מס' צפיות - 140
דירוג ממוצע -
תיירות המלחמה
המלחמה בעיראק, המלחמות במזרח אירופה וגם אסונות הטבע שקרו בתאילנד ובניו אורלינס, כל אלו ועוד, יצרו גל פורח הנקרא "תיירות מלחמה", אשר מושך אנשים לתייר באזורים מוכי אסון.
מאת: גיל פרס 06/10/11 (17:25)

 מדוע אנשים נוטים לנסוע לבקר באזורי מלחמה?

 

פלח השוק של תיירות המלחמה הינו קטן למדי, שהרי תיירים רבים מחפשים את המנוחה והפינוק של החופשה ולא תמיד מעוניינים בשהות באזור עם הווה או עבר קרוב כואבים למדי. תיירי המלחמה, הם בדרך כלל אנשים אשר יש להם קשר כלשהו לצבא ולחימה, או לחלופין - בוער בהם רצון טבעי ללמוד מה בדיוק אירע במקום ולחזות בהיסטוריה במבט מקרוב.

 

תיירי המלחמה הם לעיתים קרובות אנשים בעלי זיקה לשונית לשפה המקומית, או לעיתים אף קרובי משפחה של אנשים אשר אבדו את חייהם באזור או לחלופין שרדו את הארועים.

 

בנוסף, לאחר אירועים משמעותיים כגון מלחמה או אסון טבע, ישנה צניחה מובנת במחירים, דבר אשר הופך את היעד לאטרקטיבי גם בעיני אנשים אשר כעת יכולים להרשות לעצמם לנסוע לטייל באזור. כמו כן, האוכלוסיה הנותרת במקומות אלו, הנה חמימה ומקבלת את פני התייר בשמחה.

 

מזכרות ועסקים

בנוסף לסקרנות והוזלת המחירים, אזורי עימות ואסונות מביאים עמם בדרך כלל גם כמות נכבדה של מזכרות מלחמה שניתן לאסוף או לרכוש, כגון ציוד מלחמה, שרידים של מבנים וסמלים למיניהם.

 

כמו כן, המשאבים הנותרים בשטח והאוכלוסיה אשר ספגה הפסדים רבים, פותחים פתח לעסקים מגוונים, אשר יכולים להכניס רווח נאה מעסקאות באזור, כגון: סחר במשאבי טבע שנותרו ללא בעלים, יצוא עובדים או שימוש באוכלוסיה המקומית ככוח עבודה זול, סחר באמצעי לחימה נותרים וכמובן - ניצול התיירות המתפתחת לפתיחת עסקי מלונאות ומזכרות.

 

אני המקום שאני מטייל בו

 

בדיוק כמו התדמית אשר מנסים לשייך לעצמם אנשים אשר נוסעים למזרח הרחוק או כאלו הנוסעים לחופשות סקי באירופה, גם חובבי תיירות המלחמה מנסים בדרך כלל לסגל לעצמם תדמית מאצ'ואיסטית של אנשים המטיילים באזור ללא פחד, אשר חוזרים הביתה עם סיפורי גבורה ופרשנויות אישיות לאירועים.


אך תיירות המלחמה, לפני הכל, היא תיירות רוויית עניין וגירויים חדשים, ובכך עונה על הדרישה הבסיסית ביותר של חובבי התיירות באשר הם. כמובן, לפני תכנון הטיול ונסיעה לאזור עימות, כדאי מאוד להתייעץ עם יועץ תיירות, אשר ידע לצייר לכם את המצב האמיתי בשטח וידע למנוע מכם סיכונים מיותרים ויתאים לכם את החופשה לה אתם מייחלים.    

הכותב הוא גיל פרס,מנכ"ל חברת גל גרופ - ייעוץ לפיתוח ושיווק תיירות ליצירת קשר:054-6676288

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר