מס' צפיות - 623
דירוג ממוצע -
מסחרחורת קלה לבחילה מתגברת...
מכבי תל אביב (המסתמנת) מודל 2009: מוכרים בלבד...
מאת: הלל אקוטונס 15/06/08 (21:52)

אחרי אובדן האליפות המדובר (שם התואר "סנסציוני" זה רק למי שלא עקב בכלל העונה ונחת מהירח ערב משחק הגמר) להפועל חולון, ציפתה תקשורת הספורט בישראל ורוב אוהדי הז'אנר, למכה אדירה מצידה של מכבי תל אביב, בעיקר בסעיף הרכש.

 

קבוצה שבהנהלתה המצומצמת יושבים שניים עם חשבון עו"ש המדגדג מקרוב את המיליארד דולר (כץ ורקנאטי), אינה יכולה להסתתר עוד מאחורי סיסמאות שאבד עליהן הכלח בנוסח - "עם סכומים כאלה - אנחנו לא מתחרים !".. נוכח גבולות השוק הנפרצים ללא הרף בכדורסל האירופאי, ההחלטה בידך : אתה במשחק או לא. אתה משלם או לא. ככה פשוט. כץ יכול להעביר הרצאות בקפיטליזם מואץ. 

 

אלא שמה שמתפתח כרגע בגזרת הצהובים, במיוחד בשבוע האחרון, לומר עליו "מוזר" זה אנדרסטייטמנט מטורף ! ביומיים-שלושה הראשונים מאז מינויו של בירנבוים למשרת המאמן, נתבשרנו על עזיבת וויצ'יץ', קאמינגס, גודס וכנראה שגם גארסיה. רק עזיבת גודס קשורה ישירות לאפי, חשוב להדגיש. אח"כ הודיעו שביינום ובלותנט'אל בדרך החוצה, שעם מוריס לא מגיעים להבנות, שפייזר יישאר רק אם יוכיח שהוא הפך לטוב יותר אחרי הפציעה (מה ?), שאליהו מתנדנד אך נוטה להישאר, שכספי בונה על הדראפט הקרוב (למה-מה, ביי-דה-וויי ?! קרעת איזה זוג נעליים ראשון ביורוליג שלא ראיתי ?!) ועכשיו מסתבר שגם הלפרין כנראה עם צעד וחצי במוסקבה או בפיראוס.

 

ומי מגיע עד כה לרוסטר של סגנית אלופת היבשת ?! גארד חביב של 200 אלף דולר לעונה, עם יד לא יציבה, כדרור גרוע והגנה סבירה; א-מה-מה ?! כבר שתי עונות תופר את הצהובים קבוע ! ממש באנקר הסיפור הכל-כך פרובינציאלי הזה : אתה יכול להיות שחקן ליגת קט סל ולא מהטובים, אבל תפסת משחק טוב מול מכבי ? אתה בפנים... פשוט לא מובנים. טוב : אידיוטים ברמות מדאיגות.

 

כעת השאלה, עם כל הכסף שהתפנה משיחרור כל הקבוצה כמעט כולל הספסל ורגב פנאן, מה בדיוק צופן לנו העתיד ? ישקיעו כמה לירות בהבאת שחקן-שניים ברמה של קלאסה, או שנמשיך לשמוע שחג'ג' מועמד ?! מילא לימונד שהוא באמת גארד תותח עם אשכי ברזל ועתיד מזהיר, אבל חג'ג' ? חמוד-חמוד, אבל למכבי ? וארז כץ ? וואלה, אם כבר - למה לא אני ???...

 

לא יודע. לא נראה לי. לא מריח לי. אל תגידו אח"כ שלא ידענו וחשבנו והתכוננו. קבוצה שמתיימרת להוביל את הכדורסל האירופאי כבר עשור רביעי, לא יכולה להמשיך לקושש מהיקב ומהגורן את כל העשבים השוטים המוכנים להסתפק במי קולחין במקום לרעות בשדות זרים. מה זה, עונה פיננסית ???

 

נ.ב. גם מינוי בירנבוים זה סוג של קמצנות, תודו!

 

(תמונה: אבי קדמי)

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר