מס' צפיות - 828
דירוג ממוצע -
אפשר לעלות למונדיאל
בדיוק היום נשארו 300 ימים לשריקת הפתיחה של המשחק הראשון בגביע העולם. אפשר לומר שבמבט זריז על מה שקורה בבית 6 שרוסיה מזייפת ופורטוגל לא יציבה. אפשר לעלות מאחד משתי המקומות הראשונים (אך כמובן חייבים שיפור גדול ביכולת וכמובן בתוצאות).
מאת: מיכה אקדמן 17/08/13 (11:15)

צפון אירלנד הצליחה השבוע לעשות דבר שהייה נראה הזוי עד לפני כמה חודשים ולתת לישראל את היכולת להיות תלויה בעצמה לקראת ארבעת המשחקים המסיימים את קמפיין מוקדמות מונדיאל 2014.

במבט זריז על טבלת הבית, פורטוגל ניצבת בה ראשונה עם 14 נק', רוסיה שנייה עם 12 נק' וישראל שלישית עם 11 נק'. יש כמובן לשים לב לעובדה שפורטוגל עם משחק עודף לעומת רוסיה וישראל, וכך שלמעשה העסק יותר צמוד משניתן לחשוב.

ישראל כאמור תלויה בעצמה, 4 נצחונות (בבית על אזרבייג'אן, בחוץ על רוסיה ופורטוגל ובבית על צפון אירלנד) והיא תסיים את הבית הזה במקום הראשון עם 23 נק', מעל רוסיה ופורטוגל, בלי שום קשר לתוצאות של היריבות.

אלא מה, שבמשחקי החוץ מול שתי היריבות העיקריות של ישראל על ההעפלה, קשה להאמין שהיא תיקח באמת 6 נק', מה גם שצפון אירלנד כבר לקחה בקמפיין הזה נקודות מרוסיה ופורטוגל ובמשחק הביתי מולה הניצחון לא בכיס.

לכן בואו נהיה ריאליים יותר.

במחזור הקרוב ישראל ורוסיה צפויות כל אחת לנצח בביתה את היריבה שלה מתחתית הבית - ישראל אחרי התפוח בדבש את האזרים והרוסים יום קודם את לוקסמבורג. פורטוגל תתארח בצפון אירלנד, ולמרות החיבה לאירים החביבים, נהמר שרונאלדו ונבחרתו תנצח כצפוי מה שישאיר אותנו במצב הבא:

פורטוגל - 17 נק' (8 משחקים), רוסיה 15 נק' (7 משחקים), ישראל 14 נק' (7 משחקים).

אחרי מחזור מוצ"ש מחכה לישראל נסיעה לסנט פטרסבורג למפגש מול רוסיה ולאחר מכן מפגש בתחילת אוקטובר בפורטוגל, עת שהרוסים יטיילו להם בלוקסמבורג בעוד 3 נק' קלילות.

רוסיה 18 נק' (8 משחקים), פורטוגל - 17 נק' (8 משחקים), ישראל 14 נק' (7 משחקים)... (ללא משחקי החוץ של ישראל)

במחזור הסיום של הבית רוסיה תצא למשחק כביכול מוקש באזרבייג'אן, אבל תנצח אותו, פורטוגל תארח את לוקסמבורג וישראל את צפון אירלנד. נצא מנקודת הנחה שכל ה-3 תנצחנה.

רוסיה 21 נק' (9 משחקים), פורטוגל - 20 נק' (9 משחקים), ישראל 17 נק' (8 משחקים)... (ללא משחקי החוץ של ישראל)

העלייה ממקום 2 לפחות תתאפשר למעשה אך ורק בשתי תנאים:

1. ניצחון ברוסיה או בפורטוגל.

2. לא להפסיד במשחק בליסבון.

במידה וישראל תנצח ברוסיה ותוציא תיקו בפורטוגל, יווצר בית משולש, שבו הפרש השערים יכריע. רוסיה שניצחה את ישראל 0-4 ותשחק פעמיים מול לוקסמבורג תעלה בוודאות במקרה כזה מראש הבית, גם לפורטוגל מצפה משחק מול לוקסמבורג, מכאן שהסיכוי לעלות במצב כזה ממקום שני לא גבוהה, אך קיים.

התסריט היותר ריאלי הוא איבוד נקודות הזוי נוסף של רוסיה או פורטוגל באזרבייג'אן (הרוסים) או בצפון אירלנד (פורטוגל), במצב כזה, ישראל זקוקה לנצח את הנבחרת שאיבדה את הנקודות ואז תעקוף אותה....

מכל מקום חשוב לומר לנבחרת של גוטמן שמה שנראה אחרי המשחק מול רוסיה כאחד הדברים היותר הזויים, פתאום אפשרי.

הרוסים כבר לא אותה נבחרת דורסנית שהכרנו עד אוקטובר 2012. מאותו ניצחון 0-1 עלוב בבית על אזרבייג'אן, הם בעיקר עושים במכנסיים. אפשר לנצח שם, זה לא בשמיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר