מס' צפיות - 4171
דירוג ממוצע -
הסכסוך המתוקשר בין יורוליג לפיב"א
אינני מבין למה הנהלת היורוליג לא גלתה אחריות בכך שהיא לא הזיזה את המחזור שתוכנן לסוף-השבוע האחרון (הרי בשבוע שלפני-כן התקיים מחזור כפול בו שיחקו הקבוצות פעמיים תוך יומיים). אין ספק שבעולם העסקני בו אנו חיים שלכל חברה אכפת מעצמה ולא מאנשים שהיא אמורה לשרת,אין פלא שדברים כאלו קורים לעתים קרובות מאוד.
מאת: רועי אורן 28/11/17 (02:07)

ביום שישי האחרון(17\11\24)קרה דבר מוזר כאשר במקביל למחזור משחקי היורוליג התקיימו משחקי מוקדמות גביע העולם .

דבר זה הוביל לכך שרוב הנבחרות הופיעו בסגלים חסרים מאוד.

הסיבה להתנגשות בין שני המועדים נעוצה במאבק השליטה הבלתי-נגמר בין "פיב"א ליול"ב על מפעלי הכדורסל המשמעותיים.

                                   קיצור תולדת הסכסוך

כזכור, בשנת 2000 נתנה פיב"א לגוף חדש בשם יול"ב לנהל את טורניר גביע אירופה לאלופות ,ומחזיקות גביע ,בעוד היא אחראית על המפעלים המשניים כמו יורו צ'אלנג'.

לאחר שראתה פיב"א את העבודה המקצועית והטובה שעשה היו"ר הספרדי של יול"ב ג'ורדי ברטומאו ,היו לה נקיפות מצפון בקשר להחלטתה המקורית ,ובשנת 2002 היא הציעה ליול"ב לנהל מחדש את גביע אירופה לאלופות .

יול"ב סירבה להצעה זו ,מה שהוביל לעימות שנמשך עד לזמן זה.

מאחר שפיב"א הבינה שיהיה לה קשה לשכנע את המועדונים הגדולים ביבשת כגון: ברצלונה,ריאל מדריד,צ'אסקא מוסקבה, מכבי תל-אביב לערוק לשורותיה ,היא בחרה לנקוט במעין "פסיכולוגיה הפוכה" ולהתמקד בקבוצות הדרג השני.

פיב"א הפעילה לחץ על ההתאחדויות הכדורסל בצרפת,גרמניה, ספרד ,טורקיה שלא ישתתפו ביורוקאפ (שמאורגן ע"י יו"לב) ,תוך איום מרומז על-כך שאותן קבוצות לא יוכלו להשתתף בליגות המקומיות.מה שגרם להחלשת הטורניר שבו הגיעה הפועל ירושלים בשנה שעברה לשלב חצי-הגמר.

חשוב לציין כי שני הגופים המרכזיים ניסו להגיע להסכמה בדבר הפלונטר שנוצר,כאשר הם ישבו למרתון פגישות בברצלונה ובמינכן ,אך השיחות התפוצצו מבלי שנמצא פתרון הולם לבעיה.

                   הבעיה שהסכסוך יצר 

פיב"א החליטה לאחרונה לשדרג את טורניר הנבחרות.

כצעד ראשון, היא בחרה לקיים את הטורניר בסין בשנת 2019 (כדי שלא יתנגש עם אליפות העולם בכדורגל שתיערך ברוסיה בשנת 2018).

כדי שיהיה יותר מעניין היא החליטה לערוך טורניר מוקדמות אשר יתפרס על גבי ארבעה חודשים בשנה.

מאחר שהיה ברור כי כוכבי הליגה הטובה בעולם לא יגיעו למשחקים(בשל החשש מפציעו טורדניות, בחרה פיב"א להתעמת באופן חזיתי עם היורוליג (דבר שיוצר הקבלה בין המשחקים כך ששחקנים נאלצים לבחור בין הקבוצה שמשלמת להן את משכורתן ,לבין המשימה הלאומית ,והזכות הגדולה להופיע בטורניר גביע העולם).

                      הפתרון הזמני שמצאו מאמני הנבחרות

בעוד השחקנים המובילים העדיפו להישאר בקבוצות המממנות להן את המשכורת, השחקנים השוליים זומנו לנבחרות והשתתפו במחזור הראשון של טורניר קדם גביע העולם,ואילו במחזור השני אשר לא נפל על מחזור יורוליג, החליטה כל קבוצה על-דעת עצמה,כמה שחקנים היא שולחת לנבחרת לאותו משחק.

לכולם ברור שמדובר בפתרון זמני ,היות וגם מחזור המשחקים הראשון שייערך ב-22 בפברואר נופל על מחזור יורוליג.

אינני מבין למה הנהלת היורוליג לא גלתה אחריות בכך שהיא לא הזיזה את המחזור שתוכנן לסוף-השבוע האחרון (הרי בשבוע שלפני-כן התקיים מחזור כפול בו שיחקו הקבוצות פעמיים תוך יומיים).

אין ספק שבעולם העסקני בו אנו חיים שלכל חברה אכפת מעצמה ולא מאנשים שהיא אמורה לשרת,אין פלא שדברים כאלו קורים לעיתים קרובות מאוד.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר