מס' צפיות - 1071
דירוג ממוצע -
המטרות הבאות של נבחרת ישראל בכדורסל
אני מסכים שקשה להקנות סגנון משחק בזמן הקצר שקטש מקבל את השחקנים ובמיוחד בתקופת קורונה אך צריך לערוך מחנות אימונים בזמן שיתאפשר ולעבוד על דברים בסיסיים בהגנה ובהתקפה.
מאת: רועי אורן 01/12/20 (16:56)

אנחנו נמצאים בשבוע של הישגים ישראלים בענפים שונים אשר הבולט שבהם הוא עלייתה בפעם הארבע-עשרה ברציפות של נבחרת הכדורסל של ישראל לאליפות אירופה שתתקיים בקיץ 2022 בארבע מדינות שונות.

מדובר בהישג גדול נוכח מה שמתרחש בליגת ווינר: הנתונים מראים שחמישה מתוך שלוש-עשרה המאמנים בליגה הם מאמנים זרים ,מנהלת הליגה החליטה לאחרונה להגדיל את מספר הזרים לעשרה והורידה את מספר השחקנים הישראלים שצריכים להיות בכל רגע נתון במגרש משניים לאחד, וגם רוב שחקני נבחרת העתודה שזכו בשנה שעברה באליפות אירופה לנבחרות צעירות לא מצאו עצמם בקבוצות בכירות בכדורסל הישראלי או האירופי (להוציא את שני שחקני מכבי תל-אביב דני אבדיה שעבר לאחרונה לוושינגטון וויזארס, ויובל זוסמן).

למרות ההישג יש לנבחרת כמה בעיות וכמה יתרונות שיש לפתור לקראת אליפות אירופה.

                      הדברים הטובים שיש לנבחרת

למרות שהנבחרת הגיעה לשני המשחקים ללא שחקני מכבי תל-אביב שמשחקים ביורוליג ,דני אבדיה שמתכונן לעונת הבכורה שלו בליגה הטובה בעולם, חסרונם לא הורגש בשל העובדה שבארבע מתוך חמשת העמדות יש לנבחרת ישראל לפחות שני שחקנים המשחקים בישראל או באירופה ומצויים בכושר טוב.

בנוסף ניתן לראות שאין פער בין השחקנים שמשחקים ביורוליג לבין השחקנים שמשחקים בטורנירי המשנה באירופה ,וזה דבר חיובי כשלעצמו.

אם חושבים על השמות שנשארו בחוץ כמו עמרי כספי, איתי שגב, שון דוסון, נעם דוברת, נתנאל ארצי ,ואחרים אפשר להקים מהם יופי של נבחרת שתוכל אף להגיע להישגים גדולים.

                  הבעיות של הנבחרת

1: נכון להיום אין לנבחרת סנטר דומיננטי שיכול לחסום את הצבע בפני שחקני הקבוצה היריבה ,או לחלופין להוות מטרה לכדורים הטובים שמכניסים הרכזים אליו.

כך, למשל, בסגל הנבחרת היה אמנם סנטר טבעי בדמותו של עידן זלמנסון המשחק בהפועל ירושלים אך הואשימש לרוב כשחקן מחליף בעמדה זו היות ומאמן הנבחרת קטש העדיף להשתמש בהפורוורדים ג'ייק כהן ותומר גינת המשחקים באירופה לצורך חיזוק עמדה זו.

ההערכה היא שמול הפיזיות והאתלטיות של שחקני הליגה הטובה בעולם והליגות הבכירות יהיה קשה יותר לאלתר בעמדה זולכן צריך לחפש שחקן ישראלי או זר שיוכל לשחק בעמדות הפנים.

2: ניהול המשחק של קטש: בדקות בהן הנבחרת עושה שטויות ושחקניה מקבלים החלטות גרועות לא ניכרת טביעת העין של המאמן .

הוא לא מחליף שחקן אחרי מספר טעויות לא משנה את השיטה ונסמך על אלילת המזל.

כך ,למשל, מה שהחזיק את ישראל במחצית הראשונה במשחק מול ספרד הוא היכולת האישית הגבוהה של שלישית הרכזים: ים מדר, גל מקל, ותמיר בלאט אשר חיפו על היכולת החלשה מתחת לסל ובזריקות מבחוץ.

באליפות אירופהדברזה לא יכול לקרות ושחקנים בכירים עשויים להעניש על כל שגיאה.

נשאלת השאלה: למה צריכה הנבחרת לשאוף באליפות אירופה הקרובה?

                     המטרה של נבחרת ישראל באליפות אירופה הקרובה

הנבחרת יכולה להגיע לשלב רבע-הגמר ,אבל היא צריכה לשאוף להגיע לשלב חצי-הגמר .

באליפות אירופה שלאחר מכן הנבחרת צריכה לשאוף להגיע לגמר (הדבר יתאפשר אם יהיה לנבחרת סגנון משחק אחיד אשר משתנה בהתאם למהלכי המשחק).

אני מסכים שקשה להקנות סגנון משחק בזמן הקצר שקטש מקבל את השחקנים ובמיוחד בתקופת קורונה אך צריך לערוך מחנות אימונים בזמן שיתאפשר ולעבוד על דברים בסיסיים בהגנה ובהתקפה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר