מס' צפיות - 1072
דירוג ממוצע -
המשימות הקרובות של נבחרת ישראל בכדורסל
בשבוע שעבר מונה אריאל בית-הלחמי שמאמן העונה את גלבוע-גליל לתפקיד מאמן נבחרת ישראל לאחר שהיה מועמדו של פיני גרשון האיש החזק באיגוד הכדורסל. זה לא סוד שכדי לשפר את רמתה של נבחרת ישראל היה ניסיון למצוא מאמן זר ואף שוחחו עם המאמן הספרדי פבלו לאסו שסירב לאמן את הנבחרת היות והוא מועמד לאמן את פנאתינייקוס, והמאמן היווני סטפנוס דדאס שאימן את הפועל חולון ומשמש כיום כעוזר פנרבחצ'ה שרצה לאמן את הנבחרת, אך
מאת: רועי אורן 21/03/23 (01:21)

בשבוע שעבר מונה אריאל בית-הלחמי שמאמן העונה את גלבוע-גליל לתפקיד מאמן נבחרת ישראל לאחר שהיה מועמדו של פיני גרשון האיש החזק באיגוד הכדורסל.

זה לא סוד שכדי לשפר את רמתה של נבחרת ישראל היה ניסיון למצוא מאמן זר ואף שוחחו עם המאמן הספרדי פבלו לאסו שסירב לאמן את הנבחרת היות והוא מועמד לאמן את פנאתינייקוס, והמאמן היווני סטפנוס דדאס שאימן את הפועל חולון ומשמש כיום כעוזר פנרבחצ'ה שרצה לאמן את הנבחרת, אך האגדה מספרת שמישהו סיפר לראשי האיגוד שזו בחירה לא טובה.

בסופו של דבר הוחלט ללכת על צוות ישראלי שיש לו חמש מטרות מרכזיות: היררכיה, בחירת מתאזרח, חיבור הנבחרת, מוקדמות יורובאסקט וטורניר קדם אולימפי.

1: היררכיה: בשל הסכסוך המתמשך בין פיב"א ליורוליג נוצר מצב שאי-אפשר בטורנירי המוקדמות להשתמש משחקני היורוליג ושחקני NBA לכן לכל משחק יש למאמן שחקנים אחרים שהוא צריך לחבר ביניהם מבחינה חברתית ,ולטעת בהם שיטת משחק (בניגוד לטורנירים רשמיים ששם יש סגל מלא) דבר היוצר בעיות אגו ומקשה על חיבור בין השחקנים השונים.

ב: חיבור מחדש של שחקני הנבחרת: הכישלון בשני הטורנירים האחרונים העצימו את הבעיות החברתיות שהיו בנבחרת.

אם בעבר שחקנים שמחו לבוא לנבחרת, כיום זה לא המצב ואולי בית-הלחמי יצליח לשפר זאת.

ג: בחירת מתאזרח: בבוא העת ראשי הנבחרת יצטרכו לבחור את צרכי הנבחרת ולהחליט האם המתאזרח יהיה שחקן פנים או לחילופין רכז וכן לראות האם לנסות לאזרח שחקן שמשחק בליגה הישראלית כמו כריס ג'ונסון וג'קובן בראון או ללכת על שחקן שמשחק בליגה טובה יותר.

ד: מטרות הנבחרת: המשימה הראשונה תחל כבר באמצע חודש אוגוסט יחל הטורניר הקדם-אולימפי שבו ישתתפו 16 נבחרות שלא העפילו לטורניר גביע העולם ,שיחולקו לארבעה בתים.

כאשר שתי הנבחרות שידורגו במקומות הראשונים בכל בית יעלו לשלב חצי-הגמר ,כאשר הזוכה תהיה בטורניר האולימפי בפריז.

המשימה השנייה היא להעפיל לטורניר היורו באסקט בשנת 2025 כאשר החלון הראשון ישוחק בפברואר 2024 ,עד אז צריך לקוות שהבחרת תתקן את הבעיות שלה.

ה: חוסר הניסיון של בית-הלחמי באימון קבוצות בכירות: אריאל בית-הלחמי הצליח עם נבחרת העתודה וכן שימש כעוזרו של צביקה שרף בנבחרת ישראל, אך הוא לא אימן את הקבוצות הגדולות בכדורסל הישראלי ולא שיחק במפעלים הבכירים של אירופה.

ולכן המינוי שלו הוא בגדר הימור מסוים שצריך לקוות שיצלח .

בואו נאחל הצלחה לנבחרת ישראל בתקווה שתשוב לשחזר את ימיה הגדולים.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר