מס' צפיות - 1059
דירוג ממוצע -
למה בימים מבלבלים שכאלו חייבים לעשות ביטוח ביטול טיסה?
מהו ביטוח כנגד ביטול טיסות ומדוע הוא חיוני והכרחי עבורכם בימים אלו? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.
מאת: NR 09/10/20 (18:05)

התפרצות נגיף הקורונה ברחבי העולם, הובילה לסגירתם של נמלי תעופה במספר רב של מדינות, דבר אשר הוביל לביטולם של אלפי טיסות בקווי תעופה שונים מסביב לעולם, ולכן, שיותר ויותר רוכשי כרטיסי טיסה מצאו את עצמם ללא פיצוי הולם בגין ביטול טיסתם.

 

כיום, לאחר חודשים ממושכים בהם ענף התעופה העולמי הושבת ברובו, יותר ויותר מדינות (כולל ישראל) פותחות את שעריהן מחדש ומחדשות את הטיסות אליהן ומהן, וכל זאת תחת מגבלות קפדניות ובהתאם לנתוני התחלואה במדינות השונות. המציאות החדשה עימה אנו נדרשים להתמודד בענף התעופה, מחייבת אותנו להסתגל לכללי התנהגות שטרם היו נהוגים בעבר, החל מקיומה של בדיקת קורונה בטרם העלייה למטוס (והוכחה לכך שאתם לא נשאים של הנגיף), דרך חבישת מסכות לאורך כל שעות הטיסה ועד לשמירת מרחק והקפדה יתרה על כללי היגיינה.

 

ביטוח ביטול טיסות עד להתפרצות נגיף הקורונה

 

עד להתפרצותו של נגיף הקורונה, ביטוח ביטול טיסה היה מיועד בעיקר למקרים בהם נדרשתם לבטל את טיסתכם עקב סיבה בריאותית כזו או אחרת, כאשר הביטול התאפשר עד 12 שעות לפני הטיסה, וזאת בתנאי שהודעתם לחברת התעופה על הביטול, קיבלתם ממנה אישור בכתב והעברתם אותו לחברה המבטחת. ביטוח ביטול טיסה שווק עד להתפרצות נגיף הקורונה על ידי חברות הביטוח, כאשר ההחזר הכספי במקרים של ביטול הטיסה עמד על עד 80% מעלות כרטיסי הטיסה במקרים בהם הסיבה לביטול הינה מצב רפואי שאירע למבוטח ו/או בן/בת משפחתו ועד 60% במקרים והיא איננה עקב מצב רפואי.

 

 

ביטוח ביטול טיסה ביוזמת המבוטח

 

עם התפרצות נגיף הקורונה ברחבי העולם, רוב חברות הביטוח החליטו לבטל את סעיף ביטול טיסה מפוליסת הנסיעות לחו"ל אותן הן משווקות, כאשר גם החברות המספקות ביטוחי ביטולי טיסה כמוצר ביטוחי נפרד לביטוח הנסיעות לחו"ל, החליטו אף הן לצמצם את היקף פעילותן בתחום זה. כיום, האפשרות היחידה העומדת לרשותכם לרכישת ביטוח ביטול טיסה ביוזמת המבוטח, מתייחסת לטיסות היוצאות לאחר ה-1/1/2021 בשלב זה.

 

במקרים אלו, ביטוח ביטול טיסה מאפשר לכם לבטל את מועד הטיסה מכל סיבה שהיא, לרבות, סיבות הנובעות עקב נגיף הקורונה. ביטוח זה מתייחס לכרטיסי טיסה אותם רכשתם עד שנה לפני מועד הטיסה, כאשר מועד הביטול האחרון הינו 15 יום לפני מועד הטיסה. חשוב לציין שביטוח זה מכסה אך ורק ביטול טיסות ביוזמת המבוטח והוא איננו תקף למקרים בהם הטיסה בוטלה על ידי חברת התעופה ו/או ספק שירותי התיירות, למעט מקרים בהם הביטול נעשה ביוזמת המבוטח לפני המועד בו בוטלה הטיסה על ידי חברת התעופה ו/או ספק שירותי התיירות.

 

על אף השינויים בתחום, ביטוח ביטול נסיעות הינו מוצר ביטוחי חיוני והכרחי עבור כל אילו מביניכם המתכננים טיסה לאחר ה-1/1/2021, וזאת לנוכח אי הוודאות בנוגע להתפשטותו המחודשת של נגיף הקורונה מסביב לעולם במהלך השנה הקרובה. מכיוון שמדובר בנגיף שטרם נמצא חיסון לגביו, ומכיוון שקיימת סבירות גבוהה להתפשטותו המחודשת בכל רחבי העולם במהלך החודשים הקרובים, אנו ממליצים לכל אילו מביניכם המתכננים נסיעה לחו"ל לאחר ה-1/1/2021, להקדים ולרכוש ביטוח ביטול טיסה שלמעשה יבטיח לכם את הכיסוי הביטוחי הנדרש במקרים בהם לא תוכלו לצאת מהארץ עקב סיבה בריאותית כזו או אחרת הקשורה גם לנגיף הקורונה. באמצעות ביטוח זה, תוכלו להבטיח לעצמכם החזר כספי של רוב הכסף אותו נדרשתם לשלם עבור כרטיסי הטיסה וחבילות הנופש השונות, כאשר חשוב לשים לב לתקרת ההחזר המירבית.

 

ביטוח ביטול טיסה ביוזמת המבוטח ידוע גם בשם ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, דבר המאפשר לכם לבטל את הטיסה המתוכננת מכל סיבה שהיא בגינה אתם נמנעים מלעלות לטיסה ולהבטיח לעצמכם החזר של רוב הכסף. מוצרי ביטוח באשר הם, נועדו להעניק לכם "שקט נפשי" בכל הנוגע לגורמי הסיכון הנלווים לסוג ואופי המוצר הביטוח, כאשר ביטוח ביטול טיסות מיועד לכלל המקרים בגינם תדרשו לבטל את נסיעתכם, לרבות, מקרים בהם תדרשו לבידוד עקב חשיפתכם לחולה קורונה מאומת, מקרים בהם תחלו בקורונה, מקרים בהם הטיסה ליעד בו בחרתם איננה תתאפשר עקב החלטת המדינה לאסור טיסות ליעד זה.

 

בימים אלו, בהם אנו חווים התפרצות גל שני של נגיף הקורונה בארץ ובמדינות נוספות מסביב לעולם, חוסר הוודאות בנוגע לקיומן של טיסות לאחר ה-1/1/2021 הולך וגדל, ולכן, רכישת כרטיסי טיסה למטרות נסיעות לחו"ל לאחר מועד זה, מחייבת אתכם לרכוש ביטוח ביטול נסיעה לצד ביטוח נסיעות לחו"ל המותאם לאופי וסוג הנסיעה המתוכננת. חשוב לציין שביטוח ביטול טיסה מכל סיבה הינו מוצר ביטוחי נפרד לביטוחי הנסיעות לחו"ל והוא מיועד אך ורק למקרים בהם תבטלו את הטיסה ביוזמתכם מכל סיבה שהיא, בין אם מדובר בסיבה בריאותית ובין אם מדובר בכל סיבה אחרת המונעת מכם את הנסיעה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר