מס' צפיות - 394
דירוג ממוצע -
אוריה ונטע לי- אהבה שנגדעה
מאת: עליזה אלקיים-עבאדי 02/05/09 (21:42)

 השמים האפירו, וגלי הים האיצו את שובל קצפם הלבן לעבר חוף קרים ים. נטע -לי שגופה נגע בצנינותם של  מי הגלים לא חשה, היא צעדה  לאיטה ובתוך כך שלפה מדי עת  מארנק המותנים שלה חלוקי נחל שאספה עם הוריה אהרון -צבי וחיה -רבקה בעת שטיילו בנחל  זוויתן בחופשת חול המועד פסח. באותה עת,  שהה אוריה בחופשת בין הזמנים לאחר סיום בחינות ההסמכה לרבנות בישיבת "חסדי אבות" בירושלים.  נטע לי ואוריה נפגשו באקראי, כאשר יצאו לדייט במפגש בחורות ובחורים דתיים שהתקיים בקרית שמואל בט"ו באב 2003. הם לא הגיעו למפגש הדייט, כיוון שהם נפגשו ברחבת הכניסה כאשר נטע לי החליקה ונקעה את רגלה, הופיע לפתע אוריה כ"מלאך מושיע" כפי שכינתה אותו נטע לי, ואוריה כחובש קרבי ביחידה קרבית לוחמת בצה"ל וחובש אחראי בישיבת "חסדי אבות" בשכונת רמות בירושלים, סעד את נטע לי, במהירות שלף את תחבושתו האישית הצמודה לכיסיו באופן קבוע וכרך אותה סביב קרסולה של נטע לי, הזמין אמבולנס ונסע יחד עימה לחדר המיון בבית החולים בני ציון ונשאר עימה עד אשר נכרך גבס ברגלה, שכן התברר כי נטע לי שברה את רגלה והיה צורך בגבס. נטע לי זהובת שיער, יפת מראה, בעלת תווי פנים ציוריים כאילו ונשאבה מאחת מציורי דיוקנאות של אומן ידוע. שפתה עשירה במילים  ומשפטים המתובלים בפתגמים הלקוחים מספרי הקודש, תפילה, גמרא, משנה מקרא ועוד.

 

אוריה בהיר שיער עיניו ירוקות בורקות גובהו תמיר רחב כתפיים שפתו אינה עשירה במיוחד ומבטא דיבורו רוסי. אוריה עלה לארץ בשנות ה-90 כנער במסגרת נוער עולה ללא הורים (נעל"ה). הוריו אינם יהודים אם כי סבתו מצד אביו יהודיה ניצולת שואה ופליטה שהצליחה בחסות פעילותה בפרטיזנים ביערות פולין להימלט ולהגיע לרוסיה. אוריה עלה לארץ במסגרת זכות השבות לעלות ארצה. בראשית הקליטה בארץ פגש אוריה את  יעקב חסיד חב"ד מקרית שמואל שפרש את חסותו האבהית והמשפחתית על אוריה ואומץ על ידי יעקב ומשפחתו כבן משפחה. לאחר החלטה משותפת של אוריה ויעקב הוחלט כי אוריה יחל בתהליך גיור במהלכו יעבור  ברית מילה ויוחלף שמו מאלכסנדר-סשה לאוריה.

 

אוריה בחר את שמו מהסיבה כי האיר אלוהים את דרכו בפוגשו את יעקב שזיכה את אוריה לשוב לחיק היהדות. לאחר סיום תהליך הגיור התחיל אוריה את לימודיו בישיבת "חסדי אבות" לקראת לימודי הסמכה לרבנות.

 

נטע-לי בתם של אהרון-צבי ורבקה-חיה אהרונוביץ, אהרון צבי מנהל אולפנא סגולה לבנות בקרית מוצקין  ורבקה- חיה מנהלת הספרייה באולפנא. רבקה-חיה ילידת גרמניה,

הגיעה לישראל באמצעות קבוצת גרמנים אוהבי ישראל במלחמת לבנון הראשונה ובמהלך טיפול בפצועי המלחמה בבית החולים רמב"ם הכירה את אהרון -צבי ומאז לא נפרדה דרכם. רבקה-חיה עברה תהליך גיור ושמה הגרמני הלנה הוחלף לרבקה-חיה על פי בקשתה שכן היא דימתה עצמה לרבקה שהגיע לארץ זרה ופגשה בבן זוגה לחיים וחיה כי חשה כי היא חיה מחדש כאילו ונולדה פעם שנייה ראשונה.

 

במהלך השהייה הטיפולית בנטע-לי חש אוריה כי נפשו נקשרת אליה בתחושות שהוא לא יכל היה להסבירן. הנה הוא הפסיד את הדייט אבל זכה בזכות ובמצוות טיפול בנטע-לי והנה הוא זוכה לזכות גדולה מזו הוא חש כי הוא מתאהב...

 

נטע -לי חשה שלא בנוח שכן הבינה כי אוריה איבד את הדייט והיא ממילא לא כל כך רצתה להשתתף בדייט אולם סבתא מצד אביה רייזלה  חפצה הייתה לזכות לנישואי נכדתה האהובה ושכנעה אותה להשתתף בדייט וכדי לשמח ולרצות את סבתא הלכה בלית ברירה והנה מה שהתרחש היא פגשה באקראי באוריה.  גם נטע-לי חשה התרגשות שלא יכלה לתת לה הסבר והיא תוך כדי  תרופת ההרגעה נרדמה והיא חולמת כי  היא צועדת לחופתה עם החתן אוריה, תוך כדי הקידושין כאשר הטבעת כבר נענדה לאצבעה ומתחלה תפילת שבע ברכות היא מתעוררת כאשר אוריה מורח מקלון לח על שפתותיה שיבשו ומוחה את דמעותיה במטלית לחה. מסביב למיטתה מסובים הוריה, סבתא, יעקב חסיד חב"ד ידיד המשפחה ועוד מכרים.

 

נטע- לי מופתעת ולא מבינה את מצבה, סבתא אט אט מסבירה לה מה קורה מסביבה  ומה ארע לה מספר אוריה כאשר מתבהרת לנטע-לי התמונה הכללית של מצבה היא פורצת בבכי ומבינה כי היא אוהבת את אוריה וחולמת להיות במחיצתו.

הטלפון הסלולארי של יעקב מצלצל, יעקב נחרד דיבורו הואט והוא רק אמר :"בסדר ,בסדר, אוקיי אני אמסור לו".. וניתק את הטלפון. אוריה הלך לעברו והיה מובן כי ארע דבר.

 

אוריה נדרש להגיע בדחיפות לישיבת "חסדי אבות" בירושלים  כיוון שעבר את בחינות ההסמכה לרבנות בהצטיינות והוא אמור לקבל את תואר ההסמכה לרבנות מאת הרב הראשי לישראל הראשון לציון שאר ישוב מרגע לרגע באופן מיידי.

אוריה נרגש מאוד שב למיטתה של נטע-לי ומוסר את הבשורה המשמחת כולם פוצחים בברכות ובשירה גדולה ואוריה לוחץ את ידה של נטע-לי ופונה אליה בשאלה: "התינשאי לי אהובה?" כולם  מתרגשים וממשיכים בשירה הגדולה.

 

לעולם תהיה העצבות שרויה גם היכן שתימצא השמחה - חשה סבתא רייזלה במין תחושה פנימית שלא ניתנת לכל הסבר רציונאלי. הרי אין סתם מקרה יש רק מה' יתברך.

 

אוריה נטל את תיקו ונחפז לנסיעה לירושלים בשעות הערב המוקדמות.

 

בעוד נטע -לי מפונית באמבולנס פרטי לביתה בקרית מוצקין מודיעים בחדשות חצות כי מחבל מתאבד התפוצץ בירושלים בקו אוטובוס הנוסע לשכונת רמות וישנם פצועים והרוגים רבים.

 

נטע-לי שהייתה שרויה בכאבה לא שמה ליבה לחדשות אולם אמה רבקה -חיה נקפצה ויחד עם אהרון צבי צלצלו ליעקב לבדוק את שלומו של אוריה ובאם הגיע כבר לישיבה.

 

יעקב עצוב ובוכה השיב כי אוריה  כנראה בין ההרוגים ואין אפשרות כרגע לזהות אותו והוא בדרכו לאבו-כביר לזיהוי. אהרון צבי ביקש להצטרף אליו  ומייד נסעו.

 

הבשורה הייתה רעה אוריה נ ה ר ג בידי בן עוולה ונטע-לי איבדה את אהובה ולנצח לא תרצה  להינשא עוד.

 

אבן ועוד אבן אותן אני משליכה אל הים יהיו אלו עדות חיי לאבן כנגד שנת חיים שהלכו לבלי שוב. אייך אהובי כי אליך נפשי תארוג ואליך גופי יהרג.  חייך ממעל נמים וחיי ממטה נמוגים עד כי אליך אנסוק עם אהבתי הארוגה מימים ומשנים.

הכותבת היא בת,אם,רעיה,אחות,סבתא חברה ועוד... מתעלת את הדיבור גם לכתיבה, רעיונאית, אוהב לעזור לזולת, בנאדם טוב....

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תמונות החיים
מיכל 03.05.09 (09:56)
2.
הזוי.
ירון 05.05.09 (06:01)