מס' צפיות - 136
דירוג ממוצע -
נמאס לכם להוציא הרבה על דלק? קבלו כמה שיטות לחסוך
מחירי הדלק בישראל מתייקרים חדשות לבקרים, ומגיעים כבר למחירים דרקוניים (וזאת למרות הניסיון האחרון של ראש הממשלה להוזיל את המס על הדלק כדי למזער את עליית המחירים האחרונה).
מאת: אביהו הורביץ 31/05/12 (13:58)

מחירי הדלק בישראל מתייקרים חדשות לבקרים, ומגיעים כבר למחירים דרקוניים (וזאת למרות הניסיון האחרון של ראש הממשלה להוזיל את המס על הדלק כדי למזער את עליית המחירים האחרונה).

 

מאת: אביהו הורוביץ

 

נהגים רבים מוצאים עצמם מתוסכלים מהמחירים ההולכים ומאמירים ומנסים למצוא דרכים יעילות לחסכון בדלק. הדרך הטובה ביותר היא לא לנהוג… אולם מאחר ואיננו חיים בעולם אופוריה כזה, מומלץ לחפש דרכים יעילות ומועילות לחסכון בדלק, ויש כמה כאלו. להלן המלצות כיצד לנהוג בצורה שתחסוך דלק עד כמה שניתן:

 

נלחמים במחירי הדלק

 

קיימות מספר המלצות לחסכון בדלק, העשויות להוריד מעט מהמעמסה הכבדה הנקראת תדלוק. אחת מהן היא הימנעות ככל האפשר מבלימות במהלך הנסיעה, והקפדה על נהיגה חלקה ואחידה. על מנת לעשות זאת חשוב לשמור על מרחק בין המכונית שלפנינו, ולהמנע מבלימות פתאומיות והאטות מיותרות, הגורמות לצריכת דלק מוגברת. באופן זה, גם הנסיעה היא בטיחותית יותר. במקרים של פקקי תנועה כבדים, מומלץ לכבות את המנוע לחלוטין. במקרים אלו, גם אם דוממתם מנוע לזמן קצר השגתם חסכון בדלק וגם תרמתם לאיכות הסביבה, בזמן שהמנוע מכובה, ופליטת המזהמים היא קטנה.

 

המלצה נוספת היא לא להאיץ את הרכב למהירות גבוהה מאד. צריכת דלק במהירות נמוכה יותר, היא פחותה מזו הנגרמת בנהיגה במהירות גבוהה. גם במקרה זה, שילבתם חסכון בדלק יחד עם נהיגה בטוחה יותר.

 

מסירים גגות

 

תוספות ברכבים כמו ספוילרים, גגונים וכדומה, מגבירים את צריכת הדלק. למעשה היא גדלה בכעשרים אחוזים. אותו הדבר קורה כשנוסעים אם חלון פתוח, לכן, סגירת חלונות והסרת אביזרים נלווים, תסייע לחסוך לכם בדלק. הדלקת מזגן אף היא גורמת לצריכת דלק מוגברת, אולם בין נסיעה עם חלון פתוח, לבין נסיעה עם מזגן דולק, עדיף, מבחינת החסכון בדלק, לנהוג עם מזגן דולק וחלונות סגורים. אחד הדברים המשפיעים ביותר על צריכת דלק גבוהה היא לחץ אוויר בצמיגים. אם תדאגו לבדוק את לחץ האוויר בגלגלים אחת לשבועיים, תחסכו משמעותית בדלק. כך הדבר גם לגבי טיפול שוטף ותחזוקת הרכב, התורם גם לפיקוח על פליטת המזהמים של הרכב. נסיעה חסכונית! אביהו הורוביץ הוא יועץ ליסינג וממקימי ענף הליסינג בישראל

 

מאמר זה הובא ע"י אביהו הורוביץ

הכותב הוא אבי הורוביץ, בעל חברה ליעוץ ליסינג. החברה נותנת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי פיננסי וטכני גם בענף זה כמו ברבים אחרים בארץ. החברה מעניקה שרותיה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות ציבוריות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר