פינת הכותבים

מס' צפיות - 815
דירוג ממוצע -
השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI
כשאתם מחליטים לעבור ניתוח להשתלת שיער, אתם מתחילים עם מחקר משלכם כדי לקבל מידע מקסימאלי על האפשרויות שלכם. מומלץ לקיים דיון מפורט עם המנתח להשתלת שיער, על מנת למצוא את השיטה האופטימלית עבורכם.
מאת: אופיר א 25/06/20 (11:21)

יתכן שתמצאו כל כך הרבה מידע על השתלת שיער בשיטת FUE, מיצוי יחידה פוליקולרית, ועל שיטת FUT, השתלת יחידה פוליקולרית, ופתאום תיתקלו במידע על השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI, השתלת שיער ישירה, שנחשבת לאחת ההתפתחויות האחרונות בתחום השתלת שיער.

 

מה חשוב לדעת על השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI?

 

ראשית, חשוב להבין את ההבדל בין שיטת FUT, ל-FUE, כדי להבין טוב יותר את מאפייני השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI. בשיטת FUT, הרופא מחלץ רצועת רקמות עם זקיקי שיער מהחלק האחורי של הקרקפת ומשתיל אותה באזור התורם.

 

שיטת FUE אינה כרוכה בביצוע חתך, ובמקומו אגרוף משמש לחילוץ יחידות הזקיקים מהאזור התורם, והם מושתלים לאחר מכן באזור הנתרם. השתלת שיער בשיטת DHI היא שיטת השתלת שיער FUE, וההבדל העיקרי הוא האופן שבו מושתלים זקיקי השיער.

 

מה ההבדל בין שיטת FUE לשיטת DHI?

 

בהשתלת שיער FUE המנתח מבצע חתכים בכל הקרקפת ויחידות הזקיקים ממוקמות על החתכים האלה. וזה לא הכול. השתלת שיער בשיטת DHI אינה מצריכה חתכים ושימוש בכלי מוגן כפטנט במהלך כל השתלה על הקרקפת.

 

כחלופה, ניתן ליישם את מערכת השתלת השיער הרובוטית, שמודדת את העומק והזווית הדרושים לכל זקיק שיער, וזו הסיבה שהיא נקראת גם מיצוי יחידות זקיק רובוטי.

 

האם אתם מתאימים להליך השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI?

 

התשובה לשאלה אם מטופל מתאים לעבור השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI, נקבעת באופן סופי לאחר בדיקת הרופא המטפל.

 

בשיטת DHI, השיער התורם נקצר באזור אחר בקרקפת, ולכן צריכה להיות כמות מספקת של שיער באזור התורם. אם אין מספיק צמיחת שיער באזור, ממש מעל הצוואר; שתלים נלקחים מהזקן, ואם צפיפות השיער בזקן אינה מספיקה, לפעמים ניתן להשתמש בשיער החזה.

 

מטופלים עם אובדן שיער באזור אחד בלבד מתאימים לטכניקת DHI, כי כשנשירת השיער מתרחשת באזור אחד בלבד, השתלת שיער בשיטת DHI מאפשרת השתלה צפופה מאוד של השערות, ושיטה זו מתאימה למטופלים מגיל 18 ומעלה.

 

שלבי השתלת שיער בשיטת DHI

 

מסלול ההליך במהלך השתלת שיער בשיטת DHI כולל:

 

שלב ההכנה להשתלת שיער בשיטת DHI

 

המטופל מקיים פגישת התייעצות עם הרופא המטפל, במהלכה הרופא מבצע את הבדיקות הנדרשות ואבחון מצב השיער. שלב זה מסתיים בקביעה באיזו טכניקה מומלץ להשתמש, בהתאם לממצאי הרופא והעדפות המטופל.

 

הכנה לניתוח

 

זהו השלב בו המטופל מקבל הרדמה מקומית לביצוע השתלת שיער בשיטת DHI. שלב זה נמשך בסביבות שלוש עד ארבע דקות, ולאחר מכן מתבצעות ההכנות האחרונות לניתוח.

 

השתלים נאספים מהאזור התורם

 

השתלים נאספים בעט ספציפי. בתחילה נחלצים שתלים מהאזור, ממש מעל הצוואר, ואם השיער הצומח באזור זה אינו מספיק, נאספים גם שתלים מהזקן או מהחזה.

 

בהמשך הרופא והצוות מכינים את השתלים להשתלה, בזהירות רבה, הם מוחדרים אחד אחד לעט צ'וי המיוחד, ואז מתחיל הליך השתלת הזקיקים.

 

בשלב האחרון, הזקיקים מושתלים בנקודות בקרקפת שנקבעו בתוכנית הטיפול

 

בשלב זה, הרופא משתמש בעט צ'וי ליצירת נקבים זעירים באזור שנקבע על הקרקפת, ומשתיל בו זמנית את הזקיקים שבתוכו. במקביל, הצוות ממלא עט צ'וי ריק אחר, עם שתלים חדשים.

 

בהמשך, לולאת טיפול זו מובילה להשלמת השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר