מס' צפיות - 4300
דירוג ממוצע -
החוליים הרבים של הכדורסל הישראלי
זה לא סוד שיש לכדורסל הישראלי חוליים רבים אשר נעוצים בראש ובראשונה בהתפתחותו הלקויה של השחקן הישראלי. כדי לתקן זאת יש לצמצם את מספר הזרים, ולעבוד על יסודות הכדורסל עם השחקנים הצעירים.
מאת: רועי אורן 27/02/18 (00:52)

התבוסה שנחלה שלשום (א') נבחרת ישראל בכדורסל הציגה מעט מן החוליים של הכדורסל הישראלי כפי שבאו לידי ביטוי במהלך אליפות אירופה האחרונה שנערכה לפני כשנה בארבע מדינות שונות: פינלנד,ישראל, רומניה, טורקיה.

אם לאחר אליפות אירופה סברו ראשי האיגוד שהבעיה נעוצה בצוות האימון בראשותו של ארז אדלשטיין ,לאחר חצי-שנה אפשר לומר שהבעיה נעוצה בראש ובראשונה בהתפתחותו הלקויה של השחקן הישראלי.

                            פירוט הבעיות

1: המחלוקת הבלתי-פתורה בין פיב"א ליול"ב: כפי שכתבתי בעבר עצם העובדה שמשחקי היורוליג חופפים למשחקי מוקדמות גביע העולם אליהן אחראי ארגון פיב"א גורם לכך שרוב מאמני הנבחרות לא יודעים אילו שחקנים יעמדו לרשותם בכל משחק נתון.

דבר המקשה על תכנון אימונים ,ושיטות משחק.

2: היעדר קלעי חוץ: נבחרות ישראל לדורותיהן היו בנויות יותר על שחקני חוץ ,ופחות על שחקני פנים.

דבר זה נובע מכך שבישראל לא היו בכלל שחקנים גבוהים שהיו יכולים להתמודד עם ענקי היבשת (מה שאילץ את הרכזים לייצר מצבי קליעה לעצמם או לפורוורדים עמם שיחקו).

מבין השחקנים הצעירים אין כיום שחקן שיש לו קליעה בטוחה מחוץ לקשת ,ורק על משחק פנים קשה לבנות במהלך טורניר שלם.

3: ריבוי השחקנים הזרים: לרוב קבוצות הכדורסל בישראל יש בין 7-5 שחקנים זרים ,ו3-2שחקנים מתאזרחים (דבר הפוגע בהתפתחות השחקן הישראלי).

אין לזה הצדקה מקצועית או אישית ,היות שלא הוכח שריבוי שחקנים זרים מפתח את הקבוצה כולה, או לחילופין הופך את השחקן הישראלי לטוב יותר .

השחקנים הישראלים אינם דומיננטיים בקבוצותיהם כפי שהיו בעבר,מאמן הנבחרת עודד קטש, דורון שפר,נדב הנפלד,דורון ג'מצ'י ,עדי גורדון ,ואחרים.(ואם לא היה "חוק רוסי" סביר להניח שהם לא היו רואים פרקט גם בליגה הישראלית).

לכן, צריך לאפשר לקבוצות המשחקות באירופה שישה זרים, ולשאר הקבוצות בליגה ארבעה זרים.

4: עבודה לא-נכונה עם השחקן הישראלי: רוב המתנגדים "לחוק הרוסי" טוענים שעצם העובדה ששחקן ישראלי מקבל דקות משחק מבלי שהוא מוכיח שהוא ראוי לכך מהווה טעם לפגם.

לכן, צריך שעוזרי-המאמן ילמדו את השחקן הישראלי איך לכופף ברכיים בהגנה, ואיך לזרוק את הכדור בצורה נכונה בעת מהלך התקפי של הקבוצה.

כך ,אולי נרוויח בעתיד שחקן כדורסל משופר.

צריך לקוות שעודד קטש יפיק דבר או שניים מאימון הפועל ירושלים ,כך שהוא יוכל לקחת תרגילים מסוימים לאימון הנבחרת לקראת שני המשחקים החשובים שייערכו בסוף חודש יוני (יוון בבית, ובריטניה בחוץ).

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר