מס' צפיות - 224
דירוג ממוצע -
על עסקאות קבוצות רכישה לאחר הטלת המע"מ
קבוצות רכישה אינן עוד טרנד או טריק שיווקי. הן הפכו לשם דבר בתחום הנדל"ן. לפניכם שתי ידיעות מהשבוע האחרון , המוכיחות את כוחן העולה של קבוצות רכישה.
מאת: יצחק הבדלה 14/12/10 (02:08)


קבוצות רכישה אינן עוד טרנד או טריק שיווקי. הן הפכו לשם דבר בתחום הנדל"ן.
לפניכם שתי ידיעות מהשבוע האחרון , המוכיחות את כוחן העולה של קבוצות רכישה.


למרות כוונותיה של המדינה להרחיב את המיסוי על קבוצות הרכישה, ניתן לראות כי בשטח נסגרות עסקאות נדל"ן גדולות ואיכותיות לפי שיטה זו. כידוע, הטלת מע''מ על קבוצות רכישה הוא מהלך הנכלל בחוק ההסדרים לשנים 2012-2011 והוא יעלה לדיון עד סוף דצמבר. המהלך אמור להניב כ-200 מיליון שקלים לשנה לקופת המדינה.

יש לציין כי ועדת הכספים של הכנסת תצביע בעד הטלת מע''מ על קבוצות רכישה, אך רק אם מדובר בקבוצות רכישה אשר מארגניהם מקבלים בגין ארגון הקבוצה תמורה (כסף או שווה כסף), כך עולה מסיכום אליו הגיעו היום חברי הועדה בראשות משה גפני (יהדות התורה) ונציגי הממשלה.

למרות זאת, בשבוע האחרון דווח על שתי עסקאות נדל"ן גדולות במסגרת של קבוצות רכישה


90 דירות נמכרו בת"א תוך שבועיים במסגרת קבוצת רכישה

כפי שדווח השבוע ב news 1 , יזם הנדל"ן גיא בלושינסקי הגיע לתמורת מכירות שיא בתחום קבוצות הרכישה - 130 מיליון ש"ח. בלושינסקי הציע לאלפי אנשים הרשומים אצלו להצטרף לקבוצה ולבסוף תוך שבועיים הצטרפו 102 רוכשים. הקבוצה רכשה מגרש בן 3.5 דונם בצומת הפיל שבצפון ת"א, עליו יבנה בניין מגורי יוקרה בן תשע קומות, שיכלול אף שתי קומות של מסחר. הדירות נמכרו לחברי קבוצת הרכישה ב 1.3 מיליון שקל בממוצע, כאשר הדופלקסים נמכרו ב 3.5 מיליון שקלים ליח'. מדובר במחירים סופיים , בניגוד לנהוג בקבוצות רכישה אחרות ואף בכאלו הזולים בכ 20% לעומת מחירי השוק באזור זה. זאת בשל חיסכון בהוצאות שיווק ומימון של בלושינסקי ואף בשל הרווח היזמי המועט יחסית בו היה מוכן להסתפק - חצי מהמקובל בשוק , שכן לדבריו הוא מעדיף להרוויח פחות ליחידה ולמכור יותר ומהר.

מאמרים נוספים לקריאה-יצחק הבדלה

בניין המיועד לשימור בשינקין ירכש ע"י קבוצת רכישה בראשות יזם ישראלי מלונדון

מתארגנת קבוצת רכישה בראשותו של יזם ישראלי הפעיל בתחום הנדל"ן בלונדון, שולי צימרמן ואיש העסקים מוריס גורקן, לרכישת בניין המיועד לשימור ברחוב שינקין, על פי כתבה מ"כלכליסט". הבניין יכלול 11 דירות בנות שניים עד שלושה חדרים ואף דופלקסים. המחירים ינועו מ 1.36 מיליון שקל (כולל חנייה) לדירת שני חדרים, דרך כ-2 מיליון שקל (כולל חנייה ומרפסת שמש) לדירת 3 חדרים ועד לכ-5.1 מיליון שקל לדופלקסים.
הבניין, שנבנה בשנות העשרים ומתוכנן מחדש אדריכלית, ישומר על פי דרישותיה של עיריית ת"א שימור קל חיצוני ואף חלליו הפנימיים ישומרו - גובהן של התקרות שהון כ-3.5 מ' והאריחים.

הכותב הוא יצחק הבדלה, מנכ"ל קבוצת נישה אחזקות העוסקת ביזמות נדל"ן. הבדלה יצחק מתמחה בקבוצות רכישה ותמ"א 38. ליצירת קשר: יצחק הבדלה 050-9901199 , 09-9558795 ww

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר