מס' צפיות - 565
דירוג ממוצע -
אפשר פעם אחת לשמוח מבלי להשפריץ "אידיאולוגיות" ?!
נקודה למחשבה על הפסד האליפות של מכבי תל אביב להפועל חולון והסיקור התקשורתי בעקבותיו.
מאת: הלל אקוטונס 02/06/08 (15:54)

ביום חמישי האחרון, הפסידה מכבי תל אביב את תואר האליפות להפועל חולון, לאחר שליטה ממושכת של 15 שנים רצופות בהן זכתה מכבי בתואר - שוב ושוב. מוכר וידוע. בתור אוהד כדורסל ועוד יותר - בתור אוהד הקבוצה הצהובה - לא הרגשתי עצבות מיוחדת אחרי מה שכונה בתקשורת "רעידת האדמה". ומה כבר קרה, בסה"כ ?

 

זה לא שההפסד לא היה צפוי וכבר נכתב במהלך השנה, תחת כל עץ רענן, כי לאור יכולתה העלובה של האלופה מתל אביב לאורך מרבית עונת הכדורסל הנוכחית, במיוחד בליגה הישראלית (9 הפסדים ! שיא מועדון ובהפרש 'מכובד' מהמקום השני) - שעכשיו זה הזמן ואם לא הפעם - אימתי ?... ככה שהיה לכולנו מספיק זמן להתרגל.

 

בנוסף, יש להודות עם כל הכאב שבדבר, שלמרות תחושה לא נעימה של ארעיות בזכייתה של חולון (טרם החלו החגיגות בככר פרס וכבר הודיע מיקי דורסמן המאמן/בעלים, כי ברור לו שמחצית מהסגל בדרך החוצה מהמועדון עקב הצעות אטרקטיביות שיקבלו השחקנים מכל רחבי היבשת ושעמן -מה לעשות- המועדון הצנוע מעיר המוזיאונים לא יוכל להתחרות), הפסדה של מכבי עושה וייעשה רק טוב לענף. אין ספורט ללא תחרות וזהו כלל ברזל בסיסי בכל הענפים ובכל העולם.

 

אלא מה ? לא ברור לי מדוע מתקשים אנשים -בהם פובליציסטים מוכרים ובעלי שם וכבוד- לקבל את ניצחונה של חולון במסגרת של ניצחון ראוי בתחרות ספורטיבית (פלוס מע"מ, נניח, על ההפתעה היחסית שבעצם חולשתה של מכבי לאורך העונה, כאמור) והופכים את כל העניין למישמש של ניתוחים סוציולוגיים בשקל, פרסומים אנרכיסטיים מטופשים, אדיאולוגיה בגרוש ושאר ירקות? המהפכה הצרפתית בזעיר אנפין ממש.

 

קחו למשל את מאמרו מעליב האינטליגנציה של מר איתן בקרמן במוסף הספורט של עיתון "הארץ" משישי האחרון : אצל מר בקרמן, הפסדה של מכבי תל אביב הופך לסמל ל"נפילת האידיאולוגיות הישנות" וניצחונה של חולון הופך ל"ניצחון הפלורליזם"... קורא ולא מאמין... מה אידיאולוגיה? מי פלורליזם? אם כבודו מברך על תכונותיה 'המשופרות' כביכול של החברה הישראלית דהיום, אשמח לשמוע מה דעת כבודו לגבי חורבן 'הביחד' בחברה הישראלית? הירידה התלולה בשיעורי המתגייסים לצה"ל מול עלייתו של חוסר הבושה? הגידול באלימות הנוער? התעצמות הגזענות וחוסר הקבלה של השונה ו/או החלש ? מגוחך.

 

לא הכל היה רע ב'אידיאולוגיות הישנות', אדון נכבד. וזה כותב לך בן של יוצאי קיבוץ... והכי חשוב : 'כולה' כדורסל, הלו !

 

או, למשל, מספר הפעמים שתוכלו למצוא בימים האחרונים במוסף הספורט של עיתון "ידיעות" את הלוגו "רעידת האדמה"... מה זה זה ?! סטיקר חדש 'לכבוד' מערכה נוספת בצפון, ממומן על ידי בנק כלשהו ?!...

 

אני מציע, בעיקר למי שבאמת אוהב ספורט ואוהב כדורסל ומשתדל להשקיע את אהבתו במשחק עצמו ובתחרות עצמה ומדלג בלוליינות מעל כל הרפש שמנסים להאביס עלינו, לקוות כי גם בעונות הבאות נזכה לראות מאבקים ספורטיביים דומים לאלה בהם צפינו העונה. וכמו שאומרים : שהטוב ביותר ינצח ! ואת מאמרי-הבלע שימשיכו לפמפם לנו כל הקיץ בוודאי, נשמור למה שהם ראויים באמת : עיטוף דגים וניגוב שמשות רכבים...

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר