מס' צפיות - 931
דירוג ממוצע -
כישלון ידוע מראש?
הפועל ת"א תדע לברוח מהתחתית בגלל העונה האחרונה, אבל ממש לא תחזור לאיים. הקבוצה לא תכליתית, חסרים שני שחקנים משמעותיים ושחקנים יצירתיים כמו שיש לה לא יכולים לבוא לידי ביטוי תחת מאמן כמו גוטמן. ספק אם יבואה יסתדר בקבוצה גדולה, ועוד יותר ספק לגבי לוז. מה עוד? סכנין עשתה מה שצריך אתמול, היא מתמודדת מצוין עם העזיבות הרבות ומתחזקת בצורה נכונה (היא רק חייבת חלוץ בדחיפות!!!) והשנה תהיה שקטה יותר מבחינתה.
מאת: עמנואל שלמון 13/07/08 (17:22)

בשנה שעברה הביאה הפועל ת"א רכש נוצץ. אסולין הוחתם, אניימה, אחד השוערים הטובים בארץ, הצטרף וראובן עובד המוכשר בא. הרכש הזר נראה נוצץ: בנוסף לאניימה סגרו גם אבדג'י שעלה הרבה מאוד והבטיח רבות ופאביו ג'וניור, שחקן שכזכור שיחק בנבחרת ברזיל וברומא ובוכום. לצידם גם המאמן החדש, לוזון, סחט הרבה רעש וצלצולים.

 

 סגל הקבוצה הנוכחי (עונת 2008/09)
מס'עמדהשם
1 ניגריה שוער וינסנט אניימה
3 ברזיל בלם דגלאס דה סילבה ()
4 ישראל מגן דני בונדר
5 בולגריה בלם אלין טופוזאקוב
6 ישראל קשר ביברס נאתכו
7 ישראל קשר עידן סרור
9 ישראל קשר בן לוז ()
10 ישראל קשר וואליד באדיר (קפטן)
11 גאנה חלוץ סמואל יבואה ()
12 ישראל קשר ראובן עובד
14 ישראל בלם יהודה חוטה
מס'עמדהשם
15 ישראל קשר איתי אלקסלסי
16 ישראל חלוץ ערן זהבי
18 ישראל קשר שי אבוטבול
20 ישראל מגן יגאל אנטבי
23 ישראל מגן עומרי קנדה
25 ישראל מגן גל שיש
28 ישראל חלוץ מהראן ללה ()
29 ישראל בלם רמי דואני
31 בולגריה קשר דימיטר טלקייסקי
33 ישראל שוער יניב מזרחי ()

 מתוך ויקיפדיה העברית

 

הסוף ידוע. אניימה איכזב רוב הזמן, אסולין סיים את שלו אחרי ביקור בקזינו בבלגיה ולא כבש אפילו שער אחד בליגה ופאביו התעלה רק במשחקים נגד הגדולות. יחסית לציפיות ממנו הוא היה כישלון. ומה עם אבדי? לא מחליף לאבוקסיס ולא נעליים - עזב במהלך העונה אחרי יכולת גרועה בעמדה הלא מתאימה לו. לא היה מי שיסגור את החור שהשאיר אבקוסיס, שהביא מנהיגות, ניסיון, כוח, יכולת מצוינת לדחוף את משחק ההתקפה קדימה ולהוציא התקפות קדימה ויכולת לאיים על השער. כשפרש פתח בור גדול - מי יחליף אותו? אבדי, כאמור, איכזב בגדול, באדיר כבר הרבה עבר לשיאו (גם אבוקסיס היה מעבר, אבל הוא עדיין הצליח להביא דברים שלבאדיר אין) ולאנסומבו היה את הכוח הדרוש, את העוצמה והתוקפנות ואת הבעיטה - אבל לא את היכולת ההתקפית והוצאת ההתקפות קדימה של הקשר הפורש.

 

בסוף, לוזון הראה שתחת לחץ הוא לא יצליח בשום מקום והראה שהוא מאמן בינוני למדי, שיכול להצליח רק בבית, בפ"ת, בלי אוהדים על הראש ועם המשפחה - וגם זה כשפ"ת לא מתדרדרת לתחתית, אלא רק כשהיא במרכז הטבלה מוגנת.  הבנייה שלו הייתה גרועה, הזרים איכזבו והקבוצה טבעה. רק ההבנה שאם לא יהיה שיפור הפועל תרד ליגה בפעם השנייה בהיסטוריה,העזיבה של לוזון, ההצטרפות של טופזאקוב ובעיקר טלקסקי, הניסיון של הקבוצה בליגה וההתרגלות לתחתית, לצד הנפילה ביכולת של כפ"ס ופ"ת שיפרו את מצב הקבוצה.

 

השנה התמונה השתנתה. הסגל פחות רועש, פחות נוצץ. ההרגשה היא שהציפיות פחות גבוהות מתוך הבנה שהסגל בינוני למדי, ואולי מתוך רצון קודם כל להיקלע שוב למצב של השנה שעברה - ובאמת, השנה יהיה מגנון הרתעה מפני התחתית - ולכן הפועל תדע תמיד לברוח משם וליצור שקט.

 

הפועל עשתה הרבה מאוד שינויים (אותם אפשר לראות בסגל השחקנים המצורף). אומנם לא היו עזיבות משמעותית במיוחד כמו בשנה שעברה (שאלימלך ואבוקסיס, סמלים של הקבוצה, עזבו), אבל עדיין לא מעט שינויים. דגו, חן, אנסומבו, ארבייטמן וג'וניור - בחוץ. הקבוצה צירפה, לעומת זאת, את דה סילבה, יבואה, לוז, מזרחי, ללה ואולי גם בן בסט וידין בקרוב.

 

כרגע נראים לעין לא מעט בעיות משמעותיות בהפועל, בעיות בולטות שכבר מראש אפשר לומר שבגללן, אם לא יהיו שינויים, הפועל עשויה להיות שוב לא מאיימת ומסוכנת ולסגור עוד עונה רעה (למרות שעדיין מוקדם להיות בטוחים):

 

הקבוצה צירפה הרבה מאוד שחקנים מהפועל כפ"ס של השנה שעברה - לוז, יבואה ודה סילבה. זאת לא העונה הראשונה שהפועל הולכת על קבוצה מסוימת, "מתלבשת" עליה, ומביאה לפחות 3 שחקנים ממנה. גם בשנה שעברה צירפה הקבוצה שלישייה מבני יהודה - אסולין, עובד ואניימה - ובסופו של דבר שנה שעברה זה לא הלך מי יודע מה, כאמור. אנחנו רואים בהרבה קבוצות מצב דומה שהקבוצה מביאה מושבת שחקנים ממדינה או קבוצה, בד"כ ע"מ לנצל את התיאום ביניהם עוד מהשנים שלפני. צ'לסי פתחה פורטוגליה עם קרבאליו, בוסינגווה, דקו, פריירה, הילאריו וסקולארי, המאמן. בריאל יש את ההולנדים שניידר, ואן ניסטלרוי, רובן ודרנטה, ובמילאן בריזלאים, בעיקר בחלק ההתקפי - קאקה, פאטו, רונאלדו ואולי גם רונאלדיניו. הבעיה היא שהשלישייה של הפועל (לוז, דה סילבה, יבואה) מגיעה מהקבוצה הכי לא תכליתית בליגה, ההגנתית הכי גרועה, שירדה ליגה. ונכון, אי אפשר להאשים את דה סילבה בהגנה הגרועה, זאת בעיקר אשמת המאמן, אבל הוא עדיין היה חלק מזה. השלישייה הזאת, ואולי גם ידין, מגיעה מקבוצה שסיימה את העונה במקום ה-11, אז הם יחזירו להפועל את האיום?.

 

אבל זה לא העניין המרכזי.

 

בקישור ההתקפי יש להפועל שחקנים יצירתיים מאוד - טלקיסקי, נאתכו, לוז, עובד, וסרור מאחור. הבעיה היא שמעליהם נמצא מאמן חסר ברק, שלא מאמן ביצירתיות וחופש לשחקניו. איך רוצים משחקן כמו לוז, שגם ככה הקריירה שלו היא כישלון, להצליח תחת מאמן כזה? האם השחקנים היצירתיים הרבים של הפועל יוכלו לפרוח ולהשתחרר תחת מאמן שבאופן מובהק נגד זה? כל היתרונות שלהם יילכו לטימיון.

 

בעיה נוספת איתם היא הקבוצתיות. כל אלה שהזכרתי הם שחקנים עם יכולת אישית מצוינת, אבל רובם (עובד, לוז, סרור ונאתכו) לא בישלו כלום בכל העונה שעברה. אז מבחינה קבוצתית יש פה בעיה.

הפועל הולכת יותר מדי על שחקנים שמתאימים לקבוצות בינוניות. עובד יכול לעזור לפעמים מהספסל, להביא את הטכניקה והאנרגיות שלו כשצריכים שער, וככה גם לוז, אבל הם שחקנים מאוד לא תכליתיים, וממש לא אלה שיובילו קבוצה גדולה. לוז תרם מאזן גולים יפה (5) בכפ"ס, אבל אפילו לא בישול אחד - ובהפועל זה יהיה גרוע עוד יותר (אה, אופס, לא יכול להיות יותר גרוע מאפס...). גם השחקנים האחרים באו - כמו מהראן ללה - לא אמורים להיות שחקנים מובילים בקבוצה כמו הפועל. הבעיה היא שמבט על הסגל לא מראה לנו אופציה טובה מללה בחוד. מי? ערן זהבי? הוא ילד!

 

להפועל חסרים שחקנים בעמדו מאוד משמעותיות - חסר לה חלוץ ישראלי בכיר וקשר אחורי זר במקום אנסומבו. לא סרור, לא באדיר - קשר אחורי של ממש, עם הכוח והאגרסיביות של אנסומבו. וכרגע, במבט על הסגל, אין כזה. אם הפועל תמצא כזה וטוב ההגנה שלה צפויה להיות זחקה ללא ויכוח בעונה הקרובה - הרי בשער עומד אניימה, ולפניו דה סילבה וטופזאקוב, ככה שהבעיה של הפועל היא בטח לא בהגנה - ובכל זאת, היא חייבת קשר אחורי. אם הפועל תביא כזה היא תרכיב מרכז שדה חזק ועמוק במיוחד, כשלצד הרכש שי את באדיר, סרור ואבוטבול.

 

ההתקפה היא החלק הבעייתי יותר. אלמלא ישראלביץ' יבואה לא היה כובש 14 שערים. מי יהיה הישראלביץ' של הפועל? זה לא שחסרים שחקנים יצירתיים - אמרתי כבר - אבל לוז ועובד לא בישלו אפילו שער אחד, מה שמראה כמה יכולת קבוצתית יש להם. רק טלקיסקי יכול לנפק ליבואה שערים (5 בישולים היו לא), אבל לא הרבה מעבר אליו. לא בטוח שהשילוב ביניהם יעבוד ויהיה כמו שהיה בין יבואה לישראלביץ'. 14 שערים זה יפה, אבל בקבוצה יצירתית והתקפית כמו כפ"ס זה לא יוצא דופן. בהפועל, קבוצה עם מאמן ששם דגש ברור על הגנה, בואו נראה אותו כובש 7-8. אני בספק האם יבואה יצליח להתמודד עם הלחץ והמחויבות של קבוצה גדולה.

 

ראינו כבר שחקנים כמו דוארטה, משה ביטון, עזרן, אסולין ודנין נכשלים בקבוצה גדולה, והרשימה ארוכה מאוד. בלי חלוץ ישראלי לידו יבואה לא יצליח להשתלט על החוד. כמו שלנתניה יש את שכטר, לבית"ר את בן שושן וטוטו, לחיפה את קטן וארביטמן ולמכבי את יבוריאן (שנחשב ישראלי וכבר הרבה שנים בארץ) גם הפועל צריכה כזה, ואחרי עזיבתו של ארבייטמן אין לה כזה. בלי חלוץ וקשר הפועל לא תגיע לשום מקום. 

 

גם מבחינה פיזית הקבוצה הזאת בסימן שאלה. כאמור, חסר בקישור האחורי מישהו חזק. יש להפועל שחקנים חזקים במרכז השדה, יש לה בקישור האחורי את באדיר, יש לה את אבוטבול - אבל היא צריכה מישהו מאיים ועוצמתי יותר. וזה לא רק זה: יש לה יותר מדי שחקנים שמעלים סימן שאלה מבחינה פיזית. אומנם דגו עזב, אבל נאתכו, לוז, קנדה וסרור די חלשים פיזית. לגבי לוז הקריירה שלו נהרסה בגלל הפציעות שנובעות מחולשה פיזית.

 

וצריך גם לשים לב לעניין התכליתיות. מבחינת כישרון יש להפועל המון - אבל בקבוצה ישנם שחקנים מוכשרים מאוד שפשוט לא מנצלים אותו. עובד ולוז הם כישלון עצום בהשוואה לכישרון, ובהתייחס לכך שלוז אמור להיות שחקן משמעותי בהפועל בעונה הקרובה - היא בבעיה. על עובד לא ממש בונים בהפועל, אבל בסופו של דבר הוא כרגע שחקן הקבוצה ולכן אני מתייחס גם אליו בעניין הזה. קשה מאוד לסמוך על שחקן כמוהו. השחקנים שהפועל מביאה הם בינוניים בפועל ויכולים להצליח בכפ"ס (יבואה ולוז) אבל לא בבלומפילד. לוז ועובד מביאים תוצרת חלשה מאוד ולא מצליחים להביא יעילות, איזשהי תכלית במשחק.

 

הפועל מורכבת מיותר מדי שחקנים שיכולים להיות מצוינים מהספסל בזכות הטכניקה והרעננות - אבל לא בהרכב. הפועל תתן את המפתחות לבן לוז, אבל זה כישלון ידוע מראש. לוז? הוא כבר בן 30, הוא כבר לא יגיע לשום מקום. זה רכש של קבוצה גדולה? נראה שהפועל תסתפק במקום רביעי-חמישי. אחרי העונה האחרונה הפועל תימנע כמה שיותר מלהסתבך בתחתית, אבל אחרי שנה גרועה האוהדים לא יסתפקו בזה ואף אחד במערכת לא יסתפק. כולם שם רוצים לתקן - אבל אין בקבוצה הזאת מי שיביא אותה לצמרת. זאת לא הקלישאה הקלאסית "אין מנהיג", לבאדיר יש ניסיון, כוח והשפעה, אבוטבול שחקן בית שנחשב למנהיג הבא של הפועל - אבל גם הם לא יביאו צמרת. זאת קבוצה יצירתית מאוד, אבל עם השחקנים האלה, שיש להם בעיות מנטליות שלא מצליחים לנצל את הכישרון שלהם היצירתיות הזאת תתבטל, בטח עם מאמן כמו גוטמן. דבר אחד בטוח טוב יש בהפועל: קניית הקבוצה ע"י הראל. אני לא יודע האם זה יעזור - אבל לפחות זה ייתן שקט. יש בעל בית, יש תקציב, יש בטחון, יש יציבות.

 

הבעיה היא שעם הגדלת התקציב ומציאת בעלים קבוע הפועל הייתה יכולה לעשות רכש הרבה יותר טוב. נכון, הקיץ עוד לא נגמר - אבל באיזשהו שלב כל השחקנים הטובים כבר ימצאו קבוצה וכבר יהיה מאוחר מדי להביא עוד שחקן, מנסים לבחר קבוצה - בטח הפועל שמשחקת גם בגביע אופ"א. לי נראה שבניית הסגל הייתה לא טובה, הקבוצה בינונית והשחקנים שיצטרפו בעייתים ולא יחזקו את הקבוצה. למרות שבסוף טלקסקי נשאר לגבי אגף שמאל יש בעיה בקישור - עזיבתו של דגו, אחד מנקודות האור היחידות בעונה האחרונה היא משמעותית. במבט על הסגל קשה לראות מי ייכנס לנעלים של דגו, שחקן טכני ומהיר מאוד שהקשה על כל מגן ימני וכבש ובישל 9 שערים ביחד. ספק האם יצליחו לחפות על זה כמו שצריך.

 

וכאמור, בהגנה המצב טוב יותר. אצל גוטמן אפשר להיות בטוחים שההגנה לא תהיה חלשה - ועם מרכז הגנה חזק, שוער ברמה ומגינים טובים זאת לא תהיה הבעיה. מבחינת המגינים, אנטבי מחובר לקבוצה כבר שנים. אולי הוא מעבר לשיאו, אבל יש לו הגבהה טובה יחסית והצטרפות טובה. קנדה אולי לא טוב בהגנה - אבל התקפית הוא שחקן מצוין, עם יכולת טכנית טובה ובהחלט הוא הוכיח את עצמו מאז שהוא הגיע במהלך העונה.  אגף ימין של הפועל בהחלט יהיה איכותי וטכני מאוד עם קנדה וטלקיסקי, כאמור לגבי אגף שמאל יש יותר סימני שאלה.

 


 

 

סכנין: סכנין עשתה את העבודה אתמול בצורה מצוינת. היא באה מוכנה, והרחיקה כל ניסיון של היריבה. רנובה הייתה גרועה, היא לא הצליחה לייצר מצבים. למרות הנעת כדור ושליטה בקצב, היא איבדה המון כדורים והייתה לא מדויקת ולא מתואמת. סכנין ניצלה את זה כדי לצאת להרבה מתפרצות מהירות מול הגנה לא מוכנה. סכנין הציגה משחק אגפים טוב, במיוחד הימני בראשותו של חליילה שהיה מצוין ובכלל שחקן ברמה. סכנין הייתה תכליתית יותר, מסוכנת יותר, מהירה יותר והייתה נינוחה בזכות היתרון של שני הגולים, אחד מהמשחק הקודם. סכנין לא נתקלה בקושי, ועשתה הגנה טובה, שאיפשרה לרנוסה להניע את הכדור ליד השער שלה - אבל לא ללחוץ את השער של סכנין. אולי אם המשחק היה עם יותר אנרגיות ויותר קהל היינו רואים איזשהי התלהבות מצד רנובה - אבל לא היית כזאת. סכנין לא שיחקה מדהים - אבל עשתה בדיוק מה שצריך.

 

סכנין מגיעה לעונה הזאת בטוחה יותר משנה שעברה, אז זאת הייתה העונה הראשונה שלה בליגה מאז שהיא חזרה ללאומית. היא מבינה שהפעם המצב יהיה שונה משל העונה שעברה - הפעם היא כבר לא תהיה הקבוצה הסימפטית והמפתיעה, אומנם עדיין סביר להניח שהיא תיאבק למטה כי הסגל נחלש מאוד, ובעצם בלי בוזגלו, קולמה ויבוריאן, שהיו שנה שעברה, אם היא תצליח להגיע למעלה זאת תהיה הפתעה הרבה יותר גדולה משנה שעברה, אבל הפעם כבר יותר רגילים אליה. העזיבות של המאמן לוי ושל השחקנים שהזכרתי היו צפויות - סכנין הענייה לא יכלה לשמור עליהם אצלה, וגם אין לה את העבר והיכולת של הגדולות. עצם זה שמכבי חיפה ומכבי ת"א התחלקו בארבעה ושמחו לקראתם (בוזגלו הוא הרכש הכי גדול של מכבי הקיץ, קולמה של חיפה) מראה איזה עונה סכנין נתנה. סכנין תהיה קבוצה שקטה יותר - אין את מאור ויעקב בוזגלו על הראש. בשנה שעברה כל פיפס שקשור למשפחת בוזגלו סוקר בגדול בתקשורת. השנה אין כוכב מרכזי נוצץ, הסגל צנוע יותר, ויהיה פחות רעש. וככה סכנין רוצה, לדעתי.

 

ופה בדיוק העניין. לסכנין אין את הכסף, המסורת והיכולת להרים קבוצה שתתברג עוד שנה למעלה. גנאים יודע שאפילו אם תהיה לו עוד עונה כמו האחרונה - בעונה שאחרי, אפילו אם יבוא קבוצת יותר ספונסרים, סכנין עלולה להתפרק. גנאים רוצה שהקבוצה תתרגל מחדש למקומה הטבעי - ומעדיף שמקומה הטבעי יהיה במקום שמצד אחד רוב הקבוצות טובות מסכנין, אבל מצד שני סכנין לא בסכנת ירידה. מקום שמיני בערך. נוח יותר. ככה גם אין ציפיות, כי כשאתה מקום רביעי מצפים ממך כל שבוע לנצח.

 

 מאחר ואנחנו כבר התרגלנו לראות אותה למעלה היא לא תגרום לכותרות גדולות והתלהבות גדולה בצורה יוצאת דופן אם תהיה הצלחה מבחינתה (למרות ששוב, העונה יש לה הרבה פחות סיכויים להגיע למקום הרביעי), אבל בכל זאת היא תסתפק בלברוח מהתחתית ולתת עונה רגועה. נשים לב יותר לחאלד חליילה, למשל, ולא לכוכב נוצץ, וסכנין תחזור לגודלה הטבעי - קשה לראות את הגדולות מרשות לעצמן עוד עונה מתחת לקבוצה כמו סכנין בטבלה. לסכנין גם לא תהיה את ההתלהבות להפתיע שהייתה בשנה שעברה, כי היא כבר אחרי עונה כזאת והתרגלה לזה, למקום גבוה. נראה שהקבוצה מתמודדת מצוין עם המצב - החתמותיהם של חן ואנסומבו יחזקו אותה מאוד, אלה שני שחקנים מוכחים שיחזקו מאוד את הקשיחות וההגנה של סכנין, אחד במרכז ההגנה ואחד בקישור האחורי. קולמה אולי עזב - אבל לפחות בעמדה שלו סכנין מצאה מחליף ראוי (אנסומבו).

 

גם העונה תהיה לה הגנה חזקה (שנה שעברה היא ספגה רק 29 שערים). בשנה שעברה הרעש בא מבוזגלו וההצלחה המפתיעה ולא מהמאמן אלישע לוי שהוא מאמן שקט מאוד - ואגב, השקט הזה והרוגע הם לדעתי חלק מהסיבות שחיפה החתימה אותו - ובכל זאת, גם העונה המאמן לא יגרום לבלאגן, פרדי דוד לא בן אדם בולט (ויש לזה גם המון חסרונות, לדעתי המאמן צריך להיות כריזמטי ובולט כי הוא אמור להנהיג ולהוביל את הקבוצה), והוא לא יהיה בעייתי. לדוד יש חלק מהירידה של הרצליה ליגה, אבל לקבוצה קטנה כמו סכנין בלי שאיפות גדולות הוא יהיה מספיק טוב. זאת אגב עוד סיבה שסכנין לא צריכה לדאוג להגנה - הרצליה תחת דוד העמידה הגנה טובה יחסית למקום שהיא סיימה בו, אז הוא לא יפגע בהגנה שלה. הפעם יתייחסו לסכנין יותר ברצינות אחרי העונה המצוינת - אבל בהנחה שסכנין לא תעשה סנסציה ענקית מול לה קורוניה יהיה לה שקט במהלך העונה, והיא לא תפתיע במיוחד לטוב ולרע - כי הסגל מספיק טוב כדי לברוח מהתחתית, אבל לא מספיק טוב כדי לאיים למעלה.

 

ואגב, גם החתמתו של אסולין, אם יבוא, תהיה טובה. סכנין אולי טובה הגנתית - אבל התקפית אין לה כלום כמעט. במשחק אתמול לא היה שם שום דבר - רבאח (!!), המגן, שיחק חלוץ, כשלצידו חמאד גנאים. עכשיו הקבוצה מחפשת חלוץ, והאמת שאם סכנין רוצה שההתקפה שלה לא תהיה הכי חלשה בליגה ואם היא רוצה לברוח מהתחתית היא חייבת חלוץ. יש חלוץ בוסני מועמד לסכנין. בסופו של דבר, גם אם סכנין לא תמצא מציאה גדולה - היא פשוט חייבת להחתים מישהו, אפילו שלא יהיה מי יודע מה - העיקר שהיא תמצא חלוץ נורמלי, מספיק סביר, כי אנחנו כבר באמצע יולי ורוב הקיץ מבחינת עונת המלפפונים כבר עבר.

 

לכן, בגלל הבעיות בהתקפה סכנין צריכה נואשות, בנוסף לחלוץ זר, לא במקום, למישהו כמו אסולין. אסולין אולי מהמר לא קטן, אולי הוא בעייתי מאוד ביחס שלו, אולי הוא לא הוכיח את עצמו בקבוצה גדולה  - חוץ מבית"ר, שם כבש בשנתיים 27 שערים, אבל אז בית"ר הייתה קבוצה טובה ולא הרבה יותר - והרי ראינו איך הוא נכשל בהפועל ת"א, הוא לא לקח אליפויות ולא הצליח באירופה, הוא לא מצא בית ועבר בין שבע קבוצות, הוא לא כבש שום דבר בהפועל ת"א, וגם נכון שהוא עוד דוגמא לשחקן שלא מנצל את הכישרון שלו וגם נכון שפיזית הוא לא משהו - אבל יש לו טכניקה, מהירות ויכולת בעיטה - ובעיקר יכולת כיבוש שאין להרבה שחקנים. להוציא את העונה המזעזעת בהפועל ת"א, שאולי גמרה סופית את הסיכויים שלו להגיע רחוק בקריירה, הוא כבש 28 שערים עם הרצליה בליגה הלאומית ב-2002, כאמור 27 שערים בשתי עונות בבית"ר, 13 שערים בבני יהודה, 16 בפ"ת ועוד כמות נכבדת בסכנין בעונת 2004. אז לקבוצה קטנה כמו סכנין, שהוא כבר שיחק בה והיה חלק משמעותי מגביע, הוא בטח מספיק טוב ויכול לעשות את ההבדל. חוץ מזה, אני בטוח שאחרי השנה הקשה הוא רוצה להתחיל מחדש ורעב להזכיר שהוא מסוגל לכבוש שערים בכמויות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מצטער שלא הכל
rd17 18.07.08 (06:54)
2.
לגבי התקציב
עמנואל שלמון 20.07.08 (18:09)