פינת הכותבים

מס' צפיות - 74
דירוג ממוצע -
מידע על הנפקת חברה בבורסה
הובלת חברה להנפקה בבורסה מחייבת בדיקה אם היא אכן מתאימה להנפקה, אם יש חלופות מתאימות יותר ורק לאחר תשובה חיובית, החברה תוכל להתחיל בהכנות לקראת ההנפקה.
מאת: איתן אלדר 17/10/13 (12:46)

להנפיק או לא להנפיק?

השאלה הראשונה והחשובה ביותר עליה חברה צריכה לענות לעצמה לפני תחילת תהליך ההכנה להנפקה היא אם הנפקה בבורסה היא אכן הדרך המתאימה ביותר לגיוס ההון הדרוש לה. החברה חייבת לשקול את כל החלופות העומדות בפניה – חלופות אלה יכולות להיות הלוואות מהבנקים או מחברות הביטוח או הלוואות מחברות חוץ בנקאיות. בנוסף, יש חברות שיכולות לגייס הון באמצעות הנפקה פרטית שמאפשרת לזכות באותו הון נדרש בתהליך קצר בעלות נמוכה.

חלופה נוספת היא גיוס שותפים או משקיעי לפרויקטים משותפים של החברה אשר יספקו לה בסופו של דבר את אותו הון הנדרש לה. לאחר בדיקת כל החלופות, יש ללמוד את נושא ההנפקה בבורסה ואת היתרונות של פעולה זו מול החסרונות שלה. נקודות חשובות נוספות שצריכות לעניין את החברה המעוניינת לעבור תהליך הנפקה הן המצב של השוק באותה תקופה – האם מוצרי החברה או השירותים שלה אכן יעוררו עניין בקרב הציבור הישראלי/בינלאומי? בהתאם לכל הסוגיות האלה, יש להגיע להכרעה הנכונה לחברה.

הכותב הוא איתן אלדר - איש עסקים בעליה של חברת גיבור ספורט אחזקות בע"מ. פרטי קשר: טל': : 03-7549569 פקס 03-7549550 בית "גיבור ספורט" רח' מנחם בגין 7, קומה 29, ר"ג.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר