מס' צפיות - 630
דירוג ממוצע -
יאמר בויה, תחליט כבר - החריימה והמפרום נשרפים!
ההשתהות של דניאל יאמר בקבלת או פירסום ההחלטה על זהות מאמן מכבי נתניה בעונה הבאה עלולה לפגוע בהשגת מטרות הקבוצה כבר בעונה הנוכחית. הנה ההסבר מדוע עליו להחליט כעת.
מאת: טור אורח 18/03/08 (11:48)

מאת: שוקי ענבר

 

רשמית, דניאל יאמר - בעל הבית של של מכבי נתניה,  טרם החליט מי יאמן את הקבוצה בעונה הבאה. לתקשורת הוא אומר כי ברצונו לצפות בעוד מספר משחקים לפני שיגבש את החלטתו הסופית. מצד אחד - ניתוח של המידע המתפרסם בעיתונות המודפסת, באתרים ובפורומים העוסקים במועדון הנתנייתי עשויים להוביל למסקנה כי  יאמר כבר קיבל החלטה, אך בוחר שלא לפרסמה.

 

יש לא מעט סימנים מעידים לכך:  למשל - פנייתה המתוקשרת של ראש עיריית נתניה, הגב' מרים פיירברג, ליאמר להשאיר את ראובן עטר בתפקיד. אפשר וסביר להניח כי פוליטיקאית מקומית מנוסה וממולחת כפיירברג, שהייתה מעורבת מאד בהבאתו של יאמר לנתניה ובהקמת האיצטדיון החדש, לא הייתה נעשית בפומבי לולא היה לה בסיס להניח כי עטר כבר נבחר. גם המו"מ שנפתח עם קשרה של בני סכנין - ג'ון קולמה, על סמך בקשתו של עטר, יכול להעיד כי הנבחר הוא המתולתל מטירת הכרמל. 

 

מצד שני ולעומת זאת, אפשר גם להעריך בסבירות גבוהה כי הרשת התקשורתית הצפופה הפרוסה מסביב למכבי נתניה הייתה לוכדת מידע על החלטה שהתקבלה, לו היתה כזו. בקיצור - רב הנסתר על הגלוי. הנקודות העומדות לזכותו ולחובתו של ראובן עטר כמועמד המוביל לתפקיד כבר פורטו ונדונו בכל פורום אפשרי. זו תהייה טחינת קמח טחון לשוב ולפרטן.

 

הנעלם הגדול הוא משקלן בתהליך קבלת ההחלטות אצל יאמר, כיצד הוא מתבצע ומהו העיתוי הנכון מבחינתו לקבל את ההחלטה - בהנחה שהוא מוביל את התהליך, ולא נכנע לאילוצים חיצוניים. במציאות שנוצרה היום חלק מהפרמטרים הופכים להיות מאד נזילים ומרווח אי הוודאות גדל. קחו למשל את פרמטר המיקום בטבלה בסוף העונה וההשתתפות בגביע אופ'א: במצב בו ארבע קבוצות שוות פחות או יותר ברמתן נאבקות על המקום השני -"השפיץ של הנעל" הופך להיות גורם מכריע, וזה כולל גם טעויות שיפוט מהסוג שהפגין שי שטרית החלש במשחק אתמול, שאיש לא היה מרים גבה לו היה מסתיים בניצחון נתנייתי. 

 

יאמר חייב לדעת כי "השטחת" צמרת הטבלה בעקבות ניצחונה של מכבי חיפה אתמול בנתניה, והשהיית קבלת או פרסום ההחלטה על זהות המאמן בעונה הבאה, מכניסים את הרחוב הספורטיבי הנתנייתי ללחץ. בנתניה, שבה האוהדים נמצאים קרוב לשחקנים - לא רק במגרש, העצבנות והלחץ עלולים לזלוג מהר מאד גם למערכת, ובסופו של דבר לפגוע בתפוקות ובסיכויי הצלחתה לשחזר את הישגי העונה הקודמת.  ובפרפראזה על דברי השף אלפרדו, ששעשע אתמול מאד בנוכחותו ב"קופסא" את הקהל הנתנייתי החם (" אלפרדו בויה, תעשה חריימה ומפרום") אני אומר לבוס של מכבי נתניה: דני, דונט קוק - טוק!

 

למאמרים נוספים: אתר סקופ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר