מס' צפיות - 3968
דירוג ממוצע -
תרומתו של החלוץ דייגו קוסטה להצלחתה הרגעית שחל נבחרת ספרד
הערכה הרווחת היא, שאם ספרד לא תשלב משחק אגפים עם משחק אמצע היא תתקשה לנצח את אחת הנבחרות המובילות בטורניר, ותודח יחסית בשלב מוקדם(שמינית-גמר,רבע-גמר), אך אם היירו ימצא פתרונות לקישור הלא-יצירתי הוא יוכל להרוויח גם את שחקני ההתקפה כמו קוסטה אשר יצליחו להבליט את תרומתם בטורניר החשוב מכל.
מאת: רועי אורן 21/06/18 (01:04)

נכון להיום, החלוץ המרכזי של נבחרת ספרד, הוא בכלל ברזילאי שהתאזרח בספרד העונה לשם:דייגו קוסטה .

מאז שהוא התאזרח בספרד בשנת 2013 ,אין כימיה בינו ובין הקהל הספרדי (בין-השאר בשל אופיו הזועם) אשר רואים בו מעין נטע-זר אשר צריך להתאמץ כדי לקבל את חולצת נבחרת ספרד.

בואו נבחן את תרומתו של קוסטה לנבחרת ספרד בשלושת הטורנירים האחרונים

                             תרומתו של דייגו קוסטה לנבחרת ספרד

1: במונדיאל הקודם שנערך בארץ הולדתו של קוסטה ברזיל לפני ארבע שנים ,הגיע קוסטה כחלוץ נבחרת ספרד שעבר עונה מדהימה עם קבוצת "אתלטיקו מדריד" אשר זכתה באותה שנה באליפות ספרד.

הוא היה שותף לכישלון של הנבחרת כאשר לא הצליח להבקיע אף-שער בשני משחקיה הראשונים של הנבחרת בהן היא הפסידה בצורה משפילה על-ידי  הולנד,וצ'ילה בהתאמה ,ובשל כך, היאלא עברה  את שלב הבתים, בניסיון להגן על התואר בו זכתה בדרום-אפריקה לפני שמונה שנים.

בנוסף, לכישלון המקצועי, נאלץ קוסטה להתמודד גם עם הקהל הברזילאי ,אשר כעס עליו על עריקתו לנבחרת ספרד.

2: הוא לא הוזמן לטורניר יורו 2016 שנערך בצרפת על-ידי המאמן הלאומי דאז וינסנטו דל-בוסקה (הסיבה הרשמית הייתה פציעה,אך העיתונאים הספרדיים העריכו שהוא לא הוזמן מאחר שלא הסתדר עם המאמן והשחקנים).

3: גם לגבי הטורניר הנוכחי היה ללופטגי הרבה ספקות אם לזמן את קוסטה לטורניר היוקרתי: מצד אחד,הוא כבש חמישה שערים בחמישה משחקים ,אך מצד-שני בשל העונש שהוטל על אתלטיקו ע"י אופ"א ,הוא החל את העונה באיחור של ארבעה חודשים ,מה שהטיל את מידת הכושר הגופני שלו בספק.(בינתיים קוסטה כבש שלושה שערים,והוא נראה חד מתמיד,זאת כתוצאה מאימוני הכושר שהוא ערך לפני הטורניר).

בחלק הבא ננסה להסביר את פערי היכולת של קוסטה בקבוצה ובנבחרת.

פערי היכולת שמפגין קוסטה בנבחרת ספרד לבין זו שהוא מפגין באתלטיקו מדריד

קוסטה הוא שחקן שמשלב טכניקה עם פיזיות ,ולכן בלמים רבים אינם מסוגלים לשמור עליו.

כתוצאה מכך הוא כובש הרבה שערים במצבים נייחים,ובהתקפות מתפרצות.

הנבחרת מנסה לשחק כדורגל יצירתי המתבסס על הכנסת כדורי עומק ממרכז המגרש ,או על-ידי שימוש במגינים המכניסים כדורי רוחב מהפינות (בשל היעדר שימוש נרחב בשחקני אגף).

ניתן לראות שבמשחק עומד קשה לקוסטה לבוא לידי ביטוי,בשל העובדה שהוא לא שחקן מהיר ומגוון בתנועותיו ,לכן הוא מתקשה יותר בנבחרת לבטא את עצמו מאשר בקבוצות בהן הוא משחק.

נכון לעכשיו, ספרד מפגינה יכולת חלשה ,בשל העובדה שהיא משחקת עם שילשיית קשרי אמצע (דבר המקל על הגנת היריב לשמור אותה),והשערים שהבקיע קוסטה נובעים יותר ממזל,ופחות מיכולת טכנית.

ההערכה הרווחת היא, שאם ספרד לא תשלב משחק אגפים עם משחק אמצע היא תתקשה לנצח את אחת הנבחרות המובילות בטורניר, ותודח יחסית בשלב מוקדם(שמינית-גמר,רבע-גמר), אך אם היירו ימצא פתרונות לקישור הלא-יצירתי הוא יוכל להרוויח גם את שחקני ההתקפה כמו קוסטה אשר יצליחו להבליט את תרומתם בטורניר החשוב מכל.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר