מס' צפיות - 715
דירוג ממוצע -
מי תעלה לליגת העל?
הכח ר"ג עם רגל ושלושת רבעי בליגת העל. להפועל חיפה יש את הסיכוי הגבוה לסיים שנייה, אבל הליגה הלאומית עלולה לתסכל אותה. הפועל פ"ת עוד תטעם מסיוטי רעננה.
מאת: מיכה אקדמן 26/04/08 (21:01)

הכח עמידר ר"ג כביכול מעדה אחה"צ ברמת השרון, עת שהשיגה רק נקודה מול הגרונדמנים, אבל במבט חטוף לעבר צמרת הטבלה, מתבררת תמונה שיכולה לעודד את יושבי וינטר - הכח עמידר ר"ג תהיה בליגת העל 2008-9: 3 משחקי בית נגד עכו, נצרת עלית העלובה והפועל רעננה יספקו את הסחורה.

 

שתי ניצחונות על שתי הקבוצות החלשות בליגה - עכו ונצרת עלית (יחד עם ראשל"צ, וחוץ מזה זה רק לפי הטבלה) והכח מבטיחה את הכרטיס עוד לפני המחזור האחרון. ניצחון במשחק החוץ היחיד שעוד נותר להם העונה, באווירה בפ"ת, ייתן להם 6 נק' פור בשני מחזורים לסוף עונה וגם את הכרטיס לליגת העל, שכן הפועל פ"ת לא תוכל לעבור אותם וכנראה שהפועל פ"ת תנצח קבוצות אחרות (רעננה, רמת גן)

 

אם כולנו למעשה מסכימים שהכח עלתה לליגת העל, נשארה אם כן שאלה מי תצטרף אליה מהמקום השני. להלן סדר המועמדות, לפי הסיכויים:

 

1. הפועל חיפה - להפועל חיפה ביום ב' מצפה משחק נחמד לאללה מול נצרת עלית החלשה. ניצחון והם מקום שני. לאחר המשחק הזה מצפה להם עוד משחק בית, הפעם נגד בני לוד, שהיא ה"כבשה השחורה" של הקבוצה (בשנתיים האחרונות חמישה מפגשים וארבעה ניצחונות ללוד). ניצחון "מפתיע" לאדומים מהכרמל והם נוגעים בליגת העל. לאחר מכן מצפה לקבוצה מבחן אופי רציני בבאר שבע, שפתאום מראה ניצוצות של קבוצת כדורגל, ושם להפועל חיפה יהיה קשה. אבל ניצחון קליל על ראשל"צ בבית ומשחק חוץ במגרש לא קל אך אפשרי. הפועל חיפה יכולה, צריכה ואמורה לעלות ליגה. 12 מתוך 15 בהחלט יספיקו לעלות. מועמדים מספר אחד.

 

2. הפועל פ"ת - הקבוצה סובלת מהמון תזוזות במהלך העונה הזאת וזה מדהים. או שהיא נראית רע תקופה של 2-3 משחקים או שהיא נראית רע תקופה של 2-3 משחקים. יש המשכיות לפחות, לשניים שלושה משחקים... למרות ה"תזזתיות", ואולי בגללה, הפועל פ"ת תהיה הראשונה לנצל את ההזדמנות שהפועל חיפה תיתן לה. יש לה את הסגל אולי הכי טוב בליגה ורשימת המשחקים טפו טפו טפו לא אמורים להוות בעיה. כבר ביום שבת נצרת עלית בבית, וזה כיף כי סוף סוף הקבוצה יכולה ל"התפוצץ" ולאחר מכן תוצאה טובה נגד הכח ר"ג תיתן ביטחון. פאשלה קטנה של חיפה בבאר שבע, ניצחון ואולי אפילו תיקו ברעננה והנה במחזור האחרון, שעה שהיא תארח את הפועל ר"ג, היא תשחק בבית שלה מול הקהל שלה, שמת, אבל מת, לחזור לליגת העל.

 

3. הפועל ר"ג - למרות התוצאה הלא טובה נגד באר שבע, עדיין נשארות בקופה 12 נקודות ובהנחה שהפועל חיפה מנצחת את נצרת עלית ביום שני, ר"ג רחוקה שתי נקודות מהמקום השני. תיקו של חיפה? יבורך, אך בלי סיכוי ממשי של אמונה שיש ליושבי המכתש שאכן כך יקרה. להפועל ר"ג יש ביום שבת את ראשל"צ, שזה יופי של משחק להתאושש ממנו, לאחר מכן משחק חוץ ברמה"ש ומשחק ביתי מול הפועל עכו. לדעתי הפועל ר"ג תיקח במשחקים הללו לפחות 4 נק', אם לא 6 נק'. ניצחון של הפועל ב"ש בביתה על הפועל חיפה ואי הפסד של הכח באורווה והפועל ר"ג חזק בתמונת העלייה. ואז הכל מתנקז למשחק אחד קובע ומכריע באורווה במחזור האחרון. להפועל ר"ג אומנם אין את המגרש הביתי, אבל יש לה את השחקנים הגדולים במשחקים הגדולים.

 

4. הפועל רעננה - אומנם הקבוצה איננה יציבה ואת טעמו של ניצחון לא טעמו מזה זמן רב אבל אל תתנו לזה לבלבל אתכם. הפועל רעננה קבוצה בכלל לא רעה ואם שלושת הטוענות לכתר האחרות יפשלו כמו בדומינו, אחת אחרי השניה, זאת דווקא תהיה היא שתעפיל בתום העונה, בצורה הכי מוזרה והזוייה לליגת העל. יום שבת הדרבי הגדול מול רמה"ש - ניצחון בו והשמיים הם הגבול, 1-0 קטן בעכו וניצחון ביתי על הפועל פ"ת, ביחד עם קצת עזרה מהפועל ב"ש שתנפנף את הפועל חיפה והפועל פ"ת שהרי תהיה חייבת לנצח את הפועל ר"ג, והפועל רעננה בליגת העל. אם כל הניסים הללו אפשר לשיר על הניסים, אבל רגע חכו.

 

5. בני לוד - אבו סובחי נגד אבו סוחבי. בני לוד הצנועה חולמת על העפלה היסטורית לליגת העל. הבעיה שבדרך זה יהיה קשה מאוד. בני לוד סובלת מחוסר יציבות משווע. מה גם שהבית שלה לא בדיוק מבצר ובחוץ היא משחקת פתוח ומשום מה זה משתלם לה והיא חוזרת עם הרבה נקודות ממשחקי חוץ.... בני לוד יוצאת במחזור הבא למשחק על כל הקופה מבחינתה מול הפועל חיפה. הפסד והסיפור של לוד נגמר. תיקו כנראה שגם. ניצחון והיא עושה צעד מרשים למקום שממנו עולים ליגה ובדרך מצמצת פערים משמעותית מהצמרת. ללוד סיכוי גבוהה לחזור מקריית אליעזר מנצחת - הפועל חיפה היא הקבוצה היחידה בליגה הלאומית שמולה ללוד בשנתיים אין הפסדים. לא רק זה המאזן הוא מרשים: 4 ניצחונות ותיקו. "הכבשה השחורה" של האדומים. ניצחון בנצרת עלית ומול הפועל ב"ש (בית) וראשל"צ (חוץ) ביחד עם ניצחון של הכח ר"ג על הפועל פ"ת והפועל פ"ת על הפועל ר"ג, ואבו סובחי קרוב לפתוח את פנקס הצ'קים. הקטר הלודי בדרך לליגת העל!!!

 

6. הפועל ב"ש - עכשיו: על הניסים, ועל הנפלאות, אשר חוללו הפועלים... אויש? גם אני לא יודע איך אבל הפועל ב"ש עוד תפתיע את כולן. בליגה שבה המקום השני הפסיד יותר מהמקום הלפני האחרון...הכל יכול לקרות. בואו נצא מנקודת הנחה שהפועל ב"ש עושה משהו מדהים ומצליחה לנצח את אחי נצרת בחוץ בשבוע הבא.... היא מגיעה למשחק מול הפועל חיפה ומצמצת את הפער בצמרת, שיש עוד 6 נק' בקופה, ל-4 נק' בלבד. כן כן, 4 נק' בלבד. הפועל ב"ש יוצאת ללוד וממשיכה את התנופה הגדולה בתולדותיה (הפועל ב"ש טרם ניצחה פעמיים רצוף העונה!!!) ומיד לאחר מכן משחק בנצרת עלית. לב"ש למעשה נשאר משחק ביתי אחד מתוך ארבעה שיש לה, אבל יש סיכוי. למה לזלזל? אלונה תתכונני ליגת העל בדרך (אולי בשנה הבאה)

 

7. רמת השרון - קבוצה חמודה. באמת חמודה. סיכוי רב לעלות למקום השישי (בדירוג שלי) היה להם אילו היו מנצחים אחה"צ את הכח ר"ג. ניחא. עכשיו הם לא תלויים בעצמם וסיכוייהם להעפיל ליגה קלושים באבו אבוע, מבט קצר על לוח המשחקים מגלה שלרמה"ש סיכוי לא רע לעשות את הבלתי יאמן אם אכן תנצח את כל משחקיה - היא פוגשת בסך הכל את מרבית קבוצות הצמרת עימן היא אמורה להתמודד: רעננה בחוץ, רמת גן בבית, אחי נצרת בחוץ, הפועל חיפה בבית. ניצחונות כאלה ביחד עם איזה ניצחון של הכח ר"ג על הפועל פ"ת, אי ניצחון של הפועל חיפה בבאר שבע, הפסד של הפועל פ"ת לרעננה וניצחון של עכו על רעננה... לרמת השרון, בליגה כזאת משוגעת, עוד יש מספיק צ'אנסים כדי לעלות ליגה בצורה סנסציונית.

 

8. אחי נצרת - כמו רמה"ש זקוקה לנצח את כל משחקיה. הפועל ב"ש (בבית), ראשל"צ (חוץ), רמה"ש (בית) ועכו (חוץ). גם במקרה זה היא לא תעשה הרבה. היא זקוקה לניצחונות של ב"ש על חיפה ושל רמה"ש על רעננה, הפועל ר"ג וחיפה. כמו כן היא צריכה שרעננה והפועל ר"ג תאבדנה עוד 2 נק' לפחות ושהפועל פ"ת תפסיד במחזור האחרון להפועל ר"ג ומחזור לפני כן לרעננה המקלקלת.

 

נו, אז מי לפי דעתכם תעלה לליגת העל?

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר