מס' צפיות - 387
דירוג ממוצע -
ירידה? דא! - חלק שלישי ואחרון
ירידת ליגה היא מאורע טראומתי במיוחד עבור קבוצה, אין ספק בזה. אבל זה די משעמם להסביר למה זה עצוב, מבאס, טרגי. יותר מעניין לנסות למצוא זויות חיוביות לעניין, או כמו שדן מנו היה אומר: זה טוב לי, זה טוב לי לרדת ליגה.. בפרוייקט הזה בחנתי את אפשרות הירידה של כל אחת מהמועדות לירידה, והצבתי את השאלה: "מה חיובי בזה, אם בכלל, ולמי?". הרי לפניכם החלק השלישי והאחרון של הפרוייקט.
מאת: עין עקומה 30/03/08 (14:54)

מ.ס אשדוד- תנו לי ללכת  

 

המרוויחים: השחקנים   הקבוצה שעבורה ירידה עשויה להיות הקריטית ביותר, היא מ.ס אשדוד. הפרוייקט של ג`קי בן זקן וחיים רביבו הצליח לצבור מומנטום מסויים כשהקבוצה הצליחה לסיים בשנים האחרונות במקומות טובים במרכז הטבלה ומעלה. עונה רעה אחת, שתביא לירידת ליגה בעקבותיה, עשויה להכניס את הקבוצה לסיחרור מסוכן שבו תגמור כמו קבוצה דרומית אחרת, הפועל ב"ש, ותמצא את עצמה מדלגת בין הליגות ולא ממש מוצאת את מקומה. ובכל זאת, גם כאן עשויים להיות מרוויחים מהירידה.

 

ירידה דא! חלק ראשון

ירידה דא! חלק שני

 

באופן פרדוקסלי, דווקא לשחקנים עשויה להיות תועלת מסויימת מהירידה. אז נכון, ירידת ליגה היא לא משהו שאתה רוצה ברזומה שלך, אבל דווקא ירידה עשוייה להיות כרטיס היציאה שלהם מאשדוד לקבוצה גדולה. דוד רביבו, משה אוחיון ודימיטאר מקרייב, לדוגמא, אלו שחקנים שיכולים להיות חיוניים ברוב הקבוצות בליגה, אך אם אשדוד תישאר בליגה- קשה להאמין שהיא תשחרר אותם. לעומת זאת, בליגה השנייה היא תתקשה להחזיק בם, ועם קצת מזל הם עשויים למצוא את עצמם משוחררים לקבוצה אחרת, גדולה יותר, שתחפוץ בשירותם.

 

הפועל ת"א- נפטרים מההנהלה  

 

המרוויחים: האוהדים   מירב התלונות של אוהדי הפועל ת"א על העונה החלשה שעוברת על קבוצתם, מופנות לעבר ההנהלה. אותה הנהלה שנתנה את המפתחות לגיא לוזון, שטיפלה בצורה לא נכונה בבעיות משמעת של כוכבים צעירים כעובד ואסולין, ובכלל הראש של הקבוצה נודף ריחות הסתדרות לא נעימים המוכרים לאדומים מפעם. חוץ מזה, כשהאדומים מביטים מעבר לכביש ורואים שמיליארדר רכש את מכבי, הם מבינים: עם ההנהלה הנוכחית- שעם כל הכבוד, לא יכולה לעמוד בסכומים כמו אלו של שניידר- יהיה להם קשה מאוד להיות הקבוצה הבכירה בעיר, עניין שמאוד קרוב לליבם.

 

למרות הקמפיין של האוהדים נגד ההנהלה, נראה שזאת לא ממש מתרגשת מזה, ובקרוב אף תאריך את תקופת הבעלות על הקבוצה. אלא אם כן, יקרה משהו קיצוני- כמו למשל, לרדת ליגה. אז נכון, זה אולי נשמע מעט מופרך- אבל זה פחות או יותר הדרך היחידה להיפטר מההנהלה הנוכחית. מוני הראל וחבריו לא יעזבו את הקבוצה כל עוד היא בליגת העל- אבל בליגה השנייה היא רכוש קצת פחות אטרקטיבי.

 

כמו שאנחנו מכירים את האוהדים האדומים המסורים הם כמובן לא בוחנים את נושא הירידה מהזווית הזאת והם יעשו הכל כדי שקבוצתם תשרוד- אבל גם אם לא, אולי זה יהיה קורטוב של נחמה עוברם.

הכותב הוא : חולה על ספורט ועל המילה הכתובה. הבלוג המלא: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=pavelned

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר