מס' צפיות - 1433
דירוג ממוצע -
הסוד הקטן של ארץ גדולה
אני מודה הייתי רוצה לגור באוסטרליה, אך נראה שבשנים הארץ השקטה הזו הופכת להיות תוססת. כלכלתה המשגשגת של אוסטרליה, המטבע החזק שלה והשכר הגבוה, הפכו אותה לאבן שואבת לתעשיית הסקס, הסמים והרוקנרול.
מאת: רועי אורן 31/12/12 (01:31)

אני מודה הייתי רוצה לגור באוסטרליה, אך נראה שבשנים הארץ השקטה הזו הופכת להיות תוססת.

כלכלתה המשגשגת של אוסטרליה, המטבע החזק שלה והשכר הגבוה, הפכו אותה לאבן שואבת לתעשיית הסקס, הסמים והרוקנרול. 

בימים שבהם כלכלות מפותחות אחרות שרויות במצוקה, נוהרים עובדי תעשיית המין וסוחרי סמים זרים, וגם כוכבי רוק עולמיים, לאוסטרליה בתקווה ליהנות מהצמיחה בכלכלתה, הנאמדת בקצב של 3.1% בשנה.

הפריחה האלטרנטיווית נרשמת בין היתר על רקע העלייה בשכר הממוצע במשק האוסטרלי, שזינק השנה ל-72,500 דולר, והתחזקותו של הדולר האוסטרלי ששערו עלה בשנתיים האחרונות על זה של ארה"ב.

 עובדה זו הופכת את אוסטרליה למקום רווחי עבור להקות רוק, זונות ומעל לכול לסוחרי סמים המוכנים ליטול סיכונים גדולים יותר כדי לגרוף הון.

נתוני רשמיים מלמדים שמאז חודש יוני ערכה משטרת אוסטרליה כ-70 אלף מעצרים, המספר הגבוה בעשור. 

וכן, בחודשים האחרונים שמה המשטרה את ידה על כמויות גדולות של סמים ,וכן היא לכדה רשת הברחה גדולה שפעלה באוסטרליה, יפן וויטנאם.

במבצע גדול אחר נתפס משלוח של יותר מ-200 ק"ג קוקאין מאקואדור שהוברחו ביאכטה.

משטרת אוסטרליה, הפועלת בשיתוף פעולה הדוק עם הרשות למאבק בסמים של ארה"ב ורשויות אכיפת החוק במדינות אסיה והאוקיאנוס השקט, טוענת שהמשכורות הגבוהות המשולמות באוסטרליה וערכו הגבוה של הדולר המקומי, הם שהופכים את המדינה לאבן שואבת לגורמים מפוקפקים המוכנים להסתכן בעונשי מאסר של עד 20 שנה.

כך לדוגמה היקף מכירת ההרואין וה-mdma (חומר המוכר גם כאקסטזי) באוסטרליה, גדול פי שמונה בהשוואה להיקפו בבריטניה ובארה"ב, אף שהשוק האוסטרלי קטן בהרבה. הנתונים מלמדים שמחיר קילו קוקאין הוא 2,400 דולר בקולומביה, 12,500 דולר במקסיקו, 33 אלף בארה"ב ו-200 אלף דולר באוסטרליה.

בכל הנוגע למוזיקה, גם כאן מדובר בהצפה של ממש. אוסטרליה, שנחשבה בעבר יעד נידח להופעות של להקות רוק מפורסמות, הוצפה בשנה האחרונה בכוכבים.

היות  ערך הדולר הוא שהפך אותה למקום אידיאלי בעבור מוזיקאים, בתקופה שבה הרווח העיקרי בא מהופעות החיות ולא ממכירות אלבומים.

המגמה הזו צפויה להימשך גם במחצית הראשונה של 2013 עם הגעת שורה ארוכה של זמרים וזמרות מפורסמים ובהם: ברוס ספרינסטין, ניל יאנג, קרול קינג, פול סיימון, פינק, גנז אנד רוזס, רינגו סטאר ודיפ פרפל.

בבית הבושת רד האוז, הפועל מאז 1934 בעיר מכרות הזהב קלגורלי שבמדינת המחוז מערב אוסטרליה, לא חוששים לפרסם בפומבי את התעריפים, שמתחילים ב-300 דולר לשעה. 

 לפי מנהלת בית-הבושת ברברה מאיירס, מועסקותיה מרוויחות עד 4,000 דולר בשבוע - פי שלושה מהמשכורת הממוצעת לעובד ממוצע במשרה מלאה.

בעוד תעשיית המוזיקה משגשגת בעיקר בערים הגדולות, תעשיית המין התיישבה בעיקר בעיירות מכרות נידחות. דו"ח שנערך השנה בעבור הממשלה במדינת המחוז המאוכלסת ביותר, ניו סאות ווילס, מלמד שמאז 2006 חלה עלייה דרמטית במספר הנשים מתאילנד, דרום קוריאה וסין הנותנות שירותי מין.

53% מהעובדים בתעשיית המין במדינת המחוז הם אזרחי מדינות אסיה, לעומת 13.5% ממדינות אחרות שאינן דוברות אנגלית.

אין ספק שמשהו לא טוב עובר על אחת הארצות השקטות בעולם.

 

 

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
נשמע כמו חלום
מנטליקה 06.03.13 (13:17)