פינת הכותבים

מס' צפיות - 523
דירוג ממוצע -
מגלשות לילדים לחצר הבית
למה שווה לקנות מגלשות לילדים לחצר הבית?
מאת: אופיר א 28/10/20 (16:19)

אתם יודעים מה באמת כיף? בית עם גינה, ואם הגעתם אלינו ייתכן שכבר יש לכם אחד כזה והחלטתם לשדרג את הגינה ולהפוך אותה לחוויה אולטימטיבית עבור הילדים; בריכה מתנפחת, נדנדה וכמובן מגלשות לילדים בצבעים וגבהים שונים, שיהפכו את הגינה למקום שבו ירצו לשהות במשך שעות ארוכות. מלבד ההנאה והכיף הבלתי נגמר, אולי תשמחו לדעת שלגני שעשועים ומגלשות בפרט ישנם יתרונות המסייעים להתפתחות הילדים כך שמדובר בערך מוסף חשוב ביותר.

 

מגלשות לילדים בעלות ערך מוסף

 

אין ספק שגינה ביתית היא מסיבה של ממש, אבל כשהמסיבה הזו גם מעניקה ערך מוסף לילדינו זה אפילו יותר טוב! אין ספק, מגלשות לילדים מספקות חוויה נפלאה לפעוטות, ילדים ואפילו למבוגרים, אבל עבור הקטנטנים הן תורמות להתפתחות בדרכים שונות:

 

· תחושת העצמאות – יש משהו מרגש בירידה מטה במגלשה, בתחושת חוסר המשקל ובצורך לשמור על שיווי משקל תוך כדי השימוש במגלשה. בכל גן שעשועים ישנן מגלשות שונות; בגבהים שונים, בצורות שונות (מגלשה ישרה או מפותלת), מגלשות פתוחות ומגלשות צינור ואפילו כאלו שהן חצי חצי, מגלשות במרקם חלק ומגלשות גלגלים – האפשרויות הן אין סופיות כך שככל שהילד גודל הוא מוסיף חוויות חדשות ו"שבירת גבולות" במגלשות החדשות שהוא נתקל בהן.

 

· למתוח את הגבולות – כדי להוסיף לאותן חוויות חדשות, ילדים נוטים להתגלש לא רק בישיבה אלא גם על הגב, על הבטן, עם הראש מוביל ואפילו על הצד. כאלו הם, היצירתיים הקטנים שלנו. מובן שיש להקפיד להנחות אותם ליהנות משעת המשחק בזהירות, אבל כן לאפשר להם להתנסות בתנוחות ובדרכים שונות להשתמש במגלשה.

 

· לא רק לכיוון מטה – אחד האתגרים האהובים על ילדים (או הדרך שלהם להבטיח שאף אחד לא יתגלש פרט אליהם), היא להתגלש מטה ואז לטפס בחזרה על המגלשה ולהתגלש שוב. בסופו של דבר מדובר בפעילות גופנית לא רעה בכלל המאתגרת את שרירי הגב, הרגליים והידיים.

 

· להתגבר על הפחדיםמגלשות לילדים מסייעות לילדים שמוצאים עצמם מעט מפחדים מהגובה, מעצם פעולת ההתגלשות במגלשות פתוחות או סגורות. בכל פעם שהם עוברים מגלשה חדשה, הדבר תורם לתחושת ההישגיות וההצלחה שלהם. מומלץ מאוד לדרבן את הילד וללוות אותו בזמן שהוא מתנסה בהתמודדות מול הפחדים שלו, ולעודד אותו.

 

הרבה יותר מגן שעשועים ביתי

 

כעת, כשאתם יודעים עד כמה מגלשות לילדים הן חיוניות הרבה מעבר להיותן מהנות הגיע הזמן להתקין אחת כזו בחצר הביתית שלכם! צאו עם הילד לסיבוב בחנויות (או באתרי האינטרנט של החנויות הנבחרות) ובחרו ביחד את המגלשה שהצליחה להלהיב אותו יותר מכל השאר. בתוך זמן קצר תוכלו להבטיח לילדכם שעות של משחק והנאה, בעוד אתם צופים מהצד ונהנים מזמן איכות עם עצמכם, ועם כוס הקפה הרגועה של אחר הצהריים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר