פינת הכותבים

מס' צפיות - 633
דירוג ממוצע -
איך מכונת כביסה עובדת?
הבנת האופן שבו מכונת כביסה עובדת, תאפשר לכם להבין איך לתחזק ולתקן אותה כשהיא מתקלקלת, עם מדריך שימושי זה.
מאת: אופיר א 25/06/20 (11:08)

לכל מכונת כביסה יש אותם חלקים בסיסיים: מיכל אטום למים שנקרא אמבט; תוף שנמצא באמבט שמחזיק את הכביסה; שסתומים שמופעלים חשמלית על מנת לאפשר למים להיכנס לתוך האמבט; גוף חימום להעלאת טמפרטורת המים; מנוע חשמלי שמסובב את התוף; משאבה לניקוז המים; ומתכנת לשליטה במיתוג של הרכיבים השונים.

 

ברגע שתבינו איך החלקים השונים עובדים בתהליך של מחזור הכביסה, התחזוקה והתיקון של המכונה שלכם תהיה הרבה יותר קלה.

איך עובדות התוכניות של מכונת כביסה?

המתכנת הוא המוח של מכונת כביסה: ברגע שבוחרים את ההגדרה או התוכנית הרצויה לסוגי הבדים בעומס הכביסה, המתכנת משתלט על התהליך.

 

כל תכנית היא גרסה של אותם גורמים: כמות המים שנלקחים דרך שסתומי הכניסה; הטמפרטורה של תמיסת המים וחומרי הניקוי; כמה זמן התוף מסתובב במהלך רצפי הכביסה והסחרור, וכמה מהר הוא מסתובב. המתכנת שולט גם על פעולת המשאבה לניקוז המכונה בנקודות שונות במחזור הכביסה.

מה קורה במהלך מחזור כביסה?

הגדרת בקרת התוכנית והפעלת המכונה מפעילה את מנעול הדלת: ברגע שהדלת נסגרת, לא ניתן לפתוח אותה עד שתסתיים התוכנית. ברגע שהדלת נעולה, התוכנית מתחילה. שסתומי הכניסה נפתחים, ומאפשרים זרימת מים לתוף. בדרך הם עוברים במגש הניקוי, ואוספים את האבקה או הנוזל.

 

המים שנכנסים לתוף דוחסים אוויר בתא לחץ, שמועבר לאורך צינור לחץ גמיש למתג לחץ, שמעביר את שסתומי השאיבה בגובה המים המתוכנת. גוף החימום ממשיך להעלות את טמפרטורת המים לרמה המתוכנתת. בשטיפות חמות מאוד, רק שסתום הכניסה החם עשוי להיפתח, ובכך מופחת הזמן בו פועל גוף החימום.

 

המנוע מופעל ומניע את התוף במהירות מתאימה לשטיפת בגדים: הם נצמדים לתוף עד החלק העליון ואז נופלים חזרה לתוך תמיסת הסבון.

 

השלבים האחרונים של מחזור הכביסה

לאחר השטיפה החמה הראשונה, המנוע מכובה והמשאבה מרוקנת את המים דרך פילטר מוך וצינור הניקוז. בשלב הבא, שסתום הכניסה הקר עשוי להיפתח תחילה לקירור בדים בהדרגה והגנה עליהם מפני נזק. המשאבה נכבית והשסתום הקר הפתוח מתחיל מחזור השטיפה. רצף חוזר מתחיל במילוי האמבט לרמה המתוכנתת, התוף מסתובב, והמים נשאבים החוצה.

 

בסוף השטיפה האחרונה, מתחיל מחזור הסחרור. המנוע מופעל, ומסובב את התוף במהירות גבוהה. במקביל מופעלת המשאבה להסרת המים שיוצאים מהבגדים. המנוע כבוי. לאחר פרק זמן קצר, התוף מפסיק להסתובב, נעילת הדלת מתנתקת, התוכנית הסתיימה כעת, וניתן לפתוח את הדלת.

 

בשורה התחתונה, כשמבינים את תהליך הפעולה של מכונת כביסה, שום תקלה לא תפתיע אתכם

 

עכשיו, שלמדתם את רצף הפעולות של מכונת כביסה, תוכלו לזהות בקלות את כל הבעיות שתיתקלו בהן, ולמנוע או לפתור את רובן.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר