מס' צפיות - 1515
דירוג ממוצע -
יורו 2008 - סוף הצ'ארלטון ? לא ממש...
לקראת שידורי אליפות אירופה לאומות בכדורגל, אמנם כל שלבי הנוק-אאוט בערוץ פתוח (10), אך כל השלב הראשון בתשלום לצ'ארלטון (סליחה ! מלבד משחק הפתיחה...).
מאת: הלל אקוטונס 04/06/08 (16:32)

מאז הוכנסה לשימוש מאסיבי בישראל שיטת ה-PPV לקראת מונדיאל 2002, קיוו רבים -וביניהם עבדכם הנאמן- שהעונש החדש לא יעבוד בישראל, בעיקר מכיוון שאנשים פה משתדלים מאוד לא לצאת פראיירים וגם כי -אז- נראה היה שיש מספיק זמן עד האירוע עצמו לאיזה 'מערוף' קטן. בנוסף - מספיק פוליטקאים-בוחשים אוהדי כדורגל הסתובבו בשטח ונראה היה, שתתאים להם מאוד סיטואציה של רומן עם הציבור הישראלי, במיוחד ערב בחירות.

 

ההמשך ידוע : הוקם ערוץ 5+ שגבה מכל אחד מאיתנו 46 ש"ח לחודש כפול שנה ואיפשר לנו ברוב טובו וברוחב ליבו, לצפות במונדיאל יפן/קוריאה."לא נורא", אמרנו, "קיבלנו בונוס : 5 עונות של צפייה חופשית בשידורים החיים מהליגה הישראלית (ליגת העל)".  

 

הסוף ידוע : הוקמו ערוצי צ'ארלטון שאצו-רצו לנצל את חוסר יכולתו של ערוץ 5+ לעמוד בהתחייבויותיו כלפי ההתאחדות לכדורגל, רכשו את הזכויות בתום עונה אחת בלבד מראשיתו של ההסכם המקורי וסגרו שוב את השערים בפני הציבור הרחב. על הדרך, רכשו גם את זכויות השידור של הליגה האנגלית ותקפצו כולכם.

 

מישהו ב-5+ חשב לפצות את הציבור ?! ממש... עד היום נחשב הערוץ ל'אקסטרה' ונדרש עבורו תשלום נוסף על החבילה הבסיסית. לא חוצפה?!

 

בנוסף, הולך ומתחזק התהליך של ריקון ערוץ 5 וערוץ 5+ מתכנים איכותיים והוקמו בינתיים עוד שני "חמשים" בתשלום נוסף על התשלום הנוסף : "גולד" ו"לייב". נראה איך יתרצו את הערוץ הבא ובעיקר - איך יקראו לו. ממש בדיחה פולנית.

 

מאז, כל אירוע גדול, במיוחד מתחום הכדורגל, החמש-פלוסים והצ'ארלטונים עושים חלוקות ביניהם ואף ערוץ ציבורי-ממלכתי לא מרים את הכפפה. בערוץ 2 טוענים ש"ספורט הוא לא עוגן" (שידור) ומעדיפים בבירור תכניות ריאליטי מטופשות יותר או יותר ובערוץ 10 משתדלים להלך בין הטיפות. ערוץ 1 ? פחחח... ממתינים עדיין השניים שעוד צופים בו (ההורים שלי), למימוש הבטחתו החלמאית של אורי לוי הקשקשן, בעת שהסביר את אי-חידוש חוזה השידור של הערוץ הראשון עם מכבי תל אביב כדורסל : "יתפנו לנו סכומים לא מבוטלים שיאפשרו שידורם הקבוע של אירועי ספורט שמעניינים מגזרם רבים של צופים". בטח התכוון לאליפות ניו-זילנד בברידג' לזוגות מעורבים או משהו.

 

לקראת אליפות אירופה לאומות 2004 נאלצנו לשלם כ-250 ש"ח לחבילת שידור ולקראת מונדיאל 2006 היו שנפרדו כבר מ-815 ש"ח (!), בעיקר אלה שהזמינו בשלבים המוקדמים ולא המתינו לאיזה מבצע-מאסף מאיזה בנק או ספק אינטרנט. שיירשם לפרוטוקול, שלא עזרו שום "עצומות אוהדים" ומיני-מיני מרדי-צרכנים. הכל אצלנו בכאילו.

 

כעת, לקראת אליפות אירופה הקרובה, משחק הפתיחה במוצ"ש הקרוב, הכל שקט וזה די מפתיע. אין כמעט פרסומים על השידורים בצ'ארלטון, אין הצעות להתחבר ואין אפילו שיחות-חולין בין אנשים, על מר גורלנו בעולם הזה...

 

צילצלתי ל"יס" לברר לגבי השתיקה הרועמת ושם נאמר לי ע"י פקידת השירות -נופית- שהפעם כל שצריך לעשות כדי לצפות במשחקים הוא לבקש להוסיף את ערוצי צ'ארלטון לתקופה של חודש בלבד. עלות התענוג : 50 ש"ח. לא מבטיחים אולפן, לא מבטיחים פרי-גיים ולא מבטיחים שדר במגרש, אבל את המשחקים תראה גם תראה.

 

אז מה אני אומר ?! אני אומר שאולי נמצאה 'נוסחת הזהב', למרות שלדעתי, אם תחברו את הסכומים שמשלם פלוני-אלמוני בישראל על הזכות לצפות בטלוויזיה בארץ הזו (600 ש"ח אגרה שנתית + כ-2400 ש"ח מחיר חבילה בסיבית ביס/הוט לשנה), לא צריך היה לשלם שקל אחד שחוק נוסף לעולם!

 

אבל אם כבר להוסיף עוד, לפחות שיהיה זה סכום הגיוני ושווה לכל נפש וללא התניות עד לדור הנכדים... 

 

נראה מה יהיה עם מונדיאל 2010... 

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר