מס' צפיות - 450
דירוג ממוצע -
יחי מנהיגנו! תחי לוזניסטן!
אחרי איסור הבחירות החשאיות בהתאחדות על הגדלת הליגות, כעת אבי לוזון, האחראי על ענף הכדורגל במדינת ישראל, מבטל את איגוד השופטים. אם אלו לא שורשים טוטאליטריים שכנראה כבר נבטו - מהן בדיוק?
מאת: מיכה אקדמן 08/07/08 (20:14)

אני מזהיר מראש - כן, בדרך כלל לציבור במדינת ישראל נעים להתחיל למצוא פתרון למצוקה שהוא נקלע אליה ברמה הלאומית לא שהיא פורצת אלא לקראת סופה, אבל אני משום מה החלטתי כבר עכשיו לנסות (עוד בטרם תצוץ המצוקה) למצוא לה פתרון.

 

אני, אולי בניגוד להרבה מאוד אנשים, מרגיש שכן אני חי במדינה דמוקרטית. כזאת שצריכה לכבד זכויות אדם, צריכה לדאוג בכל מקום ובוודאי בתוך מוסדותיה לדמוקרטיזציה מוחלטת שביטוייה הן הפרדת רשויות ויצירת איגודים. לדוגמא משרד החינוך אחראי מטעם המדינה על החינוך, אבל יש גם למורים איגודים נפרדים, גם להורים יש ואפילו לתלמידים. כך, על פי עקרון זה צריכה לפעול כל רשות במדינת ישראל שכפופה למשרדי הממשל, אך מעצם טבעה להיות ריבונית בעניינים מסוימים. בכל גוף מנהלי החוק מבקש שלא יהיה אדם אחד שינצל את מעמדו וסמכותו לטובתו האישית. הבעיה היא שזה בדיוק מה שקורה כיום בהתאחדות לכדורגל...

 

אחרי שאבי לוזון החליט שהסטאלינזיופרניה תצא לדרך, אם ההחלטה על איסור קיומן של בחירות חשאיות כפי שדרשו רבים מחברי ההנהלה, "צפצף עליהם" והגדיל את ליגת העל ל-16 קבוצות החל מהעונה הבאה, בניגוד לכללים, עתה הוא החליט לפרק גם את האיגודים המקצועיים הבונים את הכדורגל כגוף דמוקרטי בארץ - השופטים ועוזריהם הקוונים, אלו שמכריעים משחקים על כר הדשא ומשתמשים בכרטיסים אדומים, בפנדלים, באישור שערים בנבדלים ובפסילת אחרים שלא היו בנבדלים. כל אלו שהיו עד היום שלא בבעלותו של אדון לוזון, אלא שימשו כגוף ריבוני שלעיתים היו בו מקרי שחיתות, צעקות ויתר חלטורה, הופכים מעכשיו לאלו שמקבלים ממנו את תלוש המשכורת - הוא זה שמשלם והם אלו שמחזירים. הלוא כן כך הדברים הולכים?

 

דעה זו מחזקת הערכות שונות ומשונות שלוזון "רק" רוצה שמכבי פ"ת תצליח - תנצח כל מיני קבוצות סוג ד' ובכך תימנע ממזמן ממצב "מביך" מקבוצת צמרת מפוארת כמו מכבי פתח תקווה שכמעט ירדה ליגה. עכשיו לוזון מבין שבעצם החלטתו שקבוצה אחת תרד לליגה השנייה וזו שמעליה תילחם במשחק אחד על מקומה בליגה, לא מבטיח ללוזון את המוצר המוגמר - הוא זקוק לעוד כוח...

 

HOWEVER, אני לא מאלה שתומכים בדעה הזאת. אני באמת ובתמים מאמין שאדון לוזון רוצה שההתאחדות לכדורגל תפעל לקידומו של ענף הכדורגל במדינת ישראל (באימשל'ך מיכה למה בעמוד ראשי?), אבל לכל דבר יש גבול ולוזון הלך שני צעדים רחוק מידי. על צעד אחד אני סולח - על הצעד השני אני כבר זועק.

 

העתירה לבג"צ או פנייה בדרך אחרת פשוט מתבקשת כאן מאזרחינו במדינת ישראל. אם צעדים פופליסטים וחסרי בושה שכאלו אינם שורשים טוטאליטריים שכנראה כבר נבטו - מה זאת טוטאליטריות? לפני כן הייתי רוצה שמישהו לא ישתוק על כך. השתיקה היא הכלי היעיל ביותר של הדיקטטורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אני דווקא כן חושב שזה קשור למכבי פ"ת
אור 10.07.08 (20:20)