מס' צפיות - 460
דירוג ממוצע -
0-0 בתוצאה, 0 נק' לכל קבוצה
כיצד למנוע מקבוצות שמתבנקרות להשתלט לנו על הכדורגל? פשוט מאוד: לתת על כל תוצאה של תיקו מאופס, אפס נקודות.
מאת: מיכה אקדמן 07/06/08 (13:55)

אחד הדברים שאני חושב שהורסים יותר מכל את הכדורגל הישראלי הוא תוצאת התיקו אפס. קבוצות שמתבנקרות או קבוצות שלא מחפשות בכלל את השער מוציאות שם רע לחלטורה. זה מגעיל, זה דוחה וראוי שזה יוחלף מהעולם. בכל "ליגה" או "בית" למיניהם - צריך לתת לכל צמד קבוצות שמסיימות ללא שערים בתוצאת תיקו אפס.

 

לכאורה ברעיון זה אין שיווין שכן קבוצות יבואו ויטענו שהן סיימו בתיקו, ולכן מגיע להן נקודה. אני חושב שקבוצות שראויות לנקודה צריכות להתאמץ ולמצוא לפחות פעם אחת את הרשת במשחק הכדורגל. יש להן 90 דקות לעשות זאת, זה מספיק זמן כדי שהן יבקיעו והן יכולות.

 

עוד סיבה מדוע צריך לתת אפס נקודות על אפס גולים הוא שינוי תפיסת עולמם של המאמנים. הכדורגל הוא משחק שבאים המונים לצפות בו, ולא איזה תצוגה של הרחקות. כל אחד מאיתנו יודע לקחת כדור ולבעוט אותו לקיבינימט.

 

קבוצות צריכות להגיע לכל משחק במטרה להשיג 3 נק', ומאמנים צריכים לפחד מלכתחילה שלא יהיה לנו איזה תיקו אפס ללא נקודות. בדיעבד, כל מאמן יבין שהוא מתחיל את המשחק בפיגור של 1-0 (ובדרך כלל בכדורגל מאמנים מגיעילים, בדקה 60 שכשהם סופגים 1-0 "מקרי", לטענתם, פתאום מפציצים את המגרש בחלוצים - מדוע לא מלכתחילה?) ומראש יעלה עם 3 חלוצים למשחק הכדורגל. אנחנו הצופים מחפשים שערים - לא התבנקרות.

 

אפרופו תיקו אפס - לפני שנתיים, במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות, אירחה ארסנל בהייבורי את ריאל מדריד, למשחק שכמובן הסתיים בתוצאה הכי מגעילה שקיימת: 0-0... זה היה אחד מהמשחקים הגדולים בתולדות ליגת האלופות ואני לא צריך להגיד לכם את זה למרות התוצאה. מספיק לראות את המשחק כדי להבין מדוע.

 

אני לא אוהד גדול של ריאל מדריד, אבל במשחק הזה כל כך ייחלתי שריאל ישימו איזה גול ויהיה הארכה ונקבל עוד 30 דק' של תענוג. השוערים במשחק הזה - יינס להאמן מחד (פנטסטי!) ואיקר קאסיאס (השוער עם הנשמה הגדולה ביותר..!) נתנו את משחק חייהם והצילו לפחות 5-6 שערים בטוחים. במשחק כזה התוצאה הייתה בסיום 0-0, למרות משחק ענק שזכה לשבחים על רמתו בכל עיתוני תבל. ולמרות זאת, אם התוצאה היא 0-0, כלומר לא הובקע ולא שער אחד כנראה שמשהו בכל זאת לא דפק.

 

בליגת העל שלנו חובה לקיים את החוק של "אפס שערים = אפס נקודות". במונדיאלים ובטורנירים אחרים אני הייתי מקווה מאוד שכן. מדוע שארגנטינה והולנד ייתנו לנו משחק משמים של 0-0 ועל ידי כך יעיפו בבת אחת את כל תקוותינו למשחק ענק.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אחי בדיוק זה מה ששויץ' עשו...
דניס 07.06.08 (21:19)
2.
רק בגלל מה שראיתי אתמול מיוון
יניב 11.06.08 (16:56)