פינת הכותבים

מס' צפיות - 70
דירוג ממוצע -
אתי אלעזר: "יש ערך עליון בנתינה לאחר"
מאחורי הפעילות של ארגון פתחון לב בניהולו של ניסים ציוני, עומדים מתנדבים רבים שמקדישים מזמנם כדי לסייע למאות נזקקים באופן יומיומי. אתי אלעזר, פנסיונרית מחולון, מתנדבת במשך שבע שנים בארגון במגוון תפקידים.
מאת: ניסים ציוני 17/10/13 (15:48)

מאחורי הפעילות של ארגון פתחון לב בניהולו של ניסים ציוני, עומדים מתנדבים רבים שמקדישים מזמנם כדי לסייע למאות נזקקים באופן יומיומי. אתי אלעזר, פנסיונרית מחולון, מתנדבת במשך שבע שנים בארגון במגוון תפקידים.

 

"אחרי שפרשתי לגמלאות, תרמתי כמה מוצרים לפתחון לב", מספרת אלעזר על הקשר הראשוני עם הארגון. "נכנסתי לאזור שבו מטפלים בביגוד כדי לראות איך הדברים מתנהלים. הפעילים במקום ציינו שפתחון לב זקוק למתנדבים, ופשוט הצעתי את עצמי. מאז, שבע שנים אני מלווה את העמותה במגוון תפקידים – בתחילה בביגודית ובהמשך במשרד. אני מסייעת בקשר עם המתנדבים ובריכוז שלהם".

מתנדבי פתחון לב במרכז הסיוע

מתנדבי פתחון לב במרכז הסיוע

"התנסיתי כמעט בכל הפעולות שקשורות בהתנדבות – בביגודית, בחלוקת מזון ובתפקידים נוספים", משחזרת אלעזר את הפעילות בארגון פתחון לב המנוהל על ידי ניסים ציוני. "בעבר יצאתי לאוניברסיטאות ולקניונים כדי לקדם את העמותה ולפרסם אותה, יחד עם המתנדב המיתולוגי שלנו, דני לרר".

אתי אלעזר השתתפה לאחרונה במפגש עם מתנדבים נוספים ושם הקריאה כמה מילים בנוגע להתנדבותה: "אנחנו עושים הכל בהתנדבות, אבל מקבלים הרבה יותר מזה. זה הערך העליון שבנתינה. ברגעים הקטנים והיפים האלו, כשמישהו מחזיק לך את היד ואומר לך 'תבורכי, את עושה עבודת קודש' או 'אם לא הייתם פה לא הייתי מתלבשת ולא מלבישה את הילדים', זו התודה הגדולה. זה עושה הכל. מדובר במשהו ערכי ורוחני". לטענת אלעזר, התחושה הזו היא זו שמניעה את המתנדבים בפתחון לב.

"התחושה היא שאני במקום הנכון"

לפני כמה חודשים, אירע מקרה שריגש מאוד את אתי. אישה צעירה מאוד הגיעה אל אנשי הארגון, כשהיא בוכה. "היא נראתה אובדת עצות. היא סיפרה שהיא מטפלת בשני ילדים, מתגוררת בשכירות ובעל הדירה איים לפנות אותה משום שהיא לא עמדה בתשלום. בנוסף, בעלה עזב אותה והיא פוטרה מהעבודה. היא נותרה חסרת כל", מסבירה אתי.

"מיד ארגנו לה את כל מה שהיא צריכה. היא הייתה נרגשת מהיחס ומהעובדה שיש לאן לפנות, שיש מי שמקשיב. זו הייתה נקודה שקיבעה אצלי את התחושה שאני במקום הנכון. אני קוראת לאחרים להגיע ולהתנדב, הפעילות הזו נותנת לכולם המון כוח", סיכמה אתי.

הכותב הוא פתחון לב הוא ארגון גג הומניטרי ארצי (ע"ר 580328839) הוקם בשנת 1998 ע"י ניסים ציוני מתוך מטרה לפעול למען שכבות המצוקה במדינת ישראל ללא הבדל מין, דת, גזע, מוצא או לאום.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יישר כוח!
אהובה קליין 13.05.14 (22:18)