מס' צפיות - 660
דירוג ממוצע -
סיכום עונת הכדורגל בליגת העל
מאת: דניאל גבאי 24/05/08 (15:30)

כשבאים להסתכל על העונה המסתיימת בליגת העל אין בכלל ספק שהרמה ירדה עוד יותר לעומת עונות קודמות. כצפוי, מבחינת הצמרת זכייתה של ביתר ירושלים הן בגביע והן באליפות הינו דבר ברור מאליו, אין ספק שהיעדר תחרות אמיתית נתנה לבית"ר יתרון בולט ומיקומה של ביתר בפסגת הכדורגל בארץ מובטח כנראה בשנים הקרבות.

 

נתחיל אם כך בהפתעת העונה, אין ספק שפה היתה תחרות גדולה בין נתניה, סכנין וקרית שמונה. אך במכלול הדברים ניתן לסכם שקרית שמונה היא אכן הפתעת העונה האמיתית. קרית שמונה בעונתה הראשונה אי פעם בליגת העל הצליחה מעל המשוער בזכות סדר וארגון שיש במועדון הצפוני. אמנם קרית שמונה לא היוותה תחרות על פסגת הליגה אך בליגה שמתחת  לבית"ר ירושלים היא האלופה האמיתית. ניתן לציין במיוחד את המאמן רן בן שמעון אשר לקח קבוצה חסרת נסיון ובוודאי ביטחון  והצליח לממש את הפוטנציאל של שחקנו מעל ומעבר ובתמורה מונה למאמן מכבי תל אביב בעונה הבאה.

 

באשר לנתניה, רב הנסתר על הגלוי. מבחינת כישרון הקבוצה של עטר מלאה בו מבחינת המימוש, נתניה רחוקה מאוד מין היעד וספק אם ללא השקעה משמעותית אכן תגיע לכך למרות החתמתו של המאמן הגרמני לותר מתיאוס שספק עם יצליח יותר מאשר עטר עקב ניסיונו הלא משכנע בקבוצתו הקודמות.

 

לסכנין יכלה להיות עונה גדולה בהרבה אלמלא דעיכה לא מוסברת בישורת האחרונה. בסיכום קצר ניתן לומר שהסנוורותו של כוכב הקבוצה מאור בוזגלו באמצע העונה מההצעות הזורמות אליו מקבוצות שונות וכן הטיפול של אביו יעקב בוזגלו אשר אין ספק כי הלחיצה את הכדורגלן הצעיר.

 

סיבה נוספת היא המאמן אלישע לוי שמונה לקראת סוף העונה למאמן הבא של מכבי חיפה ובכך הצהיר הרבה לפני הזמן על סיום הליגה. ובאשר לאכזבת העונה, פה התחרות היתה גדולה מהרגיל בין מכבי חיפה ושתי התל אביביות מכבי והפועל, ובכן במבט חוזר על הליגה אין ספק שהזוכה היא קבוצת מכבי חיפה אשר ספק עם עונה כל כך בזויה ואומללה זכורה לה ב20 שנים  האחרונות, אמנם אין ספק שמכבי והפועל תל אביב אכזבו את מאות אלפי אוהדיהם אך קבוצות אלה הרגילו אותנו בשנים האחרונות לאכזבות גדלות וכך היה גם העונה.

 

מכבי חיפה חייבת שדרוג רציני וכן בעמדת המאמן הובא מאמן מצוין - אלישע לוי אך בהקשר לשחקנים אין ספק שפה חייב לבוא שדרוג משמעותי ביותר ויעקב שחר צריך לפתוח את כיסו באופן רב יותר אם אינו רוצה להישאר מאחורי גידאמק, שיינדר ודניאל יאמר מנתניה.

 

לסיום, לגבי תחתית הליגה שם ישנו את המתח והדרמה הגדלים, למרות שעדין לא נקבעו הירידות הסופיות אין ספק שהרצליה ואשדוד נראות בדרך הבטוחה לליגה הלאומית זאת לאחר מסע היחלצות מדהים של קבוצת בני יהודה בסיבוב השלישי ונראים בדרך הבטוחה להישארות בליגה הבכירה.

 

לגבי כפר סבא, ובכן זאת התעלומה הגדולה של הליגה, קבוצה אשר התחילה טוב את העונה אך משום מה הידרדרה לתחתית הליגה ללא שום סיבה נראית לעין מלבד אופי חלש של השחקנים ובמיוחד של המאמן אלי אוחנה.

 

עונה זו תיזכר כעונה חלשה להחריד עם אינספור משחקים רדודים ואלופה אשר לקחה את התואר בהליכה וספק אם תצליח  להיכנס לליגת האלופות בעונה הקרובה. לעניות דעתי, המאבק על האליפות בעונה הבאה יכלול את מכבי תל אביב, בית"ר ובנסיבות מסוימות מכבי חיפה ונתניה. 

 

ובאשר לעולות החדשות הכוח רמת גן והפועל פתח תקווה, ובכן דרושה להם השקעה ענקית בכדי לשרוד עוד עונה אך דבר זה אינו מבטיח שאכן יקרה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
שטויות במיץ עגבניות
מיכה אקדמן 25.05.08 (18:21)
2.
שטויות במיץ עגבניות
25.05.08 (18:26)