פינת הכותבים

מס' צפיות - 748
דירוג ממוצע -
הקשר בין מאווררים תעשייתיים להרחבת תעשיות
מאווררים תעשייתיים משמשים לאספקת אוויר לשטחים גדולים בתעשיות שונות. הם מספקים זרימת אוויר יעילה במגזרים חקלאיים ומסחריים, ושונים מאוד ממאווררי התקרה המשמשים למגורים, מבחינת חומרי הגלם שמהם הם מיוצרים, איכות הבניה, ותנועת הלהבים.
מאת: אופיר א 25/06/20 (11:17)

מאווררים תעשייתיים משמשים בתעשיות שונות למגוון מטרות כולל אוורור, קירור, ייבוש, וטיהור האוויר מחלקיקים ומאבק. וזה לא הכול. מאווררים אלה משמשים גם לבקרת זיהום, מניעת הצטברות עובש, ותחושת קירור יעילה וטובה בחללים מסחריים גדולים.

 

הביקוש להתקנת מאווררים תעשייתיים במגוון תעשיות

 

מאווררים תעשייתיים מותקנים במגוון תעשיות, כמו למשל:

  • מפעלי ייצור מזונות ומשקאות.
  • מפעלי ייצור פלדה.
  • מפעלי ייצור מלט וחומרי בנייה.
  • מפעלים לייצור חומרים כימיקליים.

הביקוש הגובר למזונות ומשקאות ברחבי העולם צפוי להגביר את הביקוש לפעלים לעיבוד מזונות, מה שצפוי להרחיב את השוק של ייצור מאווררים תעשייתיים. באופן דומה, הרחבת ענפי הבנייה והייצור ברחבי העולם הובילה לבניית יחידות עשיות חדשות, אשר מניעות את הביקוש למאווררים תעשייתיים.

 

הקשר בין הגדלת הביקוש לצריכת חשמל לבין הגדלת תחום הייצור של מאווררים תעשייתיים

 

הגידול בביקוש לצריכת חשמל, כתוצאה מהגידול באוכלוסייה, מניע את השילוב של מפעלי ייצור חשמל כגון תחנות כוח גרעיניות, תחנות כוח הידרו, מפעלי ייצור פחם ותחנות כוח תרמיות. תחנות כוח כאלה דורשות התקנת מאווררים מסחריים כדי לספק אוויר לשריפה, לדפק דלק למבערים ולהפיץ גזים לצורך העברת חום טובה יותר.

 

וזה לא הכול. תחנות כוח אנרגיה סולארית ורוח דורשות התקנת מאווררים תעשייתיים על מנת לקרר את הממירים והגנרטורים. הביקוש הגובר לאנרגיית רוח ואנרגיה סולארית צפוי להגביר את הביקוש למאווררים תעשייתיים בשנים הקרובות.

 

אופן פעולת מאווררים תעשייתיים

 

מאווררים תעשייתיים שונים באופן פעולתם ממאווררי תקרה ביתיים פרטיים בהיבט של תנועת הלהבים. במאווררים מסחריים, הלהבים פועלים באיטיות והם ארוכים ורחבים יותר, כך שהם מכסים שטחים גדולים יותר.

 

זרימת האוויר באזור יעילה יותר והם מפיגים חום עם היתרון של צריכת חשמל נמוכה יותר. המאפיינים העיקריים של פעולת מאווררים תעשייתיים הם:

 

  • שימוש בתחומי תעשייה שונים כמו מפעלים, בתי ייצור, בתי מלאכה, אולמות אירועים, מתחמים חקלאיים ואזורים שמאופיינים בתנועה גדולה של עובדים ומבקרים.
  • מאווררים תעשייתיים מיוצרים ממנועים גדולים שמאפשרים להם לתפקד באופן מסיבי ולכסות שטחים גדולים למרחקים, עם התקנת מאוורר גדול אחד בלבד.

 

חשיבות פתרונות אוורור יעילים למפעלים

 

פתרונות אוורור יעילים לבתי מלאכה או למפעלים חשוב במיוחד לתפקוד האופטימלי של העובדים, והגנה על המכונות והתוצרים. בחללים תעשייתיים אלו, התקנת מאווררים תעשייתיים מאפשרת אוורור תקין של החלל ומניעת פגיעה בעובדים כתוצאה מפליטת החומרים הכימיים לאזור.

 

שעות ארוכות של עבודה באזורים אלו, מבלי לספק פתרונות יעילים של אוורור, עלולות להוביל לפגיעה בתפוקה וחמור מכך, לפגיעה בעובדים. ככל שגוברת המודעות לסיכונים סביבתיים ולשמירה על הבריאות, גובר גם הצורך בשיפור תנאי עבודה, עם התקנת פתרונות אוורור יעילים כמו מאווררים גדולים במיוחד או מאווררים תעשייתיים ומסחריים.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר