מס' צפיות - 130
דירוג ממוצע -
הבעיה החברתית הגדולה של ישראל
מאת: עומר חן 04/10/10 (21:28)

תלכו שנייה בדמיון ליום אחרי מלחמת העצמאות . ישבו כל בכירי האומה הערבית וחשבו איך זה יתכן כי הפסדנו בקרב לאחר שתקפנו בכל חזית אפשרית וכי עלינו על האויב מכל בחינה שהיא .

 

 ישבו וחשבו מה נעשה ?

נתחמש , נתארגן בשנית ואז נתקיף שוב ? , אחד  הבכירים  אמר כי זה לא יעזור ,  כעת המורל של היהודים גדול מאוד .

המשיכו לדון ולחשוב מה אפשר לעשות , לאחר מספר שעות ברוב מוחץ הגיעו למסקנה שהם צרכים להמשיך במאבק ולא לוותר , גם אם זה יקח עוד 20 שנה 30 שנה 50 ולכל החיים .

 

לאחר שהרוב נתן את דעתו , קם אחד מחכמי האומה וטען כי הם שכחו משהו . כל חברי הועדה לא מבינים על מה מדובר , ופתאום קם החכם וצעק בקול גדול , " אנחנו צרכים להרוס את היהודים מתוכם, הם יהיו חלשים  ואז נוכל לנצח בכל המלחמות , בחזית ובדעה העולמית "

 

אנשי הועדה התפלאו והיו מתוחים ושאלו בתחנונים " אבל איך ? איך נעשה זאת "

 

אמר החכם , " פשוט מאוד ,נטמיע בתוך החברה שלהם את התרבות הערבית , נגרום לזה שהשפה העברית תשתנה , כשהם יתעצבנו הם יגידו " חאלס " ,  שהם יסכימו הם יגידו " דוגרי ו"ראסמי " , כשהם יהיו שמחים הם יגידו " סבבה " יקללו הרבה ב" כס ראבק "

ואינעל אבוק " 

 

קם אחד הבכירים ואמר " נניח נשנה להם את השפה והתרבות איך זה ישנה משהו ?"

החכם צחק ואמר " אנחנו נגרום לכך  שכל ילד , נער ואנשים בכירים ירצו להיות ה-בן אדם האיש זה שראשון בשרשרת המזון , זה שלא פראייר , זה שמטיל מוסר אבל עליו לא חל שום דבר , המלך !. "

 

קם הבכיר ושאל " כן אבל איך הוא יקרא ? "

 

אמר החכם :" שמו בישראל יקרא , " הערס " ובת זוגותו "הפרחה " גם הבנות עוד " ירצו להיות פרחות " ויבוא להן לצעוק שהן פרחות "

וככה עוד כמה שנים מי שיהיה חכם ומי שירצה ללמוד יהיה מעפן ורחוק מהדימוי , מי שיציית לחוקים, מי שלא יסע באדום , מי שיצא פראייר , מי שידבר עברית תקינה , מי שלא יקלל ברבים , מי שיבקש בבקשה , מי שלא יגנוב מבית מלון בחול , מי שלא יצעק לבנות ברחוב.

הוא לא יהיה

" הערס "

 

אולי עכשיו הם רחוקים מזה , אבל עוד כמה שנים מהעני עד העשיר מהטירון ועד לרמטכל , הם יהיו בכל מקום בבתי ספר בחינוך בכבישים , בעיירות , בממשלה , בצבא .

הם יהיו האויב הגדול  של המדינה ושל העולם , הם יסעו לחול ושם יהרסו את השם והתדמית של היהודים .

 

כל  אנשי הועדה קמו בריקודים ושמחה גדולה וחגגו את ניצחונם מעתה ועד עולם הם יוכלו לחרוג מכל קוד אתי חברתי כי את הרעש יעשה כבר ה "ערס הישראלי ".

 

 

 

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר