מס' צפיות - 1286
דירוג ממוצע -
הג'נטלמן מספרד
מאת: אברי שחם 08/02/13 (11:44)
בדרך כלל אינני עוסק בנושאי ספורט בבלוג שלי, אבל יש אירועים המתפרצים לכותרות עמודי החדשות ומעוררים גם את תשומת ליבו של אדם המדלג על עמודי הספורט. אירועים כאלה היו בשבוע שעבר סיפוריהם של לאנס ארמסטרונג ומאנטי תאו.

 

לאנס ארמסטרונג, שנחשב בעבר לאחד מגדולי רוכבי האופניים בכל הזמנים, האמריקאי שניצח את הסרטן וזכה בטור דה פראנס שבע פעמים רצופות, הודה בשיחה עם אופרה ווינפרי, מנחת תוכנית אירוח פופולארית בארה"ב, כי זכה בהישגיו מעוררי ההתפעלות רק בזכות סמים אסורים משפרי ביצועים שנטל.

 

כוכב הפוטבול מאנטי תאו, קנה את ליבו של הקהל האמריקאי לא רק בביצועיו הנהדרים על המגרש, אלא גם עם סיפור שובר לבבות על מות חברתו האהובה לייני קקואה, כתוצאה מלוקמיה. עתה מסתבר, כי החברה לא מתה, כיוון שכלל לא הייתה קיימת. יתר על כן, תאו מעולם לא פגש אותה. הוא רק ניהל שיחות לוהטות בפייסבוק והתאהב במישהו שהתחזה לאותה בחורה וכשהשחקן התעקש, כי הוא רוצה לפגוש אותה, סיפר לו, כי נפטרה ממחלה ממארת.      

 

קשה שלא להיעשות קצת ציני בקשר לעולם הספורט כשאנו שומעים על מעללים כאלה, אך סיפורו של הרץ איוון פרננדס אניה, עשוי לשמש תרופת-נגד מבורכת. הרץ הבסקי הפך לגיבור פולחן בגלל מחווה נדיבה שעשה ליריבו בתחרות.

 

במרוץ מכשולים שנערך בנאוורה, ספרד, היה פרננדס, אלוף ספרד ב-5000 מטרים, במקום השני, במרחק מה אחרי המוביל, האתלט הקנייתי אבל מוטאי, זוכה מדליית הארד ב-3000 מטר באולימפיאדת לונדון. כשנכנסו לישורת האחרונה לפני קוו הגמר, ראה פרננדס כי הרץ הקנייתי - הזוכה הבטוח של המרוץ - שהתבלבל וחשב שכבר חצה את קו הסיום, עוצר בטעות כ-10 מטרים לפני הקו ומנופף לקהל. הרץ הבסקי השיג אותו במהירות, אבל במקום לנצל את טעותו של מוטאי, כדי לעבור אותו ולטעון לניצחון, עצר אף הוא וניסה להסביר למתחרהו שעליו להמשיך לרוץ. כיוון שהשניים לא הבינו זה את שפתו של זה, הנחה פרננדס את מוטאי באמצעות תנועות יד לקו הגמר ונתן לו לעבור ראשון.

 

פרננדס התראיין ואמר כי "לא הגיע לי לזכות, הוא יצר פער שלא הייתי יכול לסגור, אם הוא לא היה עושה טעות ועשיתי מה שצריך היה לעשות. אפילו היו אומרים לי, שאם אנצח אקבל מקום באליפות אירופה, לא הייתי עושה את זה. זה חשוב, כי כיום, כמו שהדברים מתנהלים בכל החוגים, בכדורגל, בחברה, בפוליטיקה, כאשר נדמה כי ניתן לעשות כל דבר, מחווה כזאת של יושר היא דבר חיובי".

 

מעורר השראה, לא כן?

 

חבל שהמרוץ הזה לא הוצג בטלוויזיה. פעם אחת לפחות היו מציגים בו אירוע חיובי, במקום האגרסיביות הרגילה, הצעקות, האלימות הפיזית וגם זו המילולית, שדוגמתה הופנתה רק לאחרונה כלפי שחקני הרכש המוסלמיים של בית"ר ירושלים.

 

 

 

 

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר