מס' צפיות - 193
דירוג ממוצע -
כחלק מהיערכות לרעידת האדמה הקלות לתמ"א 38 מאת יצחק הבדלה
החלטת הממשלה מלפני כחודש וחצי בנושא ההיערכות לקראת הרעידת אדמה, היא להקציב לוועדה הבין משרדית להיערכות לרעידות אדמה 15 מיליון שקלים בכל שנה בשנים 2011-2015. בראשה של ועדת השרים בנושא, יעמוד השר זאב בנימין בגין. עקב המודעות לסכנת רעידת האדמה המרחפת מעל ראשינו, ניתן לראות התקדמות והתייחסות רצינית יותר לנושא, הן מכיוון המדינה, לרבות משרד הבינוי והשיכון והמועצה הארצית לתכנון ובנייה, ואף כעולה מיחסן של
מאת: יצחק הבדלה 16/02/11 (14:18)החלטת הממשלה מלפני כחודש וחצי בנושא ההיערכות לקראת הרעידת אדמה, היא להקציב לוועדה הבין משרדית להיערכות לרעידות אדמה 15 מיליון שקלים בכל שנה בשנים 2011-2015. בראשה של ועדת השרים בנושא, יעמוד השר זאב בנימין בגין. עקב המודעות לסכנת רעידת האדמה המרחפת מעל ראשינו, ניתן לראות התקדמות והתייחסות רצינית יותר לנושא, הן מכיוון המדינה, לרבות משרד הבינוי והשיכון והמועצה הארצית לתכנון ובנייה, ואף כעולה מיחסן של הרשויות המקומיות והתגמשותן בכל הקשור לנושא תמ"א 38.


דיון על הפרק - הרחבת זכויות הבנייה במסגרת תמ"א 38

כחלק מההיערכות לרעידת אדמה , תדון המועצה הארצית לתכנון ובנייה באפשרות להרחיב את זכויות הבנייה עבור היזמים במסגרת תמ"א 38, כפי שדווח היום (15.2.2011) באייטם מתוך דה-מרקר. זאת באמצעות מתן האפשרות ליזם, להוסיף קומה וחצי או שתיים וחצי לכל בניין , במקום אחת כפי שמאפשרת התוכנית המקורית, הצעה אותה הגיש משרד הבינוי והשיכון.

כמו כן, אפשרות נוספת בה תדון הועדה היא להחיל את תמ"א 38 לא רק על מבנים שנבנו לפני שנות ה-80, אלא גם על כאלוה שנבסנו בשנות ה-90.

במשרד הבינוי והשיכון ובמוסדות התכנון, נבחנת גם האופציה לנייד זכויות בנייה באותה רשות עירונית, כך שזכויות בנייה שאושרו במסגרת תמ"א 38, אולם לא מומשו במגרש המקורי, תועברנה למגרש אחר שבו טרם החלה הבנייה.

היענות גם מצד הרשויות המקומיות בנושא אישורים הנוגעים לתמ"א 38


ועדת הערר המחוזית של תל-אביב שימחה בפסיקתה בשבוע שעבר את תושבי גבעתיים המעוניינים לחזק את בניינם מפני רעידות אדמה, כפי שדווח אתמול (14.2.2011) באייטם מתוך כלכליסט.

הפסיקה נתקבלה בעקבות תביעתם של שכנים שגרים בסמוך לבניין שדייריו ביקשו היתר להריסתו ובנייתו מחדש במסגרת תמ"א 38. טענתם של השכנים הייתה כי לא ניתן להוסיף שלוש קומות מעבר לתוכנית המקור (הסופית) בעוד הוועדה פסקה שלא מדובר בתוכנית מפורטת ואישרה את הוספת הקומות. מכאן עולה כי ניתן להוסיף קומות לבניין מכוח תמ"א 38 , בנוסף לתוכנית המתאר.

לדבריה של עורכת דין ענת בירן, שייצגה אחת מהדיירות שפעלו לקידום תמ"א 38 בבניין הנ"ל, החשש מרעידות אדמה לאחרונה, ממריץ ומביא לאישורים בוועדות השונות הנוגעות בדבר.

יצחק הבדלה הוא מנכ"ל נישה נדל"ן, העוסקת ביזמות נדל"ן, קבוצות רכישה ותמ"א 38.

הכותב הוא יצחק הבדלה, מנכ"ל קבוצת נישה אחזקות העוסקת ביזמות נדל"ן. הבדלה יצחק מתמחה בקבוצות רכישה ותמ"א 38. ליצירת קשר: יצחק הבדלה 050-9901199 , 09-9558795 ww

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר