מס' צפיות - 90
דירוג ממוצע -
דיני משפחה - גישור או פנייה לערכאות משפטיות?
יש תיקים שראוי וכדאי לנהל בערכאות המשפט תוך מיצוי כלל ההליכים עד לקבלת פסק דין סופי. עם זאת, ישנם תיקים אשר פתרונם המהיר על ידי פשרה, עדיף, הואיל ופשרה תהווה אלטרנטיבה שקטה ומבורכת לכל המעורבים
מאת: עו"ד איתן קוהלי 18/10/10 (12:45)

[המאמר לקוח מתוך 'הפרקליטים' - מגזין לשכת עורכי הדין, מחוז תל אביב והמרכז, גיליון מס' 21, יולי 2008]


יש תיקים שראוי וכדאי לנהל בערכאות המשפט תוך מיצוי כלל ההליכים עד לקבלת פסק דין סופי. עם זאת, ישנם תיקים אשר פתרונם המהיר על ידי פשרה, עדיף, הואיל ופשרה תהווה אלטרנטיבה שקטה ומבורכת לכל המעורבים.

בתחום התמחותי, מעמד אישי, ידוע כי ההליכים הם סבוכים ומורכבים. ככל ששני הצדדים בשלים לקדם את ההליכים על ידי הגעה לפשרה הוגנת וטובה, הם ירוויחו את סיום ההליכים בדרכי נועם ובמהירות יחסית, תוך חיסכון משמעותי בהוצאות כלכליות.

בסופו של יום, גם אם יחליטו הצדדים לנהל את ענייניהם בבית המשפט, הרי שבית המשפט עצמו ינסה בראשית הדרך להביאם לכדי הסכם פשרה באמצעות הליכי גישור, וזאת מטעמים של חיסכון בעוגמת נפש לצדדים המעורבים והקלה בעומס על בתי המשפט.

כעורך דין הרואה לנגד עיניו את אינטרס לקוחותיו, אני ממליץ בראש ובראשונה על ניסיון גישור, לפני כל פנייה לערכאות המשפט. לצד זאת, אסור לשכוח כי יש תיקים שחובה לנהלם בערכאות המשפט בכדי להשיג את התוצאות הנדרשות וההכרחיות, ולהגיע לחקר מוחלט של האמת.

לכל תיק יש להתייחס בנפרד ולגופו של עניין. בדרך כלל, המלצתי היא להגיע לפשרה מחוץ לערכאות המשפט. רק במידה ובלתי אפשרי להשיג פשרה יש לבחור בדרך של ניהול משפט. ראוי שכל לקוח יבחן את עמדתו באמצעות המומחים המתאימים בכל תחום.

איתן קוהלי, עו"ד לדיני משפחה, מגשר מוסמך ובורר. בוגר תואר ראשון במשפטים מאונ' שפילד באנגליה. בעל ניסיון מקצועי רב בתיקים מורכבים מתחום דיני המשפחה וההוצאה לפועל.

הכותב הוא איתן קוהלי משרד עורכי דין, עו"ד לדיני משפחה, מגשר מוסמך ובורר לפרטים נוספים: http://kohali.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר