פינת הכותבים

מס' צפיות - 640
דירוג ממוצע -
מהם מזגנים מפוצלים?
ההבדל בין מזגן מפוצל לבין יחידת מיזוג אוויר הוא פשוט מכפי שאפשר לחשוב, ומסתכם בחשיבה על המקום שיש לכם, והמתווה הכללי של הבית שלכם. מזגנים מפוצלים תופסים יותר מקום מאשר מזגן יחיד, אבל זה לא אומר בהכרח שיחידה אחת טובה יותר. מאמר זה עונה על השאלה "מהם מזגנים מפוצלים?" כולל היתרונות והחסרונות שלהם.
מאת: אופיר א 25/06/20 (11:22)

מזגנים מפוצלים לעומת מזגנים יחידים – מה עדיף?

 

לפני שנמשיך לדיון על מזגנים מפוצלים לעומת מזגנים יחידים, חשוב להבין תחילה שאין סוג אחד שהוא טוב יותר מהאחר. סוג היחידה המשמשת מבוסס בדרך כלל על מבנה הבית שלכם, כאשר מערכת מיזוג אוויר מפוצלת היא נפוצה ביותר. במונחים הפשוטים ביותר, מזגנים מרכזיים מחולקים לשתי קטגוריות: מזגנים מפוצלים; ומזגנים ביחידות בודדות.

 

כל אחד מסוגי המזגנים האלו פועל באותו אופן בדיוק – הם משתמשים בהתפשטות של קירור לקירור מהיר של סליל, שבתורו מצנן את האוויר שעובר מעל הסליל האמור. ההבדל בין מערכות מפוצלות לבודדות מבוסס אך ורק על אופן הקמת יחידות אלו.

 

מה זה מזגן מפוצל?

 

ההתייחסות למזגן מפוצל מבוססת על הקמת היחידה. מזגנים מפוצלים מורכבים משתי יחידות נפרדות, יחידת עיבוי וסליל אידוי.

 

שתי היחידות הנפרדות האלה, מזגן מפוצל מקבל את שמו. אל יחידות אלה מצטרפת מערכת צינורות נחושת שנקראת "מערך קו", שמעביר קירור מיחידה אחת לאחרת.

 

מזגנים מפוצלים – יחידת העיבוי

 

יחידת העיבוי היא החלק של מערכת מיזוג אוויר מפוצלת שנמצאת בחוץ. בהסבר הפשוט ביותר, מזגן משתמש בחשמל על מנת לקחת את החום מתו הבית שלכם, ולהעביר אותו החוצה, מה שהופך את פנים הבית לקריר יותר. יחידת העיבוי היא המקום בו שוכן המדחס. לכן, כדי להקל על כך, יחידת העיבוי היא המקום בו המדחס דוחס את הקירור, וגורם לו להתחמם.

 

כאשר המאוורר נושף מחוץ לאוויר על קירור זה, ששוכן כעת בסליל מתכת, הקירור מאבד הרבה מחום זה. במילים פשוטות, יחידת העיבוי היא המקום בו החום שהיה בתוך הבית שלכם, נזרק לאוויר שבחוץ.

 

סליל האידוי

 

סליל האידוי הוא החלק של מזגנים מפוצלים שנמצא בבית. כשגזים מתרחבים במהירות, הם מתקררים. כאן מתרחב כעת הקירור שהיה פעם בחוץ במהירות, דרך שתום ההרחבה, על מנת להתקרר.

 

כאשר האוויר בתוך הבית מנופח מעל הסליל שלכם, הקירור סופג את החום שנמצא תוך הבית שלכם. במילים פשוטות, סליל האידוי הוא המקום בו האוויר שבתוך הבית שלכם מתקרר במערכת מיזוג מפוצלת.

 

כמה מילים אחרונות על מזגנים מפוצלים לעומת מזגנים יחידים

 

בשורה התחתונה, אם אתם מחליפים את המזגן שלכם, החליפו אותו בדגם זהה לדגם שיש לכם עכשיו. האחד אינו טוב יותר מהשני, למרות שלמזגנים מפוצלים יש תכונות יעילות זמינות יותר מאשר למזגנים יחידים.

 

התייעצו עם חברה שמתמחה בשיווק מזגנים על מנת לתכנן את מערכת המיזוג החדשה שלכם, כדי לבחור את הדגם שיתאים לגודל הבית שלכם, ולמטרות הקירור או החימום שלכם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר