מס' צפיות - 552
דירוג ממוצע -
בין קטמון לאוסישקין
בתחילת העונה יצאו לדרך שתי קבוצות אוהדים אדומות שמאסו בהנהלותיהן והחליטו לנות הכל מחדש. אז מה קרה בדרך שגרם להפועל אוסישקין להצליח- ולהפועל קטמון קצת פחות?
מאת: עין עקומה 03/04/08 (18:05)

שנת 2000 הביאה עמה התחלות חדשות, אך גם כמה סיומות כואבות. עבור הפועל ירושלים בכדורגל, למשל, נגזר לרדת לליגה הלאומית ולדלג בין הליגה השנייה לשלישית מאז ועד היום.

 

כשסאסי ויונה, בעלי הקבוצה בילו בבית המשפט יותר מאשר במשחקי הקבוצה, היה זה בלתי נמנע שהקבוצה תהיה המפסידה הגדולה מהסכסוך.

 

שבע שנים רעות עברו על אוהדי הקבוצה מאז שנפתח האלף החדש עד שהוחלט: מתנתקים מהפועל ירושלים ובונים קבוצת האוהדים שהמודל הניהולי מיובא מברצלונה והאידיאולוגיה ישירות ממרכז הפועל הסוציאליסטי. 

 

עונה שלמה הקבוצה הייתה צמודה לעירוני בת ים בצמרת ליגה א`. אלא שבחודש ארור אחד, חודש מרץ, היא איבדה עשר נקודות והתרחקה לכדי 7 נקודות הפרש מהמוליכה. איך קרה שפתאום הפרוייקט השאפתני כבר לא כל כך מלהיב ומצליח? ובמילים אחרות, איפה טעינו?  

 

ד"ר עקומה (שם פרטי עין) מאבחן: הבעיה בחבל הטבור של הקבוצה. מישהו שכח לחתוך אותו מהאמא, וכך קרה שקטמון מעולם לא לגמרי התנתקה מהפועל ירושלים. גרעין האוהדים עבר כמקשה אחת לקבוצת החדשה ולמעשה הקמת קטמון קרעה את קהל אוהדי הקבוצה.

 

בחודש האחרון אנחנו גם שומעים יותר ויותר קולות בדבר איחוד אפשרי בין הפועל ירושלים להפועל קטמון, וזו טעות מרה של הקבוצה הצעירה: במקום להתרכז בעצמם, לפרוש כנפיים ולעזוב את הקן, פתאום נראה שפרוייקט קטמון הוא בסה"כ ניסיון לחבור להפועל ירושלים ולהעביר מעט מהשליטה בקבוצה לידי האוהדים. פתאום זה נראה כאילו אין כאן כוונה לבנות כאן משהו חדש. פתאום זה נראה, איך נגיד במילים עדינות, די מעפן.

 

הצרה הגדולה של הפועל קטמון היא שהפועל ירושלים על סף עליית ליגה. קטמון, לעומתה, עדיין תקועה בליגה א` ובמצב כזה טבעי שרבים מין האוהדים יחשבו על חזרה לחיקה החם והמוצלח של אמא. כשזה יקרה- וזה יקרה, קטמון תאבד מהרלוונטיות שלה ותגווע. וכך, בסיטואציה אבסורדית שכזאת, נוצר מצב שבו עליית ליגה של הפועל ירושלים היא הדבר הכי רע שיכול לקרות לאוהדיה.  

 

לעומת קטמון, יש קבוצת אוהדים שעושה זאת נכון ועונה לשם הפועל אוסישקין. מבחינת אוהדי הפועל ת"א, שהקימו את הפועל אוסישקין מאותה סיבה שהוקמה הפועל קטמון- ניהול קלוקל- הפועל ת"א בכדורסל היא הפועל אוסישקין. הם לא פוזלים ולא מתעניינים בליצנים של שאול אייזנברג, אלא אך ורק בעצמם. הקהל כולו מגיע למשחקי אוסישקין וגם שחקני העבר שמגיעים למשחקי הקבוצה מחזקים את רוח הקבוצה כממשיכת דרכה הישירה של הפועל ת"א.

 

את ליגה ב` הם כבר צלחו, וכעת הם שועטים לכיוון הדרבי: לא, לא זה נגד הפועל ת"א, היא לא מעניינת אותם- לזה נגד היריבה האמיתית, מכבי ת"א.   קטמון צריכה ללמוד דבר אחד עיקרי מאוסישקין: איך מבצעים התנתקות כמו שצריך. אחרת, עתידה יהיה חמור מגורל אבי ההתנתקות: דומם, אפילו לא צומח.

הכותב הוא : חולה על ספורט ועל המילה הכתובה. הבלוג המלא: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=pavelned

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר