מס' צפיות - 533
דירוג ממוצע -
ההיסטוריה חרוטה, אנחנו על המפה?
מ-ה-פ-כ-ה בכדורסל הישראלי? את זה נוכל להעריך באמת רק בתום עונת 2009/10...
מאת: מיכה אקדמן 30/05/08 (10:57)

שנת כדורסל מדהימה. בזה אין ספק שאפשר לקטלג את העונה הזאת. בדרך כלל שנים כאלו מתרחשות כאשר מכבי ת"א בדמדומיה. בדרך כלל אחרי זמנים כאלה מכבי ת"א עוברת רעידת אדמה מטורפת - כזאת שלא מאפשרת חיים ליושבים באזור הרעש.

 

אחרי האליפות של גליל כולם שאלו האם סוף סוף תצוץ תחרות בכדורסל הישראלי והתשובה כמובן הייתה שלא. אז מכבי מעדה עונה אחת, מה קרה? עונת 2008 היא לא מעידה, היא נפילה. אף פעם בהיסטוריה של מכבי ת"א, המועדון הזה סיים עונה עם 11 הפסדים לקבוצות במדינת ישראל - מתוכם חמישה בהיכל נוקיה. לחשוב שבעונת 69' כשהיא הפסידה לאחרונה את האליפות להפועל ת"א, או בעונת 93' שהיא הפסידה את האליפות לגליל - היא בכלל לא הפסידה על המגרש ביד אליהו בגלגוליו.

 

עוד בפרשן על ניצחון חולון:

מכבי ת"א - כבר לא מותג?

יש בהם אהבה, והם ניצחו

 

ולמרות השנה האיומה בתולודתיה מכבי ת"א הייתה רחוקה מרחק גג אחד של מוריס או חסימה קטנה של וויציץ' מלקחת עוד תואר אליפות סטנדרטי - אבל חולון לא נתנה לה. אסור היה למכבי ת"א, אחרי עונה מקולקלת שכזאת לזכות - ואני לא אומר את זה מתוך אהדה לאדום או לסגול, או סלידה מהצהוב כחול: אם נותרה תקווה לתחרותיות בליגה - על זה שחקנים שמשחקים היום כדורסל בגילאי ילדים, נערים, נוער, עתודה ואפילו בוגרים: זה הלחם והחמאה של הספורט. אם מכבי ת"א הייתה זוכה - היא לעולם לא הייתה מפסידה עוד אליפות.

 

גם עכשיו עדיין הסיכויי לשבירת ההגמוניה הצהובה נראה לוט בערפל. בעונה הבאה הפועל חולון תשחק ביול"ב קאפ, טאקר וסימונס יעזבו כנראה את הקבוצה ומיקי כבר ניגב את החומוס מצלחת האליפות: האם הפועל חולון לא תתרסק? זה נשמע פטתי אבל זה באמת עלול להתרחש. שנת 2009 תהא לשנה הקשה ביותר בתולדות המועדון הזה. 

 

וגם אם חולון תשרוד את העונה הזאת במקומות 1-3, עדיין מחכה לה עונת 2009/10. אם הקבוצה גם בעונה הזאת תישאר בצמרת הכדורסל, ואם הפועל ירושלים ובני השרון יימשיכו לנצח ולטאטא את מכבי ת"א מפעם לפעם - יש סיכוי למהפכה. כמובן, מכבי ת"א תזכה בעשור הבא לפחות ב-7 אליפויות ו-5 גביעים, אבל תחרויות לפחות תהיה גם תהייה (אם אכן חולון לא תתפרק).

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר