פינת הכותבים

מס' צפיות - 181
דירוג ממוצע -
מהי הטעות הקריטית של רוב רוכשי הדירות וכיצד להימנע ממנה
מהי הטעות הקריטית שעושים רוב רוכשי הדירות ? מה עליכם לעשות על מנת להימנע ממנה ? על כך במאמר הבא.
מאת: אייל עידו 23/11/11 (17:56)

מהי הטעות הקריטית שעושים רוב הרוכשים ?

רוב רוכשי הדירות עושים טעות קריטית אחת בעת רכישת דירה. אינני פסיכולוג אך נראה לי שהטעות נובעת כתוצאה מהלחץ שבו נתון הרוכש לקראת העסקה, או בגלל החשש להפסיד אותה לרוכש אחר, או כתוצאה של הסידורים הרבים שיש לבצע (טאבו, בנק למשכנתאות, עו"ד, אישור נוטריוני ועוד), הרתיעה מהוצאה כספית נוספת (שולית מאד, דרך אגב) ואולי כל הסיבות שמניתי גם יחד.

מהי הטעות ?

הטעות היא ההחלטה על רכישת הנכס ללא בדיקה מינימלית של מצבו הפיזי. כאשר אני מתכוון לבדיקה מינימלית אין המדובר בסיבוב שעושים בדירה והעפת מבט לתקרה כדי לגלות סימני רטיבות. אני מתכוון לבדיקה מקצועית של המבנה ע"י מהנדס בניין שזוהי התמחותו.

בדיקה זו נקראת: בדק בית.

ישנן כמובן בדיקות רבות שתוכלו לעשות בעצמכם ופירטתי על כך במאמר שפרסמתי ב- ynet: כך תאתרו ליקויי בניה בדירה, אך אם החלטתם, בסופו של דבר, לרכוש את הדירה חובה להזמין מהנדס בדק בית לביצוע בדיקה מקצועית, נרחבת ומעמיקה.

דעו: ברוב המקרים הבדיקה לא תכשיל את העסקה. הבדיקה תיתן לכם תמונה ברורה על מצב הדירה, תאפשר לכם להתמקח על המחיר ואם מדובר בקניה מקבלן תאפשר לכם לתבוע ממנו לתקן את הליקויים או להפחית מן המחיר בהתאם.  הבדיקה גם תמנע הפתעות לא צפויות בהמשך.

 

הכותב הוא מנכ"ל חברת פריזמה בדק בית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר