פינת הכותבים

מס' צפיות - 19
דירוג ממוצע -
בחירה בדרך מתונה עדיפה על הדרך הקיצונית
קיצוניות היא דבר מסוכן ובגלל שהיא לא הובילה לנזק ממשי הן בישראל והן באירופה חושבים שזה דבר לגיטימי, הגיע הזמן שהציבור יגיד "די" לקיצוניות ויבחר בדרך המתונה והאחראית כדי להציל את העסק.
מאת: רועי אורן 10/07/24 (01:37)

זה לא סוד שלא מעט אנשים מוצאים שקיים קשר בין מה שקורה ביבשת אירופה לבין ממשלת הימין במנהיגה את ישראל.

ניתן לראות שבישראל רוב מצביעי המרכז הלכו ימינה ,וכמעט גוש השמאל לא מורגש, בעוד בחלק מיבשת אירופה גם מפלגות הימין וגם מפלגות השמאל הלכו והקצינו.

הסיבה לשבירה ימינה באירופה היא בעיית המהגרים שכנראה לא נפתרה מאז שנת 2015 ,כתוצאה רוב מפלגות המרכז החליטו לאמץ את הרעיונות הקיצוניים כדי להשיג קהל בוחרים.

כך למשל, זה שמה קרה למפלגות הסוציאל-דמוקרטיות בשוודיה ודנמרק ,וכן למפלגת השמרנים בגרמניה.

באחד השיעורים שהעברתי בנושא זה הסברתי שאדם נעשה קיצוני כדי להאדיר את עצמו מצד אחד, וכדי שישימו אליו לב מצד שני .

מדובר בשיטה פסולה מעיקרה מאחר והאדם הקיצוני לא מציע פתרונות לבעיה, אלא לרוב הוא בוחר להחריף את הטון כדי שיביטו בו.

אני מתנגד להצעה שהעלה העיתונאי זאב אברהמי שבישראל יבואו מנהיגים קיצוניים שחוץ מלהפגין שרירים לא יעשו שום-דבר, אני סבור שהגיע הזמן שהפוליטיקאים יעבדו למען ציבור הבוחרים ויציעו פתרונות בנושאים הקשורים לאזרח כמו חינוך, כלכלה, חברה, רווחה וגם אם חלילה מפלגה בקואליציה או לחילופין אנשים בתוך המפלגה של הפוליטיקאי מתנגדים לרעיון ,הוא יהיה חייב לשחות נגד הזרם ולהיזכר בזכות מי הוא נבחר, ואם הוא לא מסוגל לעשות זאת הוא מוזמן להתפטר ולחזור לעסקים.

קיצוניות היא דבר מסוכן ובגלל שהיא לא הובילה לנזק ממשי הן בישראל והן באירופה חושבים שזה דבר לגיטימי, הגיע הזמן שהציבור יגיד "די" לקיצוניות ויבחר בדרך המתונה והאחראית כדי להציל את העסק.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר