מס' צפיות - 566
דירוג ממוצע -
עדיף כבר את דנין
אין מחליף ראוי במקום אלברז, אבל מצד שני עדיף כבר לתת את המפתחות לדנין מלהביא מגן שבוע-שבוע וחצי לפני המשחק. מה עוד? הצלחת הישראלים באנגליה, וכמה מילים ליול"ב, גרנט ולאנדריי ארשאבין.
מאת: עמנואל שלמון 10/07/08 (10:26)

1) אין מחליף ראוי לאלברז בסגל, עדיף את דנין

הפציעה של אלברז בעייתית מאוד מבחינת בית"ר.

 

זה לא שאני מאוהבי אלברז. אפילו להפך. התרומה ההגנתית שלו סבירה מאוד, וגם מה שהוא עושה בהגנה זה רק באגף שלו - הוא נמוך, ובתוך הרחבה הוא מתקשה לעזור, כי שם צריך יותר גובה כדי להרחיק כדורים. וגם אם זה לא היה משמעותי בליגה - באירופה הכדורגל פיזי וגבוה יותר, ובנאדו וגרשון חייבים עזרה. אלברז ללא ספק טוב הגנתית מזיו - אבל זיו לפחות נמצא תמיד בסביבת הכדור, נלחם עליו ולא מפחד לעזור במרכז ההגנה, גם אם אין לו שום יכולת לשמור שחקן ללא כדור - הוא ישר מאבד אותו. גם התקפית, שם אלברז טוב יותר, הוא הסתפק בשני שערים (הבטיחו הרבה יותר), שניהם בשלב המוקדם של העונה. יש לו נטייה להיעלם, וגם אם בליגה זה לא היה משמעותי - באירופה, אם ישחק, זה כן. בקיצור, הוא יכול להיות הרבה יותר יציב. לליגה בסה"כ הוא שחקן טוב, הוא לא עושה יותר מדי טעויות, הוא מגן טבעי ובסה"כ די שקט, אבל הוא בטוח לא מה שעשו ממנו.

 

אבל עדיין, אין מגן עדיף ממנו בקבוצה. יואב זיו והגנה זה כמו מאלדיני ולפרוש - אין כזה דבר, ולא משנה שמאלדיני כבר מגיע ל-40.  זיו עושה חורים נוראיים, הוא לא יודע לרדת בזמן אחרי שעלה, ותמיד מאלץ את אחד הבלמים לחפות עליו בצד שמאל.  מילא מול שחקן שמחזיק בכדור, אבל לשמור אישית שחקן שבלי כדור, כמו שכבר אמרתי - בד"כ הוא פשוט מאבד אותו. התקפית הוא טוב, הוא כובש לא רע, ובעונה האחרונה כבש ברגעים החשובים, יש לו תיאום טוב עם זנדברג וברוכיאן, הצטרפות טובה להתקפה, יכולת לשחק בשני האגפים, דריבל לא רע, הגבהה סבירה, מסירה טובה. אסור לשכוח שעד גיל 24 הוא היה שחקן התקפי, ובגיל הזה קשה לשנות את החשיבה, ולכן זיו עדיין חושב כמו שחקן התקפה.

 

גם אמסלם הזקן לא עדיף, היום הוא איטי (הוא אולי משפיע מצוין על אחרים, הוא מנוסה והוא עובד קשה, אפשר לראות את זה, אבל זה לא ספיק לאירופה, שם צריך לעלות ולרדת מהר מאוד ולתת תרומה רבה בשני הצדדים), ההצטרפות למעלה פחות טובה, וכשהוא שיחק מול מכבי הוא עלה יותר מדי, לא חזר אחורה, וסבל מחדד, שחקן עם יכולות אישיות מעולות. קוזו'קין עדיין צעיר מדי, למרות שהוא משחק ברוגע, ועם הלחץ הזה הוא לא יתמודד. שחקני הגנה - עדיף שיהיו מבוגרים ומנוסים, כי יש עליהם הרבה יותר לחץ, וכל טעות שלהם קריטית. עידן טל כמגן? הוא אמור לשמור "איזורית", במרכז השדה, אין לו אחד על אחד, וראינו את זה כשהוא שיחק מגן. הוא לא יודע להגן טוב מהתפקיד הזה - וזה מאוד מגביל אותו. הוא צריך להיות המנהיג במרכז השדה, שלוקח אחריות ומקבל חופש.

 

באגף הוא יכול לעלות עד למקום מסוים - וככה כולם מפסידים. חוץ מהיריב, כמובן. הוא מכיר מצוין את בנאדו - אבל אין להם תיאום כשהם באותו הקו. ואני לא אומר סתם - טל שיחק לא מעט, יותר מדי, בתפקיד הזה. ככה הוא גם מתקשה לנצל את היכולות ההתקפיות שלו (למשל, הבעיטה לשער, שכשהוא מגן אסור לו להתקרב להתקפה כי הוא תמיד צריך לחזור אחורה) וגם ההגנתיות. טל צריך להיות במרכז השדה, מרכז העניינים, האיש הדומיננטי והמנוסה. כשיש עליו את האחריות ההגנתית הזאת של מגן הוא מתקשה להתחיל את ההתקפות. ואם זה המצב בליגה - מה נגיד באירופה, שם העניין של לרדת להגנה קריטי הרבה יותר. המגינים לא יכולים לעלות כמה שהם רוצים. טל שחקן גדול, אבל לא בתפקיד הזה.

 

נשארנו עם דנין. דנין מתקשה להתקדם. הוא רואה את ברוכיאן מצוין, את בן שושן מתקדם, אבל הוא לא מצליח. בקבוצות הגדולות הוא רואה בעיקר ספסל. מסיללה הוא באנקר אצל חיפה, ולדנין לא היה סיכוי, ובבית"ר זיו תמיד בהרכב. הוא הצליח להרשים בכפ"ס לפני שנה וחצי, אבל שם לא היה עליו שום לחץ ודרישות. בקבוצה גדולה הוא פשוט לא מצליח להוכיח שהוא ראוי להרכב. הוא כבר בן 24. צעיר? ממש על הגבול. בגיל הזה דנין היה צריך להיות שחקן הרכב באחת הגדולות. ברגע שזה לא קורה והוא מתייבש על הספסל הוא לא מתקדם כי כמעט תמיד לא מכניסים מגינים כמחליפים, אז הוא אפילו לא מחליף, וזה גם גורם לכך שלמרות שאין לנו כמעט מגינים נורמליים - דנין כרגע לא ממש אופציה בשביל קשטן בנבחרת. דנין ראה שהוא פיספס את שתי האליפויות של בית"ר והבין שאם הוא רוצה להצליח הוא צריך להוכיח את עצמו במקום מרכזי, בקבוצה בולטת - אבל בבית"ר הוא בוודאות אמור להיות על הספסל, ועושה רושם שגם אם אלברז יהיה פצוע הרבה זמן - בית"ר מחפשת מחליף, אולי כבר למוקדמות ליגת האלופות. או במילים אחרות: שום לא סומך על דנין. דנין יסגור עוד עונה על הספסל, או שיקבל השאלה לקבוצה בינונית, יחזור לאחת הגדולות - ושוב לא יוכיח את עצמו כראוי להרכב. דנין תקוע, וספק אם הוא המחליף הראוי.

 

אבל עם זאת, הוא האופציה הכי טובה:

 

הוא מגן טבעי (מה שאין לזיו וטל), הוא צעיר מאמסלם (מהיר יותר) ומנוסה וקוז'וקין (אסור לשכוח שהוא שיחק באליפות אירופה עם הצעירה והיה שחקן משמעותי ועשה עבודה יפה). הוא חושב כמו מגן והוא רעב להצליח בקבוצה גדולה. אם הוא יקבל את הצ'אנס הוא יבין שזה המבחן שלו. הוא גם מכיר את השחקנים טוב, אלה הצעירים שכבר כמה שנים בקבוצה - בן שושן, ברוכיאן ואולי יצחקי, אם יחזור. הרי טל מתחיל רק עונה שנייה, קוז'וקין עונה שנייה בבוגרים, כשלעומת זאת דנין הגיע לבית"ר כבר מזמן (רק אמסלם וותיק ממנו). אז מבין האופציות שיש בסגל הוא הכי טוב.

 

נשאלת השאלה: למה לו מחליף חדש? מרגלשווילי או זר? מגרלשווילי הכי גרוע: הוא היה חלש בחיפה, ואם המאמן בויטסה שנא אותו אולי הוא הגזים - אבל כנראה הייתה סיבה שהוא כעס עליו והוציא אותו בדקות מוקדמות ומשפילות כ"כ. עדיף כבר את מי שנמצא בקבוצה וכבר מחובר אליה.

 

ומה עם זר? עד שיביאו אותו, יחתימו, עד שהוא יתחיל להתאמן ולהבין מה קורה כבר יגיע המשחק, ובמשחק לא יהיה לו תיאום עם אף אחד, וכמעט אי אפשר לתקן - אם בית"ר תפסיד בבית בגללו הסיכויים ילכו, העונה תיגמר. וגם אם יש כבר את טודורוב הזה כאופציה (שחקן התקפי מאוד אומרים, אבל גם זה מעמיד לא מעט חשש - החלק ההגנתי מאוד חשוב מבחינת המגינים של בית"ר, שחייבים לעשות המון הגנה ולחפות על איטיות הבלמים וצריך לקוות שאם הוא בא אז ההתקפה היא לא על חשבון ההגנה). גם ככה לזיו אין הגנה, אז עוד מגן בלי הגנה? ההגנה היא תמיד החלק שחייב הכי הרבה תיאום (כי אסור להם לטעות כי הם משחקים קרוב לשער, וחייבים הבנה ביניהם, שלא יאבדו כדור ליד השער), ובשבוע-שבוע וחצי אין זמן לבנות וליצור תיאום.

 

בקיצור, עדיף כבר לתת את הצ'אנס לדנין.

 

2) האימון:

אתמול חזרה בית"ר לאימונים בארץ. שום מאמן ברמה, ויפה לראות את הדגש שהוא שם על הקבוצתיות, המסירות, המשחק הזורם והתיאום. כדי להצליח באירופה בשני משחקים צריכים הרבה תיאום. המגינים מחפים על איטיות הבלמים, הבלמים מביאים מהניסיון שלהם כדי לעזור למנוע כדורים דרך האגפים, ע"מ למנוע מהיריבות לשחק על האגף של זיו הבעייתי, או של המגן השני, תלוי מי ישחק במקום אלברז. צריכים הבנה בין כולם, כולם (חוץ מהבלמים) עולים למעלה, כולם עושים הגנה. הרבה יעילות, הרבה חוכמה, השתמשות בהמון כוח גופני, צריכים לבוא מוכנים מבחינת כושר גופני, מבחינת הכוח, כי מהדברים האלה תמיד הישראלים עפים. הקבוצה עבדה על שטח קטן, משחק מסירות בנגיעה, בניית מהלכים מסודרים, קבוצתיות.

 

במהלך משחק האימון הפנימי לא היו הרבה גולים ובעיטות לשער - בכלל לא נורא, יותר חשוב ליצור תיאום, ליצור משחק מסירות, משהו מתוכנן. מהבחינה הזאת זה נראה טוב. עידן ורד הצעיר חוטף כדורים, יוצא למתפרצות, שאלה דברים שהוא עשה המון גם בנוער, פרננדס, הרכש נראה מדויק ועושה עבודה טובה. אוחיון קצת נעלם אתמול, אבל מוקדם להסיק מסקנות. מי שהכי חד אולי זה טוטו, שרץ אחרי כל כדור, מראה את המוטיווציה המוכרת שלו, וכבש צמד במשחק. כל הקבוצה חייבת להגיע בשיאה לקראת ליגת האלופות - לגבי טוטו נראה שאין מה לדאוג. הגנה הוא כבר מבין שמקום בהרכב זה לא מובן מאליו, וגם אם הוא לא פותח אחרי העונה שעברה אני מקווה שהוא למד להתבגר. תהיה שנה מעניינת מבחינתו, בחור מוכשר בטירוף, חזק ומלא באנרגיות, אבל לא מציב ונוטה להוריד את הראש. אחרי שנה מצוינת ושנה לא טובה - הוא כבר בן 20 ואנחנו כבר מתחילים לראות לאן הבחור הולך.

 

בכל מקרה, לסיכום: האימונים שעכשיו מאוד חשובים, כי הם לקראת שני המשחקים מול קרקוב הקריטיים. בית"ר חייבת לעבור לפחות סיבוב אחד. האימונים צריכים להיות רציניים, השחקנים הרי עוד חוזרים לכושר אחרי הפגרה, וחשוב מאוד שיתעסקו בחיבור הקבוצה ולא בעוד שחקנים לקראת המשחקים. לדעתי הסגל מחובר ומוכן, אין צורך ביצחקי (מה הבעיה בברוכיאן שנתן עונה ענקית? אז מה אם זה היה בצד ימין, הוא היה שם לא פחות טוב מבמרכז העונה הזאת) וכמו שאמרתי להביא עכשיו מגן שלא מחובר להגנה זאת בעיה.

 

 3) ריבוי הלגיונרים - טוב לכדורגל הישראלי, פחות טוב לליגה

 

מעולם לא היו כ"כ הרבה לגיונרים בחו"ל. ברדה, ורמוט, גולן, סטרול, טועמה ויצחקי (לפחות בינתיים), בניון, סהר, תמיר כהן בן חיים, אוואט, אסולין, קולאוטי, אלברמן, בלילי. 6 מתוכם בבלגיה, ליגה נוחה - לא אחת הגדולות והקשות, אבל בהחלט התקדמות מכל הבחינות מהליגה שלנו, ומבחינת חלק מהשחקנים - מדרגה אחת לפני ליגה טובה יותר. שחקנים רואים ישראלים אחרים מצליחים שם - באים גם הם. והקבוצות הבלגיות רואות הצלחה של ישראלים (ברדה בעיקר) - מחפשות גם הן.

 

אבל הדבר הכי משמח הוא הרביעייה בניון, כהן, סהר, בן חיים.

הליגה האנגלית היא הליגה הטובה בעולם. הכדורגל אטרקטיבי, המאמנים ברמה (ונגר, פרגי, סקולארי), אוסף מאמנים אדירים ומנוסיםץ ונגר ופרגוסון כבר שנים בתמונת הצמרת. בשנתיים האחרונות לחצי גמר ליגת האלופות מגיעות לא פחות מ-3 אנגליות. גם אם לא מתייחסים ל-4 הגדולות - יש שם קבוצות ברמה גבוהה שמעלות את הרמה. לסיטי יש כסף והיא מנסה ליצור משהו שיעלה אותה למעלה, טוטנהאם קבוצה צעירה ומוכשרת עם הצטרפותם של דוס סאנטוס ומודריץ ופורטסמות' מעמידה סגל חזק, עם הצטרפותו של קראוץ' הגבוה, שהגובה המדהים שלו נותן יתרון ברור מבחינת הרמות גבוהות לרחבה. יש שם הרבה כסף, הליגה קשוחה וטובה מספרד ומושחתת פחות מאיטליה. היא מעניינת יותר. הרביעייה הקבועה - ליברפול, ארסנל, צ'לסי ומנצ'סטר - עדיפה על כל רביעייה שניצור מהליגות האחרות.

 

לכן, משמח לראות את בניון מצליח באחת הקבוצות הגדולות ובטוח בעצמו וביכולות שלו - ולכן נשאר, ובצדק. משמח לראות שתמיר כהן, שהיה שחקן בינוני ובעייתי בעבר, שהיה בכותרות רק בגלל אביו, הפך לשחקן מצוין, קשוח, קשר אחורי ברמה, משקיע על המגרש. הוא אפילו כבש בקבוצתו בעונה שעברה. כשבניון באחת הקבוצות בגדולות באנגליה והקבוצה עם הכי הרבה אליפויות, כשבן סהר שייך לצ'לסי, כשאת צ'לסי אימן (ובהצלחה בסה"כ) ישראלי ומשחק בה (עומד לעזוב) ישראלי (בן חיים), וגם כשהוא יעזוב הוא מועמד לקבוצה חזקה יחסית (הסיטי) זה אומר הרבה.

 

לגבי בן חיים, ההרגשה היא שהיחס אליו השתנה. הוא תמיד היה נחשב למשהו שהשחקנים הישראלים צריכים ללמוד ממנו, למקצוען, ולבלם פיזי, מישהו עם מנהיגות, שבהחלט נותן שקט בהגנה. אבל אז הוא עבר לצ'לסי והתייבש שם, וגם במקרה שלו אבא שלו (עמנואל בן חיים) עלה לכותרות מסיבות לא טובות - היה משהו עם מכות וכו'. במשחקי הנבחרת האחרונים היה נראה שהוא כבר פחות שומר על עצמו ושהוא עלה במשקל וכבד יותר, ואסור לשכוח את מה שהוא אמר על גרנט ("אם הייתי יודע שהוא יבוא לא הייתי בא לצ'לסי"). התדמית שלו קצת נראית שונה, וכדי לחזור לעצמו הוא חייב ללכת למקום שבו הוא יודע שהוא יהיה בהרכב. קבוצה שתחזיר לו את הביטחון, כי הוא בלם מצוין.

 

גם בן סהר מתאים מאוד לליגה הזאת, יש לו כוח מצוין במשחק שלו, הוא שחקן מצוין ושקט. הוא עוד לא בן 19. המעבר המוקדם לאירופה יעזור לו אמוד במהלך הקריירה - כי הוא בעצם לומד, הוא מתפתח במקומות מקצועניים וטובים בהרבה מאשר בארץ. אין לו כרגע מה לחפש בארץ, הוא צריך לשחק באנגליה, במקום מתקדם בהרבה מכל בחינה. הבעיה שלו היא שהוא עובר יותר מדי קבוצות, הוא שייך לצ'לסי וכל הזמן מושאל למקום אחר ומתקשה להתקדם.

 

לדעתי הוא לא יוצא דופן ככה שהוא יהפוך לשחקן ליגטימי בצ'לסי בעתיד - הוא צריך לעזוב סופית את צ'לסי, לחפש קבוצת תחתית שתתן לו הרכב, להתבסס שם, להתרגל לקבוצה ולשחק בה זמן ארוך באמת - ככה הוא יתקדם. יש לו עוד זמן, אבל אם הוא חושב שבפורטסמות' הוא יתקדם הוא טועה. עם קראוץ', דפו וקנו יש לה התקפה טובה ואין לו סיכוי לשחק. זאת קבוצה חזקה, והוא יהיה מתוסכל. הוא צריך לשחק קבוע, הוא כישרון גדול (אחרת, למה צ'לסי עוד שומרת עליו, ולמה היא בכלל קנתה אותו?) ולא יכול להתבזבז על הספסל.

 

גם בספרד הולך לא רע. אוואט עבר עונה קשה, אבל אחרי שנים מצוינות. שוערים לא צריכים כושר גופני או משהו, ויותר ניסיון ושקט, ולכן הם משחקים עד גיל מאוחר - אז יש לו עוד את הזמן שלו. אסולין נחשב לכישרון ענק, ועם הצטרפותו של פפ לבארסה הבוגרת הסיכויים שלו להשתלב שם בעתיד מצוינים. אסולין כבר מגיל הילדות שם, הוא ממש משם, את כל היסודות שלו הוא מקבל שם. כרגע אסור לבנות עליו בבוגרים, אבל בבוא הזמן הוא יהפוך לשחקן הטוב בנבחרת. ראינו ב-15 הדקות שהוא קיבל במשחק האימון האחרון איזה דריבל, איזו פריצה, עם מהירות וטכניקה, שמבלבלים את ההגנה וגורמים לה לעשות עליו עבירה. הוא בהחלט מתאים לליגה הספרדית ויכול להצליח שם - אבל זה עוד מוקדם לדעת.

 

אז מצוין. אנחנו תמיד שואפים ללמוד מהאירופאים, ואם השחקנים הבכירים שלנו נמצאים בליגות החזקות ביותר אז הם יחזקו מאוד את היכולת של הנבחרת ואת של הליגה, אם יחזרו. הם לומדים מהם, ובטווח הארוך, כשאותם לגיונרים יהפכו למאמנים - יהיה להם ניסיון בכדורגל העולמי, ברמות הגבוהות היותר - כך שבעקיפין גם רמת המאמנים תעלה. הבעיה היא שככל שיוצאים יותר כאלה, ונראה שזה הכיוון, הליגה שלנו מאבדת את השחקנים הבולטים, וזה מדלל את השוק הישראלי, שגם ככה לא מדהים. עכשיו, עם ריבוי האליגרכים בקבוצות הגדולות זה רק יגרום יותר לזה שכל הבכירים ישחקו אצל שתיים-שלוש הגדולות, מה שפוגע בצמצום הפערים, ועם הגדלת הליגה המיותרת (וגם אם זה לא יהרוס, ולדעתי זה כן, זה גם לא ישפר) הפערים בין הגדולות לקטנות רק מתעצמים. כשזה מגיע לזרים, לפחות הקבוצות הבינוניות ומטה לא תלויות (בד"כ) בגדולות. אצל הישראלים שנשארים בליגה - אחת הגדולות תקפוץ עליהם.

 

לכן, חשוב מאוד העניין של הזרים ולכן, לדעתי, אסור להגביל את כמות הזרים - אם רוצים רמה טובה בליגה (ובהחלט לא נראה שהליגה בכיוון הנכון, אחרי עונה חלשה מאוד, בה יותר מחצי קבוצות בליגה היו גרועות והסתבכו בתחתית. במקום שיהיה איזון נכון, צמרת-מרכז-תחתית, הייתה צמרת שמורכבת מקבוצות קטנות, שעם כל הכבוד לא היו מגיעות למקומן עם הגדולות, חוץ מבית"ר, לא היו כ"כ גרועות) חייבים לפחות 5 זרים, שישפרו את הסיכויים של הקבוצות באירופה ויחזקו את הליגה. 5 זה ליגיטימי, לא יותר מדי ולא מעט מדי, אבל להוריד? בטח שלא! יותר מתמיד צריכים אותם, בגלל עזיבות של שחקנים מצוינים. נכון, באים הרבה פלופים מדרום אמריקה, כשלונות לא ברורים, אבל מה היינו עושים בלי הטובים שבהם? בוקולי כשהיה בשיאו, קולאוטי כששיחק פה, בואטנג שעכשיו משחק פה, ואולי גם המאמן של נתניה, מתיאוס, יעזור לשיפור הרמה, לפחות ככל הנוגע לקבוצתו. זרים הם לא רעים - הישראלים שלנו ישתפרו אם ישפרו את הכדורגל. אם הם טובים ומוכשרים כ"כ - שיוכיחו שהם ראויים להרכב. איך הכדורגל יתקדם? אם כמות הליגיונרים תמשיך לצמוח, וככה יהיה לנו בסיס של זה, אנשים ימשיכו להכניס כסף לכדורגל והרבה, מה שיביא זרים ברמה, אם יביאו כמה שיורת אנשי מקצוע זרים, אם ישפרו את הכוח והכושר של השחקנים ויבנו סקואטינג נורמלי. רק ככה נתקדם, ולא בחקיקת חוקים טיפשיים. הזרים לא באים לפה להרוס, אלא לשפר.

 

4) שלום לאנדריי ארשאבין,

אמרת שאתה מאוכזב מהיכולת של ביורו כי היא העלתה את המחיר שלך. לא ברור לי מה אתה רוצה. אתה צריך להיות שמח שהקבוצות הגדולות ביותר רוצות אותך. לפני היורו היית שחקן טוב, אבל בליגה הרוסית. הגיע הזמן שתתקדם לא רק מבחינה כלכלית, שתגיע לליגה הספרדית, שמתאימה לטכניקה והיכולת האישית שלך. הראת ביורו, בנוסף ליכולת האישית, מהירות ויציאה מעולה קדימה, למתפרצות מול הגנה לא מוכנה. ככה היה מול הולנד, בגלל המתפרצות ניצחתם ופאבליוצ'נקו, חלוץ מצוין עם יכולת כיבוש מרשימה, כבש. כל משחק ההתקפה הרוסי היה יותר טוב עם היכולת שהצגת מול הולנד. הנבחרת שלך הגיע בפעם הראשונה לשלב נוק אאוט מאז פירוק בריה"מ. ועוד לחצי הגמר. אז מה אתה בוכה? מה קרה? אתה מעדיף להישאר בזניט? אתה כבר בן 27, תנצל את הכישרון שלך. המון שחקנים משקיעים והיו מתים לקבל את הכישרון שלך, אתה יודע את זה? אז אתה לא כזה מסכן. תנצל את ההצלחה שלך, שכולם ראו אותך, לך לאחת הגדולות ותצליח שם. אתה מעדיף שאף אחד לא ישים עליך? כי זה מה שהיה קורה אם לא היית משחק כ"כ טוב. אז בוא לא נגזים.

 

5) שלום לאנשי יול"ב, ובראשם ג'ורדי בורטמיאו,

החלטתם שאתם רוצים סופית להעמיד סגל קבוצות קבוע לכל עונת יורוליג. עד היום היו את החוזים בין הקבוצות ליול"ב, אבל עכשיו אתם רוצים להפוך את זה לקבוע. אם כך יהיה המצב - פשוט בושה. זה מחליש את רמת היורוליג (קבוצות יכולות להיות איומות, לרדת ליגה בליגה המקומית אבל ימשיכו לשחק ביורוליג), זה יגרום לקבוצות בליגות השונות להתייאש סופית, בכל מקרה הן לא יגיעו ליורוליג, גם אם יקחו אליפות. בפועל הפערים ייעלו, יש את צסק"א או אולימפיאקוס המפוצצות בכסף ובשחקנים מצוינים ובתחתית קבוצות עלובות. קבוצות ברמה שיכולות לעזור ליורוליג יישארו בחוץ כי הם לא קיבלו מראש, שנים לפני, כרטיס כניסה ליורוליג. הכסף משתלט סופית על הכדורסל, ולך, ג'ורדי, לא אכפת. הליגה סגורה, לא הליגה לטובות ביותר - אלא לאלה שיש להן כסף. גם ככה היורוליג לא מרשים במיוחד, עכשיו המצב עוד יתדרדר.

 

 

6) על גרנט:

אברהם גרנט עוד כועס על שנאלץ לעזוב את צ'לסי ולא מפסיק להגיד לסקולארי שיהיה לו קשה ויעיפו אותו וכו' (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,l-3566321,00.html). אז אברהם - חלאס. עשית עבודה יפה - אבל זה נגמר. סקולארי מנוסה וטוב ממך, הוא יגרום לשחקנים להאמין בו, יש לו רקורד, יש לו הוכחות בפועל לקריירה רצינית, והוא יחזיר לצ'לסי את האיום ויחזיר את תקופת מוריניו, מבחינת הצלחות. בפועל היית טוב אבל פישלת ברגעי האמת. נגמר, תעבור למקום הבא ותעזוב את צ'לסי. תזכור את העונה הזאת כטובה בקריירה שלך, השיא של הקריירה שלך, וזהו. תשכח מצ'לסי. למה אתה צריך לצאת בכותרות כל הזמן. צ'לסי סומכת עליו יותר מאשר עליך ואפשר להבין אותם. מאמן ברמתו יידע להתמודד עם הלחץ, אל תדאג לו.

 

כבר עכשיו אנחנו רואים את צ'לסי בונה קבוצה חזקה עם הצטרפותם של דקות ובוסינגווה, שמחזק עמדה בעייתית, ועם השוער מדהים, מרכז ההגנה האחראי והפיזי, מרכז השדה העמוק והחזק, עם למפארד, באלאק ודקו (האגפים עדיין פחות טובים), עם הרבה מאוד פורטוגלים שמכירים אחד את השני עוד מתקופת מוריניו ויש להם תיאום אחד עם השני (דקו, בוסינגווה, קראבליו וכו', וגם סקולארי בא מנבחרת פורטוגל), ועם אסיין בקישור האחורי ודרוגבה, חלוץ מטרה אמיתי, חזק, מלא בעוצמה, וכובש מדהים והיא בהחלט נראית מועמדת רצינית לאליפות, קבוצה קשוחה, עם הרבה שחקנים שיכולים לקחת מנהיגות, בעיקר במרכז השדה - והפעם גם רעבה, היא מתחילה משהו די חדש, עם מאמן חדש, מחזקת את הקבוצה מבלי לעשות מהפכות. היא רוצה לתקן את השנתיים האחרונות. אומנם אין לה את ההמשכיות של היונייטד - אבל גם זה יגיע עם הזמן, וכמו שאמרתי גם לא נעשו שם יותר מדי מהפכות, למפארד כנראה נשאר, דרוגבה גם, טרי, צ'ך, קול, באלאק וכו'. וחוץ מזה, גם מנצ'סטר עלולה לאבד חלק ענק מהסגל שלה אם רונאלדו בכל זאת יעזוב, מה שייפע מאוד בהמשכיות שהיא מנסה ליצור. 

 

אז אם גרנט חושב שצ'לסי הנוכחית בדרך לכישלון הוא טועה. סקולארי יכול להעמיד שם קבוצה מצוינת, ולא לעונה אחת. גרנט נתן עונה אחת יפה (אפילו לא עונה), לא מספיק טובה במונחים של צ'לסי. אז שיירגע.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כמה דברים שרציתי להגיד
נפתלי המפחיד 11.07.08 (00:41)
2.
נפתלי, תודה רבה
עמנואל שלמון 11.07.08 (11:30)
3.
כל הכבוד עמנואל...
נעם פריזנט 13.07.08 (01:04)
4.
תודה, נועם ל"ת
עמנואל שלמון 13.07.08 (09:17)