מס' צפיות - 3503
דירוג ממוצע -
כריסטיאנו רונלדו - צולע
ההדחה על ידי גרמניה ביורו, הסכסוך עם אוהדי יונייטד, הפציעה. האם הקריירה של כריסטיאנו רונלדו, שחקן השנה בעולם הנכנס, עולה על שרטון?
מאת: מיכה אקדמן 12/07/08 (15:41)

תארו לכם את מנצ'סטר יונייטד בשנה וחצי האחרונות ללא כריסטיאנו רונלדו. יודעים מה, תתארו את יונייטד בעונה האחרונה ללא כריסטיאנו רונלדו. עוד יותר מצחיק - תחשבו על זה רונלדו זה מנצ'סטר והיונייטד זה כריסטיאנו. את החיוך, את המאגיות, את הטאצ', את הגולים.

 

כריסטיאנו רונלדו לא היה ולא יהיה עוד סתם שחקן במנצ'סטר יונייטד. הבעיה היא שהוא כולה בן 23 וכך כל עתידו לפניו. זה קל להגיד שזאת רק תחילת הקריירה אבל בשנה עם 45 כיבושים, 30 בישולים, זכייה באליפות הפריימיר ליג (פעם שנייה ברציפות) ויותר מכל זכייה בליגת האלופות כולל כמובן, עוד שער במעמד הגמר, עשו את שלהם. הבעיה היא שגודלתו של השחקן הזה באה בדברים הקטנים שציינתי קודם לכן - רונלדו ביונייטד היה כמו אופה שהכניס את הבצק של פרגי לתנור והוציא ממנו לחם עם כל החום והפריכות שבעולם. הבעיה היא שהלחם הזה יצא טעים מידי. לאיזה עוד לחם אפשר לשאוף אחרי שהפקת לחם כזה?

 

אני מבין את אוהדי מנצ'סטר יונייטד שצחקו על כולם בהתנשאות: "לנו יש את השחקן הטוב בעולם SO FAR", אלא שהם באמת צדקו. הילד הפורטוגזי הוא מעל לכל שחקן היום בעולם. ובדיוק בגלל זה אולי הוא מרגיש סוג של צליעה בתוך הלב - בתוך היונייטד הוא זה שעושה את הכל ועם צריך גיגסי יעבוד קשה וטבס יעשה סגירות הגנתיות, הכל בשביל המלך רונאלדו. אלא שרונלדו לא רוצה להיות הבעל בית בקבוצה אחת. העניין הזה כנראה מתחיל לשעמם אותו.

 

לא הרבה יודעים אבל המון זמן כריסטיאנו רונלדו רוצה ללכת לספרד. הוא לא אמר את זה רק בשנה האחרונה, אלא כבר לפני יותר משנתיים. הבעייה היא שהוא חתום לטווח ארוך מאוד במנצ'סטר יונייטד שמסרבת בכל תוקף לשחררו. שיחה לפני שנה שהייתה לשחקן עם פרגי הורידה את רמת החום בכיריים - אבל החלום הזה של הילד לא נסתם. ריאל מדריד איננה עוד קבוצה בעולם ואפשר להניח מדוע רונלדו כילד חלם להגיע לשם יום אחד. רצה הגורל והוא התקבל למנצ'סטר יונייטד.

 

אחרי עונה כל כך משביעה מבחינתו, הוא חייב שינוי. לדעתי השינוי הזה יעשה לו רק טוב. כל העולם הרי מכיר את הקסמים שלו. כל העולם גם יודע שאם רונלדו נשאר ביונייטד הוא לא אותו שחקן שהיה הבעל בית באולד טארפורד. אם אין לו רצון להישאר שמה - מדוע להכריח אותו לעשות כך? הבעייה היא יותר קשה מול האוהדים השרופים של השדים - הם כבר לא יימחלו ולא ייסלחו לרונלדו על הראיונות בתקשורת שבהן הוא מציין את רצונו לעבור למדריד. למרות זאת, קבוצה גדולה של בעלי מנויים, שהם מתונים יותר מהאוהדים השרופים, טוענים כי הם לא ייגיעו למשחקי הקבוצה בליגה לאות מחאה על כך שרונלנדו יעבור לריאל.

 

הבעיה היא שבנתיים לא רק שרונלדו קונה לעצמו אויבים, אלא שהגורל מתחיל שלא להיות בצד שלו הפעם. לא רק הצליעה במעבר הצפוי מאנגליה לספרד, אלא גם צליעה מעצם הציפייה שהוא יעשה את מה שרונלדיניו בזמנו לא עשה - ייסחוף נבחרת שלמה על הגב בדרך לזכייה בתואר משמעותי. במונדיאל כל הלחץ היה על רונלדו הקטן מפורטו אלגרה (שפתאום אף גדל בבטן), ביורו כל הלחץ היה על רונלדו הפורטוגזי. שניהם כשלו. נקודת המפנה בקריירה של רונלדיניו הייתה המונדיאל שכן מאז השחקן הזה הוא לא אותו שחקן. האם היורו הייה נקודת מפנה בקריירה של רונלדו? לא ברור, אבל מה שכן, כל הסמטוכה הזאת של ההדחה על ידי גרמניה, הפציעה הטורדנית והמסתכלת וכמובן מעבר הקבוצה - כל אלו גורמים לתחושה שמשו בקסם של הבחור נמוג מוקדם מידי. הוא כולה בן 23... אני אישית בתקווה שהוא ייצא מהשרטון וישוב לשיגעון.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר