מס' צפיות - 2302
דירוג ממוצע -
יפן למטייל
מדריך יפן למטייל העצמאי
מאת: אופיר א 24/08/21 (16:58)

בזמן שהאנושות, או לפחות כמה מאיתנו, מנסים להבין כיצד להגיע ולהתיישב במאדים, הרי שאחרים, וכנראה הרבה יותר מאיתנו, מתכננים לטייל ביפן. לא לחינם אנחנו מעלים את ההשוואה, שכן היפנים הם בהחלט "חייזרים", לפחות במובן של השוני התרבותי מהמערב, שוני כה גדול, עד שקשה לגשר על הפער. יפן למטייל המנוסה ביותר תהיה חוויה אחרת, שונה, ייחודית, ואפילו משונה.

כדי בכל זאת לגשר על הפער, לפחות ברמה שתאפשר לכם להרגיש בנוח במקום כה ייחודי כמו יפן, כדאי לקרוא את המדריך הקצר הזה, ולהבין לקראת מה אתם נוסעים. לא להיבהל, לא יקרה לכם כלום, אלא אם כן הלם תרבות זה משהו רציני בשבילכם.

עובדות על יפן למטייל השפוי:

1.      אל תלכלכו – אם תשימו לב, תגלו שיפן נקייה. זו מדינה נקייה, ועריה נקיות, אזורי המסחר נקיים, הקניונים, הדירות, המלונות, המסעדות, דוכני הרחוב, הרכבות התחתיות, תחתיות הכוסות, הכול פשוט נקי. אם תזרקו משהו על הרצפה לא רק שתקבלו מבט רצחני שעלול להזכיר לכם את היאקוזה או את סרטי הסמוראים הרצחניים, אלא גם דו"ח רציני שיפתיע אתכם בגובהו. ראו הוזהרתם.

2.      אל תנסו ללמוד יפנית – אלא אם כן יש לכם פטיש לשפות זרות, הרי שהשפה הזו פשוט מאתגרת. היא לא קשורה ללטינית, ואין מה לדבר על כל קשר לשפות שמיות, מה גם שאין למקומיים כל ציפייה שתדעו לדבר עימם בשפתם (שלא כמו הצרפתים למשל), אז אל תטרחו. אם אתם ממש בעניין, למדו את מילות הנימוסים המחייבות, ואולי משפט או שניים שכן זה תמיד נחמד לראות את ההתרגשות הכנה של יפני ששומע ביטוי רהוט בשפתו מתוך פה של אדם שעיניו אינן מלוכסנות.

3.      זה לא יעד לשבוע – אם אתם מתכננים טיול קצר ליפן, למטייל הממוצע ייקח לפחות שבוע להתרגל למדינה ועוד חודש באמת להרגיש אותה. לכן – אם יש לכם רק שבוע, עשו אותו בטוקיו בלבד. אם יש לכם שבועיים, הוסיפו עוד יעד כמו קיוטו עם עצירה בניקו. בגדול? אידיאלי לטייל ביפן לפחות חודש שלם.

מתמקדים בטוקיו

מרבית הישראלים הנוסעים ליפן מתמקדים, לפחות בתחילה, בטוקיו, ובצדק. האוכל, היופי של העיר, הנגישות של המקומות התיירותיים שמציעים שירות גם באנגלית (ואפילו שילוט ותפריטים באנגלית), מאפשרים מעין צוהר נגיש במיוחד ליפן. למטייל הישראלי עלולה להיות "בעיה" עם כל נושא הכשרות ביפן, כי אין שם. טוקיו, בהיותה עיר גדולה, כן מאפשרת פתרונות רבים יותר, ולמצוא מזון טבעוני זה הרבה יותר קל.

אם אתם כבר בטוקיו, העובדה שהמצלמה מוסיפה חמישה קילו דווקא תקל עליכם, כך תזכרו לצלם, לצלם ושוב לצלם. תתכוננו לכך שהכול ידהים אתכם ביפן, למטייל הפוגש זאת בפעם הראשונה ייקח קצת זמן לעכל. אחרי שתתרגלו לכך שאפילו הדברים הקטנים יוצאי דופן, תתפנ לזהות את היופי הייחודי באתרים כמו מקדשי סנסו-ג'י ומייג'י גי'נגו, גני שינגו'קו גיואן, ואינספור גני התה המטופחים ברחבי העיר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר