן אחד הביתה בבושת פנים.  אבל העיקר זה באמת הנופים השונים והסיפורים הנלווים להם, זה פשוט מדהים.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר