מס' צפיות - 675
דירוג ממוצע -
לא מנהיג. אופציה פחות גרועה מנתניהו
אהוד ברק לראשות הממשלה. למה כן ובעיקר למה לא.
מאת: אוריה בר-מאיר 27/12/08 (13:57)

אהוד ברק היה ראש הממשלה העשירי של ישראל. העבודה שהוא עשה לא הייתה טובה, ואפילו הצעד החיובי היחיד שעשה, היציאה מלבנון, נעשה בצורה שלומיאלית, מה שהוביל בין היתר למלחמת לבנון השנייה.

 

ועכשיו הוא בא ומנסה לגרום לכולנו לבחור בו עוד פעם. הוא בא עם קמפיין הזוי עם סיסמת ה"לא נחמד. מנהיג", "לא סחבק. מנהיג", "לא טרנדי. מנהיג" וכל שאר ה"לא. מנהיג".

 

על ההתחלה אהוד ברק מנסה לקנות אותנו בשקרים ובלבולי ביצים:

 

לא נחמד? למה לא נחמד? ראיתי אותך בכמה מקומות, ואחרי "ארץ נהדרת" בכלל, אתה דווקא נראה מאוד נחמד וסימפטי. אמנם לא האיש שאיתו אני אצא לארוחת ערב, אבל עדיין, אתה נראה כמו אדם חביב למדיי. יותר כמו איזה סבא חביב, שעדיף שיתפנה לנכדיו ויעזוב אותנו בשקט.

 

לא סחבק? מה הכוונה? שאתה תפריד בין העבודה לחברים שלך, ולא תעשה לאף אחד הנחות? חכמה גדולה, אם אתה בכל זאת אומר את האמת בקמפיין שלך, ואתה באמת לא נחמד, סימפטי וכו', הרי שסביר להניח שהחברים היחידים שלך הם אשתך והפסנתר.

 

לא טרנדי? עכשיו באמת בלבלת אותי. במה הכוונה ל"לא טרנדי"? אחד שיילך כנגד כל טרנד, או אחד שממש לא אכפת לו אם מה שהוא עושה זה עם או נגד הזרם, כל עוד הוא מאמין שזה הדבר הנכון? ומה זה טרנד? טרנד זה לרצות את הג'ינס הכי אופנתי, או שטרנד זה גם לדרוש לצאת מהשטחים הכבושים? הרי אתה יכול לבלבל אותנו עם עוד כל מיני מושגים שנויים במחלוקת, כמו "לא בלוגר", "לא מעופף" ועוד כל מיני.

 

מנהיג? לא הגזמנו קצת? מנהיג? רבין מנהיג. בגין מנהיג. בן-גוריון מנהיג. אובאמה יהיה מנהיג. אבל אתה נמצא בערך באותו קו עם ג'ורג' ווקר בוש: לא מנהיג, בסך הכל אחד שקיבל את משרת המנהיג. כמו שזה נראה נכון לעכשיו אם תהיה מנהיג, אתה תנהיג את כולנו לעבר פי פחת.

 

והרשה לי לשאול אותך עוד משהו: מה אתה עושה במפלגת העבודה? זה אמנם לא אבסורדי כמו שאריאל זילבר יילך להיות במרצ, אבל בוא נחזור אליך: מה לך ולשמאל? אתה הרי בטחוניסט מהשורה הראשונה, בעל תאוות קרבות שלא תתואר, שבסך הכל מחכה להזדמנות הראשונה לתקוף בעזה תוך כדי קבלת גיבוי מלא מהאו"ם. אולי בתפיסתך הכלכלית אתה סוציאל-דמוקרט, אבל גם את זה אני מתקשה לראות ממרומי מגדלי אקירוב. אתה אמנם לא ליכודניק או ימינה מכך, אבל אם אתה שואל אותי אתה יותר מתאים לקדימה. עכשיו תן לי סיבה להצביע למפלגה שהעומד בראשה בכלל לא שייך אליה.

 

אבל כמובן שאני לא רק תוקף, ויש שני דברים שבגללם אני לא אתקע לעצמי כדור בראש אם ברק ייבחר לראשות הממשלה (ובאיזה אם גדול מדובר):

  1. שבנימין נתניהו לא יהיה ראש הממשלה. ברק אמנם היה גרוע, אבל אם אתם שואלים אותי, הוא יותר. בשביל לראות את נתניהו מובס בשנית, אני מוכן לראות אותך במקומו. ולא, זה לא אומר שאני אצביע "העבודה" או מעוניין לראות אותו בכיסא ראש הממשלה.
  2. היתרון הנוסף בכך שברק יהיה ראש הממשלה, הוא שהממשלה תהיה מורכבת בעיקר ממפלגות שמאל ומרכז, מה שאומר ממשלה מתונה יחסית שלא ממהרת להתלהם מכל שטות.

אז אהוד, עשה לכולנו טובה, ואל תנסה לשכנע אותנו בהבטחות גדולות שאתה "מנהיג". תסתפק בסיסמא שהגיתי בכותרת, ככה תיראה, אם לא טוב, לפחות אמיתי.

הכותב הוא עורך מגזין במה בדימוס.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
שמאל? מתון? נו מילא
kalligula 29.12.08 (00:17)
2.
מעניין, קליגולה
אוריה בר-מאיר 29.12.08 (21:03)