מס' צפיות - 103
דירוג ממוצע -
מלכים ג'-חוות דעת
הנסיכה המשוגעת
מאת: יעקב כהן אביגד 19/04/13 (16:31)

פרשנות מההיבט הפמיניסטי לפרק מכובד בהיסטוריה התנכ"ית, באמצעות עט הסופרים של מחברת הספר, יוכי ברנדס, המייצגת במשפט ההיסטוריה את מיכל בת שאול, התולה את הטרגדיה האישית שלה בדוד המלך בעלה,ומתחשבנת עמו בעבורה. 

כמי שמכיר את סיפורי התנ"ך האוטנטיים אני דוחה  מכל וכל את הצורך בעיוות הסיפור התנכ"י לטובת רומן טוב, ככל שיהיה. במלכים ג', שאול מצטייר כצדיק ללא עוררין, כמלך מוצלח ורב מעללים בעוד שדמותו של דוד המלך די מוכפשת עד כדי מי מחסל עיר על יושביה בישראל. אני מאמין יותר למחברי סיפורי התנ"ך המקוריים מאשר ליוכי ברנדס. לדוגמא, למה שאאמין לכך שאת גולית, הענק הפלישתי, הרג אלחנן בן יערי, כפי שהיא רומזת ולא נער הרועים דוד, עם הקלע המפורסם שלו. ולמה שאקבל את פרשנותה של יוכי ברנדס כי כאשר דואג האדומי ואנשי שאול הרגו את הכוהנים בנוב זה לא נעשה בהוראת שאול המלך בעוד שכאשר יואב בן צרויה הרג את מתנגדי דוד זה היה בפירוש בהוראתו של דוד המלך. ובכלל היא מתעלמת מהנורמות שהיו מקובלות בעת ההיא.

מלכים ג' של יוכי ברנדס, במכוון או שלא, יש בו ניחוח של שכתוב ההיסטוריה והטייתו לסיפורת נשיית, עם עיוותים ככל הנדרש ליצירת סנסציות הזויות, מעבר לסנסציות המקוריות הקיימות בלאו הכי, אותן, התנ"ך המקורי מעולם לא הסתיר מבלי שהזדקק ליוכי ברנדס.

המחברת עשתה עוול בכך שנתנה לו את השם, "מלכים ג'". מן הראוי היה להסתפק בשם" "הנסיכה המשוגעת".

צ רלי להעלות על הדעת שיהיה בני נוער אשר יקראו את מלכים ג' לפני סיפור התנ"ך המקורי ולכן הם עשויים להכיר את ההיסטוריה התנכי"ת רק על פי יוכי ברנדס. 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר