מס' צפיות - 717
דירוג ממוצע -
אליפות אירופה - האליפות של הצדק!
עם סיום משחקי הסיבוב הראשון, כל התוצאות (כמעט) לשביעות רצונם של מרבית אוהדי הכדורגל האובייקטיביים..
מאת: הלל אקוטונס 11/06/08 (00:13)

כבר "חשפתי" פה שאני, מסורתית, עם צרפת. אלא שגם הלב, כבודו במקומו מונח, פועל בגבולות ההגיון שמתווה המח. ויש להודות : נבחרת צרפת שהגיעה לאליפות הנוכחית, היא לא רק נבחרת מזדקנת שמנסה לסחוט מעצמה את הטיפות האחרונות של המיץ של הקלאסה מפעם (מינוס "החסד האלוהי" - זידאן), אלא שמאמנה הליצן (אין ביטוי אחר לצערי, לתאר טיפוס נפוח כמו ריימון דומאנק, שחקן בינוני-מינוס בעברו, שנוטה לנתח משחקים ומצבים במשחק כאילו אין חשיבות מינימאלית לחדוות העשייה של המשתתפים וכל דבר מקבל תג של "סיבה-תוצאה" כאילו מי-ישמע קארפוב נגד קאספרוב מאליפויות רבי-האמנים המיתולוגיות של שנות השמונים), בחר סגל אקלקטי שמורכב בעיקר מ"עברו את שיאם" משולבים עם "אין להם מושג" וקצת "מה אני עושה פה בכלל".

 

כנסו לפינת יורו 2008 בפרשן

 

דוגמה בולטת : דוד טרזגה, מלך השערים של הליגה האיטלקית הקשוחה בשבילכם, יושב כרגע בבית ואוכל פיסטוקים ומלך העצלנים ניקולא אנלקה - פותח בהרכב... פשוט גאוני! בקיצור - אם אלה עוברים את הסיבוב הראשון, מקסימום רבע-גמר, ישראל אלופת העולם.

 

מזלי, שבינתיים, כאמור, רק דברים טובים קורים באליפות הזו: שתי המארחות -אוסטריה ושוויץ- נבחרות שאילו היו צריכות לעבור דרך המוקדמות לא היו מגיעות אפילו לאליפות אירופה בכדורגל חופים, הפסידו בפתיחה לקרואטיה ולצ'כיה. כבר נשמע טוב.

 

אח"כ פורטוגל מנצחת בקלילות את טורקיה, שאיבדה אצלי הרבה נקודות מאז המקום השלישי המופלא ממונדיאל 2002 (איפה חסאן שאש, קיבינימט ?!), צרפת משעממת אותנו למוות מול נבחרת רומנית אנמית לא פחות, הולנד שוחטת את איטליה המגעילה, ספרד עושה אותו הדבר לרוסיה ולקינוח: שוודיה פורצת את "קו מג'ינו" של יוון הדוחה ומראה לה שלא לעולם חוסן: יורו אחד כבר הבאתם בנס בשביעית (שלושה משחקי מוקדמות + 4 משחקי נוק-אאוט, כולל הגמר נגד המארחת פורטוגל), אז במקום להראות לנו גם קצת כדורגל, אתם ממשיכים לעורר רחמים עם האנטי-פוטבול שלכם ?! כנכד לצאצאי מגורשי סלוניקי, אני פשוט מתבייש...

 

הפנצ'ר היחידי: ניצחון גרמני על פולין, במה שנראה למתבונן מהצד כחזרה בזעיר-אנפין על מבצע "אנשלוס" של הוורמאכט, 70 שנה אחרי, והכי רחוק ממשחק כדורגל בינלאומי - קריאות גזעניות וקרבות רחוב בין חוליגנים/שיכורים/גלוחי ראש/ניאו-נאצים, "אוהדים" גרמניים עם טלאי צהוב כהתרסה (!) ופשוט גועל נפש אחד  טהור ועמוק. "מזלם" של כל אלה שהאליפות נערכת בחציה באוסטריה : אלה לא מתרגשים מכמה יהודים עם "נפש עדינה" וזיכרון ארוך...

 

בקיצור : כשנשארים בגבולות הכדורגל, אליפות אירופה מקסימה בינתיים !

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר