פינת הכותבים

מס' צפיות - 688
דירוג ממוצע -
מכונת כביסה פתח עליון לעומת מכונת כביסה עם פתח קדמי: מה הכי טוב לבית שלכם?
כמעט כל משפחה משתמשת במכונת כביסה לניקוי הבגדים, המצעים והמגבות, ונראה כאילו לא משנה איזו מכונת כביסה תבחרו, היא תבצע את העבודה. יחד עם זאת, כשמכונות כביסה עם פתח קדמי ביצעו את הופעת הבכורה שלהן בסוף שנות התשעים, עלתה השאלה איזה סוג עדיף – מכונת כביסה פתח עליון או מכונת הכביסה החדשה עם הפתח הקדמי?
מאת: אופיר א 25/06/20 (11:20)

השאלה אינה נוגעת להבדלים במגוון התוכניות, כי רוב האנשים משתמשים רק במחזור בסיסי אחד או שניים לכיבוס בגדי היומיום והמצעים שלהם. יחד עם זאת, יש מקרים שבהם מתעורר הצורך בכביסה עדינה או חיטוי עמוק יותר, או שהגיע הזמן לכבס את כרבוליות החורף. האם מכונת כביסה פתח עליון תתאים, או שהמכונה עם הפתח הקדמי תתפקד טוב יותר?

 

באיזו מכונת כביסה קל יותר להשתמש?

 

ברוב המקרים, מכונת כביסה פתח עליון נוחה יותר מכיוון שאין צורך להתכופף כדי להכניס ולהוציא בגדים. לרוכשים מבוגרים או לבעלי מוגבלויות, מכונות כביסה עם פתח עליון עומדות בדרך כלל בגובה אידיאלי על מנת לחסוך את הבעייתיות בכיפוף. כדי להקל על סוגיה זו עם מכונות כביסה בפתח קדמי, מומלץ להתקין את היחידות על יחידות הגבהה.

 

למכונות כביסה עם פתח עליון יש גם תכונות נוחות אחרות, כמו היכולת להוסיף בגדים באמצע מחזור הכביסה, או אפילו מיד לאחר תחילת המחזור. מכונות אלו יכולות גם לאסוף מוך ולהפיץ מרכך כביסה באופן טוב יותר מכפי שמכונות כביסה עם פתח קדמי יכולות.

 

מהירות מחזור הכביסה

 

מכונת כביסה פתח עליון עם תסיסה נוטה לכבס בגדים מהר יותר ממכונות כביסה עם פתח קדמי, מכיוון שהבגדים שקועים במים לאורך מחזור הכביסה. שימו לב שרמות העומסים משתנות בין הדגמים השונים של מכונות הכביסה.

 

כיום קיימים שני סוגים עיקריים של מכונות כביסה מהשורה הראשונה, אחד עם תסיסה ואחד ללא. מנגנון התסיסה בתוך מכונת כביסה יוצר תנועה על ידי ניעור ואילוץ מים דרך המכונה, מה שמוביל לפעולה רוטטת של מכונת הכביסה.

 

איזו מכונת כביסה מנקה טוב יותר?

 

מכונת כביסה פתח עליון עם תסיסה בדרך כלל שוטפת מהר יותר, אבל מכונות כביסה בדגמים אלו, ללא רכיב התסיסה, מנקות טוב יותר, ויכולות לנקות יותר בגדים בבת אחת ולהשתמש בפחות מים, לכן הן מוגדרות כמכונות כביסה שפועלות ביעילות גבוהה יותר.

 

אבל למרות היתרון של מניעת ההתכופפות, חלק מהדגמים של מכונות כביסה עם פת עליון מכבסות את הבגדים בעוצמת מחזור פעולה חזק מדי, במיוחד אם המכונה עמוסה מדי. מכונות כביסה עם פתח קדמי עדינות הרבה יותר עם הבגדים, ובנוסף, למכונות עם פתח עליון קשה לשטוף פריטים גדולים יותר, כמו כריות או שמיכות, מכיוון שהם אינם שוקעים במלואם במים.

 

שיקולי המחיר

 

מכונות כביסה עם פתח קדמי יקרות יותר ברוב המקרים, אבל בצדק. הן מספקות ניקוי איכותי ונוטות להיות חסכוניות יותר באנרגיה ובמים מאשר מכונות כביסה עם פתח עליון.

 

וזה לא הכול. מכונות כביסה עם פתח עליון כוללות תכונות רחצה נוספות להתאמה לכל סוגי האריגים, והן שקטות בהרבה ממכונות כביסה עם פתח עליון, בזכות המנועים והמערכות המתקדמים שלהן.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר