פינת הכותבים

מס' צפיות - 269
דירוג ממוצע -
על ייעוד,, הגשמה, מיתוג אישי ומה שביניהם
בהשראת סיכומי סוף השנה וסיכומי העשור, ערכתי התבוננות בשנה שחלפה, ובעשור שנסגר. אז הנה עשרה דברים שלמדתי על עצמי בעשור האחרון :
מאת: אורית פרי 29/12/09 (11:07)

בהשראת סיכומי סוף השנה וסיכומי העשור, ערכתי התבוננות בשנה שחלפה, ובעשור שנסגר. אז הנה עשרה דברים שלמדתי על עצמי בעשור האחרון :

 

1.הייעוד שלי הוא לאמן אנשים לחיות חיים שהם אוהבים.

עמוק בעשור הקודם התחלתי לאמן, ובמחצית הראשונה של העשור הזה  נטשתי את מקצועי הקודם, התמקצעתי בלימודים ובפרקטיקה של האימון, שהוא היום הייעוד שלי ומרכז חיי.

 

2.אני חסרת פשרות במה שקשור למימוש והגשמה עצמית.

השאיפה למימוש היא שמניעה קדימה. אני חסרת פשרות עם המתאמנים שלי, רואה אותם גדולים, מאמינה ביכולתם להגשים, גם כשהם מפסיקים להאמין בעצמם או ביכולתם. בתוך התהליך אני מחזיקה את החלום עבורם, עד שהם מגיעים למקום של הגשמה, שהוא תמיד מופלא יותר ממה שהעזו לחלום מלכתחילה.

 

3.מרגש אותי לאפשר לאנשים להתחבר לייעוד שלהם.

לכודים בשגרת החיים, רבים מוותרים על לחיות מתוך הייעוד שלהם, או, במקרה הטוב, מתקשים במציאתו ומצויים בחיפוש מתמיד. חשיפת הייעוד האישי היא התחברות לפוטנציאל היותר גבוה שלנו, לאותו משהו שתמיד ידענו בסתר ליבנו שמייחד אותנו. זוהי התכלית הגבוהה של חיינו, שכאשר אנחנו מתחברים אליה, נוצרת בחיי היומיום שלנו תשתית של ודאות וביטחון , שעל בסיסה הופך מסע חיינו לריקוד קליל ומלא תשוקה.

 

4.שגשוג ושפע מגיעים ממיתוג מדויק.

השלבים הראשונים הם הכרה בערך עצמי, ידיעה של מי ומה אני, מה הייעוד שלי, ולמען מה אני נמצאת כאן. המכלול של הידיעה הזו מאפשר לי להבין את הייחודיות שלי, ולתקשר אותה כלפי חוץ כמיתוג האישי שלי. מיתוג מדויק ימגנט לחיי כל מה שאני שואפת אליו, על פי החוק הקוסמי של "דומה מושך דומה".

 

5.מה שתומך בללכת אל מעבר לפחד, זה להקשיב לקול הפנימי שלי.

מתוך הייעוד שלי למדתי מה נכון לי ומה לא נכון לי. הליכה בעקבות הייעוד והקשבה לקול הפנימי מאפשרת לראות את הפחדים ולעבור אותם, להתבונן בסכנות ולא להיעצר על ידן. אני יודעת מה טוב עבורי ולא אף אחד אחר. לא נדרשת תעוזה מיוחדת או אומץ, אלא הליכה נינוחה,שלווה ובטוחה בדרכי שלי.

 

6.להבחין בין עיקר לטפל, לדבוק בעיקר ולוותר על הטפל.

לראות ולזהות מה כבר לא חשוב. להמעיט בערכם של הדברים שאולי נראו קודם כחשובים, ואז להרפות, לשחרר, to let go, לא לעשות עניין.

לזהות מה משמעותי ומה ריק מתוכן, מה הפך מנכס לנטל,ומתוך כך לוותר עליו.

 

7.ליצור את השלמות ולוותר על המושלמות.

להרפות מהפנטזיה ומהמרדף הבלתי פוסק וחסר התוחלת אחר המושלמות. החתירה והשאיפה המתממשת בהתמדה ובעקביות היא לראות את עצמי כשלמה ואת חיי כשלמים. להפסיק להתווכח עם המציאות, לקבל ולחבוק כל מה שאינו מושלם, לוותר על הפקפוקים, הספקות והביקורת העצמית ולאהוב את מה שיש.

 

8.על מנת להיות במיטבי, חשוב לי לנהל את האנרגיות בחיי.

בחירה מודעת של אותם אנשים ומקומות, שממלאים אותי באנרגיות מפרות ותומכות, והימנעות מכל מה או מי שגוזל ממני אנרגיות. השלמת הדברים שהם בבחינת הכרח בחיי, באופן כזה שלא יביא לידי איבוד אנרגיה, ויצירה מודעת והתקרבות לכל מה שממלא אותי השראה ושמחה.

 

 

9.כשאני חיה ברגע הזה אני חיה את החיים במלואם.

הויתור על הדאגות, החששות, ואשליית השליטה בעתיד, לא רק משפרת את איכות חיי בהווה, אלא מאפשרת לי לחיות את החיים במלואם, ויוצרת עבורי עתיד טוב משיכולתי לצפות. זו יצירת מימד חדש של לחוות ולחיות את החיים, במקום לחיות את המחשבות שלי על החיים ועל מה יהיה.

 

10.להתנהל מתוך הידיעה שהכול לטובה.

לא רק לדעת, לא רק לזהות את השיעורים בדיעבד, אלא ממש לחיות את הידיעה שהכול לטובה. להתנהל ברגעי אמת, של תקלות ונסיבות לא-רצויות, מתוך שלווה, אמונה בלתי מעורערת, גם אם אינני רואה זאת כרגע. מתוך ביטחון שהכול קורה למען טובתי העליונה, ושהכול, ממש הכול לטובה.

 

אז מה למדת על עצמך בשנה האחרונה ? איזו צמיחה חווית ? מה ההתפתחות שעשית בעשור האחרון ?

 

אשמח אם תשתפו אותי, צרו קשר דרך האתר שלי www.imun4life.co.il

 

אורית פרי

מאמנת לייעוד ומיתוג אישי

 

 

 

 

הכותבת היא אורית פרי מאמנת לייעוד ומיתוג אישי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר