מס' צפיות - 1617
דירוג ממוצע -
שביל הפסגה- הר תבור
התבור הוא לא רק מקום בעל יופי, אלא גם מקום בעל הסטוריה ארוכה. התבור מופיע מספר פעמים, כבר בתנ"ך. הסיפור שהכי מתקשר לי להר תבור הוא סיפור מלחמת ברק ודבורה בכנענים (שופטים פרק ד`).
מאת: הילדה בחולצה הכחולה 30/11/08 (00:22)

המשך טיול הבנות- 21.11.2008.  

 

אחרי הטיול ביער בית קשת, עלינו עם הרכב להר תבור. את התבור רואים היטב מבית הורי- ובכלל, מכל הסביבה. התבור הוא בשבילי אחד מנקודות הציון בשטח בהרבה טיולים. מסוג המקומות ששייכים לנוף ומוזר לחשוב על האיזור אילו לא היו נמצאים שם. אפשר לומר שאני גדלתי עם התבור ברקע. 

 

לאחת הבנות זה היה הביקור הראשון על פסגת ההר. אז היה שווה לבוא...       

 

שער הכניסה למתחם הכנסיות. השער הזה מכונה "שער הרוחות".    

 

אנחנו לא נכנסנו לכנסיות (יש שם ביקורים בשעות קבועות. ראינו לא מעט תיירים שבאו לבקר שם. מחוץ למתחם ראינו מספר משפחות, ובדרך, כאשר עברנו ליד דרך העפר הטבעתית סביב ההר ראינו גם שם כמה משפחות שבאו לבלות בחיק הטבע). אנחנו בחרנו לטייל על השביל הטבעתי סביב פסגת הר התבור. אורך השביל כ-2 ק"מ, הוא נוח להליכה, די מישורי. רובו מסומן בסימון שבילים שחור, החלק הצפון-מערבי שלו מסומן בירוק. השביל הירוק מחבר בין פסגת התבור לכפר שבלי (דרכו עברנו כאשר עלינו להר). גם שביל ישראל מטפס אל התבור.

 

    

 

מן השביל אפשר לצפות בכל הסביבה. שווה להגיע בימים בהם הראות טובה!  

   

 

בטיול שלנו פגשנו כרכומים, סתווניות ומספר רקפות. ראינו גם מספר מערות או בורות לאורך השביל.

   

 

הירוק אחרי הגשמים מאד בהיר ומרענן!    

 

בין העצים יש מדי פעם כמו "חלונות" לצפייה בנוף. לכיוון בקעת כסלות ועמק יזרעאל היה קשה לצלם, בגלל מיקום השמש באותה שעה. היה כיף לראות איך שהמפה (זאת שלא הבאנו איתנו) מסתדרת מול העיניים, במבט מלמעלה. "אה, הנה מגדל המים של טבריה." "איך קוראים ליישוב הזה, ליד כפר תבור?" "שם זה כפר כמא." גם את היישוב "שלנו"- כמו, איפה שהורי גרים, יכולנו לראות. אמנם, את הבית שלנו לא הצלחנו לזהות, אבל בקירוב טוב יכולנו להגיד איפה הוא ממוקם.

 

    

 

היה מעניין לראות "גיאומטריה של המישור"- או "גיאומטריה של השדות." מן התמונה קצת קשה לראות זאת, אבל חלק מן השדות הנראים מן התבור הם מעגליים (בגלל ההשקייה). מעניין לראות לפעמים מעגלים ששליש מהם ירוק, שליש חום ושליש נוטה לצהוב. ממש שיעור בשברים...  

 

 

 

התבור הוא לא רק מקום בעל יופי, אלא גם מקום בעל הסטוריה ארוכה. התבור מופיע מספר פעמים, כבר בתנ"ך. הסיפור שהכי מתקשר לי להר תבור הוא סיפור מלחמת ברק ודבורה בכנענים (שופטים פרק ד`).  

 

האיזור מתקשר גם למלחמת העצמאות ולקרב בית קשת. כבר ציינתי שבהזדמנות אני רוצה ללכת לבקר בבית הבטחון של בית קשת.  

 

טיול סתווי עם נוף מדהים ופריחה יפה. את החלמוניות לא ראינו... נדמה לי שהן קצת יותר למטה, על מדרון ההר.

 

לבלוג של הילדה בחולצה הכחולה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יופי של כתבה
נירי שי 30.11.08 (10:00)
2.
נהניתי לקרוא
רותה 23.03.09 (21:19)
3.
אהבתי ל"ת
המטייל 27.03.09 (14:40)