פינת הכותבים

מס' צפיות - 263
דירוג ממוצע -
מרשם לתרגום רפואי
"מילה טובה" בע"מ היא חברה ותיקה. מאז 1993 אנחנו מספקים שירותי תרגום למגוון רחב של לקוחות בארץ, בצפון אמריקה ובאירופה. בראש החברה עומדת טובה ישי. בנוסף לצוות קבוע, "מילה טובה" מנהלת רשת נרחבת של מתרגמים ועורכים מקצועיים. המוטו שלנו: תרגום מדויק ומבוקר מונע אי הבנות, פותח שערים ומשיג את המטרה.
מאת: mila tova 26/10/09 (09:41)

מאחר והבריאות היא נכס יקר ערך עבור כל אחד מאיתנו, יש צורך בשיתוף פעולה בין-לאומי גם בפיתוח דרכי טיפול חדשות וגם בהפצת דרכי הטיפול הקיימות.

ועדיין, "בין-לאומי" משמעו: בין מדינות, דבר המרמז על כך שיש להתגבר על גבולות השפה.

לכן מסמכים רפואיים מחייבים בעת "חציית הגבולות" תרגום מדויק ובדיקה בשבע עיניים  ע"י מתרגמים רפואיים. תרגום רפואי מבוצע היטב כאשר הוא נעשה ע"י רופא מוסמך, או ע"י אנשים בעלי השכלה רפואית נרחבת.

טעות בתרגום רפואי עלולה לגרום להשלכות דרמטיות, ולכן תמיד כדאי שלפחות שני מתרגמים רפואיים יעבדו על אותו התרגום - האחד מתרגם והשני עורך את התרגום ומוודא את דיוקו.

הבריאות שלנו הינה יקרה מדי מכדי להפקידה במתרגם אוטומטי. כאשר מתרגם אנושי מבצע תרגומים רפואיים, ללא שימוש במכונת תרגום, הוא מוריד באופן משמעותי את הסיכון לפספוס ניואנסים היכולים להציל חיים. לנושא זה משמעות גדולה בעיקר, כאשר מדובר בתרגום משפה לטינית לשפה לא-לטינית, כמו עברית. ההבדלים הניכרים בין שתי השפות, בלוגיקה ובמבנה השפה, כמו שהצגנו בעבר במאמר "אל תלך לאיבוד 'בין המלים'", מגבירים את הסיכון באופן משמעותי בשימוש במכונת תרגום לתרגום רפואי.

תרגומים רפואיים חשובים במיוחד עבור מסמכים המגיעים אל מספר אנשים גדול, כמו תוויות לתרופות(medications notices) וכו', הליכי תרגום מחדש והשוואות בין תרגומים מסייעים בבדיקת דיוקו של הטקסט המתורגם מול הטקסט המקורי.רק תרגום רפואי מקצועי יכול להבטיח שבריאותך לא תסוכן ע"י משהו תמים לכאורה כמו בחירה מוטעית של מלים.

 

מקור: http://www.milatova.com/he/מרשם+לתרגום+רפואי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר