מס' צפיות - 430
דירוג ממוצע -
ירידה- דא! חלק שני
ירידת ליגה היא מאורע טראומתי במיוחד עבור קבוצה, אין ספק בזה. אבל זה די משעמם להסביר למה זה עצוב, מבאס, טרגי. יותר מעניין לנסות למצוא זויות חיוביות לעניין, או כמו שדן מנו היה אומר: זה טוב לי, זה טוב לי לרדת ליגה.. בפרוייקט הזה בחנתי את אפשרות הירידה של כל אחת מהמועדות לירידה, והצבתי את השאלה: "מה חיובי בזה, אם בכלל, ולמי?". הרי לפניכם החלק השני של הפרוייקט.
מאת: עין עקומה 22/03/08 (12:41)

הפועל כפ"ס- מחזירים לפרופוציות  

 

המרוויחים: ההנהלה - אלי אוחנה הרכיב קבוצה די נחמדה בשרון. קבוצה שכובשת הרבה שערים (וגם סופגת כמות לא מבוטלת), שבדקות מסויימות נראה כאילו היא רוקדת על המגרש. ישראלביץ`, בן לוז ומלך השערים יבואה, מספקים הרבה דקות של הנאה לאוהדי הקבוצה.

 

ירידה דא! - חלק ראשון

 

אז מה בעצם האוהדים רוצים מהם? 2000 אוהדים יש להפועל כפ"ס, באומדן גס. ובחודשים האחרונים הם התחילו לעשות הרבה רעש: סכסוכים עם השחקנים על כך שהם לא מודים להם במשחקים, עם ההנהלה על מקומות ישיבה- נראה שהם קצת הגזימו, לא? כנראה שהעונה שעברה, בה נשארו בליגה מוקדם מהצפוי קצת עלתה להם לראש, והם התחילו "לתפוס תחת". הלו, חבר`ה, תירגעו. חיזרו קצת לפרורפורציות.

 

לפני שאוחנה הגיע זגזגתם בין הליגות והתקשורת בקושי ידעה איפה אתם מתאמנים. גם העונה אוחנה עושה עבודה טובה, בנה לכם קבוצה אטרקטיבית, וכדאי שתוקירו תודה על זה, תגיעו בהמוניכם למגרשים, ועל תעשו סרטים על כל שטות. מנקודת המבט הזאת, אולי ההנהלה תרוויח משהו מירידת ליגה- האוהדים יחזרו לפרופורציות הנכונות להם.

 

מכבי פ"ת- מבחן לוזון הכפול  

 

המרוויחה: הקבוצה - אם הנציגה היחידה של פ"ת בליגה העליונה תיקלע לסכנת ירידה ממשית, היא תעמוד במבחן לוון כפול: אחד של גיא, ואחד של אבי. פרס הגיבור הטרגי של העונה יילך לגיא לוזון הפעם. המאמן הצעיר, שקיבל צ`אנס בקבוצה גדולה כהפועל ת"א, התרסק לרסיסים. גם החזרה הביתה, לחיקה של המשפחה הדואגת, לא ממש עזרה לשקם את התדמית, כשבינתיים הקבוצה נראית כמו אוסף של כלום ושום דבר.

 

אם המצב ימשיך להתדרדר, מנהלי הקבוצה ייבחנו ביכולתם לקבל החלטה מקצועית נטו ולהראות לגיא את הדלת. אם גיא יישאר והקבוצה תרד, גיא ייחן בלויאליות שלו לקבוצה המשפחתית. אל תהיו בטוחים שהוא יוותר על הצעה מליגת העל תמורת מכבי פ"ת, למרות שהוא למעשה סגור שם לעונה הבאה.

 

המבחן השני, הוא זה של אבי לוזון: יו"ר ההתאחדות, שכמובן אינו מחליט דבר במכבי פ"ת בשל תפקידו, מסתכל מהצד בדאגה על מצב פרי עמלו. השאל אם ייש וישתוק, או אולי ינסה להוביל צעד של הקפאת ירידות, למשל? מצב קיצוני כמו ירידת ליגה יספק פתרונות לשאלות הנ"ל שייבחנו את עוצמת הקשר בין משפחת לוזון לקבוצה. אלה גם יסמנו את הדרך עבור מכבי פ"ת- להמשיך להיות קבוצת הלוזונים, או השתחררות כוללת מהמשפחה.

הכותב הוא : חולה על ספורט ועל המילה הכתובה. הבלוג המלא: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=pavelned

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר