מס' צפיות - 171
דירוג ממוצע -
רשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים - שאלות ותשובות מפי עו"ד לדיני נזיקין ליאור ל
כולנו מפחדים מטיפול שיניים - מי לא? איננו מבינים תמיד את הטיפול שאנו עוברים ראשית, מאחר ואין באפשרותינו להתבונן בו בצורה נוחה כך שנבין את הנעשה. שנית, בגלל שהמינוחים המקצועיים לא כ"כ נגישים ונהירים עבורינו - לעיתים קרובות קורה כי רק בדיעבד אנו מבינים את אותם מינוחים הקשורים לטיפול לאחר שחווינו אותו על בשרנו. סיבות אילו אינן רק הסיבות בגללן אנחנו נוטים לפחד מטיפול שיניים, אילו הן אף הסיבות לכך ש
מאת: ליאור לויט 26/07/10 (11:59)

[מאת: עו"ד לדיני נזיקין - ליאור לויט]


כולנו מפחדים מטיפול שיניים - מי לא? איננו מבינים תמיד את הטיפול שאנו עוברים ראשית, מאחר ואין באפשרותינו להתבונן בו בצורה נוחה כך שנבין את הנעשה. שנית, בגלל שהמינוחים המקצועיים לא כ"כ  נגישים ונהירים עבורינו - לעיתים קרובות קורה כי רק בדיעבד אנו מבינים את  אותם מינוחים הקשורים לטיפול לאחר שחווינו אותו על בשרנו. סיבות אילו אינן רק הסיבות בגללן אנחנו נוטים לפחד מטיפול שיניים, אילו הן אף הסיבות לכך שרפואת השיניים היא אחד מהתחומים השכיחים בכל הקשור להגשת תביעות בגין רשלנות רפואית.


מהם מקרי הרשלנות הרפואית הנפוצים בתחום וכיצד ניתן להימנע מהם ולבחור את הרופא שיניים הנכון? מה עושים כשחווים רשלנות רפואית , למי פונים ומהו התהליך שעוברים?


להלן מס' שאלות ותשובות נפוצות בעלות מידע חשוב ושימושי על רשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים:

כיצד אוכל להימנע מנזקים שעשויים להיגרם בעקבות טיפול שיניים?

בדומה לטיפולים רפואיים אחרים שאינם טיפול שיניים, הרופא שלכם חייב להסביר לכם את המהות של הטיפול שתעברו, כמו גם לומר במפורש מהם הסיכויים להחלמה, הסיכונים והטיפולים החלופיים שניתן לבצע. לאחר ההסבר אודות הכרוך בטיפול על  הרופא לקבל את הסכמתכם המודעת לטיפול.

מהם מקרי הרשלנות השכיחים ביותר שנוגעים לטיפולי שיניים?

מקרי הרשלנות הנפוצים נעים מתכנון שגוי של שיקום הפה שעשוי להזיק גם לשיניים בריאות, דרך ביצוע לא נכון של שתלים ועד לנזקים לעצביה של הלסת והבאה לשיתוק שריריהם של הפנים.

כיצד אוכל לבחור ברופא שיניים מומחה שנכון עבורי באופן שימנע ממני נזקים במהלך הטיפול המיועד?


בטרם הגעה לטיפול  כדאי לברר מהו סוג המומחיות שנדרש מהרופא שיניים עבור הטיפול המיועד ומי מוצלח בתחומו. רפואת השיניים כמו סוגי רפואה אחרים  ענפה אף היא בתחומי המומחיות שלה -  ביניהם טיפול שורש, אורטודנטיה, שיקום הפה וכו'. לכן חשוב להצליב מידע לפני ההגעה לטיפול ולבחור רופא מומחה שמתאים לטיפול הספציפי הנדרש.

מה לעשות אם חוויתי רשלנות רפואית כתוצאה מטיפול שיניים?

אם  אכן קיים חשש לרשלנות רפואית בעקבות טיפול שינייים שהביא לנזק, עליך לפנות לייעוץ אצל עו"ד לפני נקיטת הליכים כלשהם ולכזה הבקיא בתחום הרשלנות הרפואית - חשוב עד מאד. כמו כן, באם אתה סבור כי נפגעת עקב רשלנות רפואית כדאי מאד להימנע מלפנות לרופא המטפל או להנהלת המרפאה במכתב תלונה! זאת בגלל שבמכתב זה עשוי להימצא מידע שאינו מדויק, כזה העלול להזיק בהמשך באם תתבצע מצידך תביעה עתידית.  

מה צריך להביא לפגישת ייעוץ עם עו"ד המומחה ברשלנות רפואית אם אני סבור שנפגעתי כתוצאה מטיפול שיניים?

כהכנה לפגישת ייעוץ עם עו"ד כדאי להביא את כל התיעוד שברשותך, שקשור לטיפול שעברת והסב לך נזק. קבלות נגד תשלומים שניתנו לרופא או למרפאה, צילומי רנטגן של שיניך ובנוסף , כל תיעוד נוסף שברשותך הנראה לך כזה שקשור ו/או רלוונטי למהלכו של הטיפול במסגרתו הינך סבור שניזוקת.

מה התהליך שאעבור באם אחליט שברצוני להגיש תביעה בעילה של רשלנות רפואית?

ראשית, על עורך הדין לקבל מרופא השיניים את התיק הרפואי שלך, החשוב בתיעוד התהליך במיוחד אם הוא כולל צילומי רנטגן. שנית, יהיה עליך להיבדק אצל רופא שיניים המומחה בתחום, על מנת שזה יאבחן אם קיבלת טיפול תקין או כזה שגרם לך לנזק. לבסוף, אם יוכח כי הרופא שטיפל בך התרשל בעבודתו, אז חוות הדעת של הרופא המומחה  תהווה עילה שעל בסיסה תוגש תביעה לביהמ"ש.

הכותב הוא בעל ותק של כ-10 שנים, בעיקר בתחום הנזיקין- נזקי גוף. מטפל ב: * תיקי תאונות דרכים * תאונות עבודה * רשלנות * רשלנות רפואית * תביעות ביטוח * לשון הרע

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר